Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez ugye normális dolognak...

Ez ugye normális dolognak számít még?

Figyelt kérdés

Szóval van egy olyan szokásom, hogy ha valami nem működik túl fényesen az életemben és ha nem érzek tökéletességet akkor lecsupaszítom a szobám. Eltüntetem a dísztárgyakat, a szép dolgokat még a gépen lévő dolgaim szokásos témáit (vidám színek) átváltoztatom feketére. És azt szoktam mondani hogy akkor változtatom vissza az egészet ha minden tökéletes lesz. Legutóbb a november elejét tűztem ki célul hogy sok mindent megcsinálok addigra. Lefogyok, szebb leszek mint most és hogy sokkal optimistább leszek. De ez nem sikerült. Két kilót fogytam csak és nem jött helyre az életem.

Nem tudom megmondani hogy miért csinálom ezt. Túl sokat akarok azzal hogy egy vékony (azért nem kéne ehhez sokat fogynom) kitartó és örökké optimista lány legyek? Az egyetlen változás ami sikerült hogy elkezdtem egy nyelvtanfolyamot. De ettől még nem érzem úgy hogy vissza kéne alakítanom a szobám.

Mit csináljak? Tudtok erre valami megoldást?


2012. okt. 24. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ha valami nem sikerül akkor feketére fested a szobád falát, és kriptát csinálsz??

Egyébként már ott el van rontva hogy optimista akarsz lenni, de mindenért görcsölsz. Az optimista ember nem csinál minden piti dologból ekkora ügyet. Te messze nem optimista vagy hanem éppen ellenkezőleg, iszonyatosan pesszimista. A kicsinek sem tudsz örülni, és ezért görcsölsz állandóan.

Fogalmam sincs hány kiló vagy, de simán fogadnék bárkivel hogy normál súlyod van csak képzavarban is szenvedsz. Mondjuk 165 cm magas vagy és 58-60 kiló. Ez éppen ideális lenne, de neked nem jó. Ez kérem a pesszimista ember felfogása.

Én 160 cm magas és 89 kiló voltam. Nem tűztem ki célt csak annyit hogy fogyjak le valamennyit hogy jól érezzem magam. Jelenleg 74 kiló vagyok és boldog vagyok, elégedett, örülők mindenek. Az optimizmusom pedig ragadós. Másoknak is jó kedvük van.. Ha elfogadod magad akkor nem lesznek ilyen dolgaid.

2012. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A probléma egyszerű: Nem érzed jól magadat, és ezt kifejezed a szobádban.Reménykedve hátha valakinek feltűnik és a segítségedre siet. Egy fajta segélykiáltás a külvilág felé.

Szerintem nem a szobádban kellene rendet tenni,hanem a fejedben. Ha a szüleid sem nádszál kisasszonyok, akkor sem lesz az akár tetszik, akár nem. Géneken múlik alapvetően milyen alkata lesz valakinek, és ezt tudja súlyosbítani helytelen táplálkozással és/vagy depresszióval ahogyan most te teszed. A rossz közérzeted fő oka, hogy saját magad számára elérhetetlen célokat tűzöl ki és sosem tudod teljesíteni.

Kicsit lazábban kellene venned a dolgokat, nem görcsösen teperni utánuk.

2012. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én igyekszem tényleg. Amikor szépen minden vissza van rendezve, akkor jól is mennek a dolgok pár napig. Aztán elszúrok valamit és ... ez lesz az eredmény.

Mostanában nagy elkezdett tetszeni a fekete szín, pedig eddig a vidámabb színekkel vettem körbe magamat (lila, narancssárga, rózsaszín). Viszont megnyugtat a fekete, úgy vettem észre. És az is hogy nincs ennyi minden elöl. De belül érzem hogy nincs ez rendjén.

Szerinted mit tegyek? Ha még egyszer visszarendezem a szobám, akkor szeretnék erős maradni és nem visszabontani mindent :)

2012. okt. 24. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!