Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulinos cukorbeteg vagyok,...

Inzulinos cukorbeteg vagyok, hasba szoktam szúrni, de néha lehet esetleg combba is, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
úgy tudom nem jó ha össze-vissza adjuk az inzulint. viszont holnap egy ruhát vennék fel, amiben ugye nem megoldható, hogy hasba adjam be az inzulint, így a combra gondoltam. szerintetek lehe ez, vagy inkább menjek ki a mosdóba és a ruhát felhúzva hasba adjam?

2013. jún. 19. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szúrhatod. vannak olyan cukorbetegek,akik időnként váltogatják a beadás helyét,"pihentetés" végett is.Nem lesz semmi bajod.
2013. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont, hogy váltogatni KELL, hadd pihenjen a másik bőrfelület. Annyi, hogy más a felszívódási ideje.
2013. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont a más felszívódási idő miatt nem a legjobb összevissza adni, viszont ha csak a hasadba adod akkor bezsírosodhat.

has < kar < comb a felszívódási sorrend.


Egyszeri alkalomnál tökmindegy, viszont hosszútávon napi 1-2-3-at érdemes máshová adni.

2013. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindenhol azt mondják, hogy váltogassam...
2013. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem összevissza, hanem mondjuk reggel kar, délben has, este comb. (Nekem 6-7 szúrásból 1 kar 2 comb.)
2013. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kötelező váltogatni!! Én is sokáig csak hasba adtam, mert ez volt a legegyszerűbb. De rövid idő múlva becsomósodott, és amikor megint hasba adtam, a csomóba ment, nem szívódott fel. Ez olyan volt, mintha nem is adtam volna be az inzulint. Én napi 4x szúrom magam. Felhívták a figyelmem, hogy ahol bőr van az emberen, bárhova adhatja az inzulint. Azóta szúrom felkarba, alkarba, hasba, oldalamba, combomba, térd fölé, popsimba..:D
2013. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát valóban hasba a legegyszerűbb... de köszönöm mindenkinek a választ, akkor amikor tudom adom combba :)
2013. jún. 24. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!