Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek veseköve van az szedhet...

Akinek veseköve van az szedhet c vitamint, és ha igen mennyit, milyen időközönként és mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Olvastam és hallottam már azt is, hogy igen és azt is, hogy nem.

Érdeklődve várom a válaszokat.



2013. nov. 12. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Az extrém nagy dózisokat nem ajánlják vesekőre való hajlam esetén.
2013. nov. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kérdeztem, hogy mekkora az a mennyiség ami már meglévő vesekőnél még egyáltalán nem ártalmas.
2013. nov. 13. 01:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ebben az orvosok sem értenek egyet, én is hallottam már ezt is, azt is. De azt is hallottam orvostól, hogy ha valaki huzamosabb ideig vitamint visz be, akkor a szervezete leszokik arról, hogy kivonja a természetes vitaminokat az ételekből. Szóval szerintem ha veseköves vagy, és rendesen táplálkozol, nem dohányzol, akkor jobb ha nem szedsz sok C-vitamint. Én is kövesedem, és csak akkor szedek nagydózisú C-vitamint, amikor elkap valami vírus.
2013. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos pont a rendes táplálkozás hiányzik.

Eddig sosem szedtem semmiféle vitamint, de most kaptam egy dobozzal és mivel itt a tél gondoltam miért ne.

Csak a kő mellé nem igazán tudom.

Szerintem, hagyom.

Ha eddig meg voltam minden vitamin nélkül.

Amúgy is hiszek abban, hogy évente egy megfázás csak segíti az immunrendszert. De lehet, hogy ez egy baromság.

Na mindegy.


A válaszokat köszönöm.

2013. nov. 14. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:

"évente egy megfázás csak segíti az immunrendszert."


Az immunrendszert állandóan próbára teszik baktériumok és vírusok, de legtöbb esetben az előbbi legyőzi az utóbbiakat, miközben te erről nem szerzel tudomást. Amikor megbetegszel, akkor már ez annak a jele, hogy az immunrendszered nem bír az ellenséggel, és ilyenkor nem árt neki egy kis segítség. Nekem bevált, hogy mikor elkezd kaparni a torkom meg az orrom, akkor beveszek egy 500-as C-vitamint, és fújom a torkomba a Tantum Verdét, és elmúlik. már évek óta nem volt olyan igazi megfázásom, csak egyszer, de akkor egy tanfolyamon egész nap köhögött mellettem egy beteg ember, nem csoda, hogy hatalmas bacidózist szívtam magamba.

2013. nov. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tartasz a C-vitamin vesekőképző hatásától,alkalmazd magnéziummal, hiszen ez az ásvány kulcsfontosságú a vesekövesség, illetve az arra való hajlam kezelésében. Ha nem áll rendelkezésre elegendő magnézium a szervezetben, úgy különféle meszesedések alakulhatnak ki,ebbe a kövek éppúgy beletartoznak, ahogy a fibrózis(rostos elfajulás)vagy az érelmeszesedés.A magnéziumhiány és a vesekövesség közötti összefüggést klinikailag is bebizonyították(Dr.George Brunce)


Tehát a magnézium rendkívül hasznos.Azonban kiderült, hogy a C-vitamin vesekő képző hatása úgy terjedt el a világban, hogy egyetlen tudományos adatot sem sikerült fellelni a tétel bizonyítására. Az erre vonatkozó kutatómunkát Dr. Andrew W.Saul(orvos,író) vezette, aki számos orvostársával együtt ortomolekuláris medicinával, és a táplálkozás megreformálásával gyógyít.


Dr.Pirót László (urológus szakorvos) még 1998-ban egy orvosi tudományos szaklapban(Nutrition and Health)az 500 mg Magnézium mellé 1000-3000 mg C-vitamint javasolt vesekőbetegek részére.


Az 500 mg-os C-vitamin semmiféleképpen nem terheli meg a vesét.Napjában többször is alkalmazható. Ha van benne gyümölcs, az még jobb.

Egyszerre 1000 mg is bevehető, de nem csak a vesekőre hajlamos embereknél, hanem mindenkinél igaz, hogy fontos megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasztani mellette, hiszen a C-vitaminnak megvan az a csodálatos képessége, hogy ami belőle áthalad a vesén, majd a húgyutakon keresztül távozik a szervezetből, magával sodorja, de legalábbis tizedeli az ott esetlegesen megtapadó baktériumokat.

Amiért én ajánlom a C-vitamin szedését, az nem is annyira az immunrendszer erősítése, bár az is fontos, mint inkább az ereink óvása. A C-vitamin, kollagén-képző tulajdonságával megerősíti az erek falát, csökkenti azok törékenységét.(A magnézium ebben is segíti!)Ha pedig rugalmas az ér, nem tud beleülni a zsiradék(koleszterin)hogy betapassza azt, nem bomlik meg az anyagcsere, és nem képződnek érszűkületek, s abból más, komolyabb problémák. Fontos ezen eltűnődni,mert a szív-érrendszeri betegségek Magyarországon vezetők a halálozási listában.


N.K.

Természetgyógyász, fitoterapeuta.

2013. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(Tehát fontos:

-A megfelelő folyadék

-Magnézium mindenféleképpen

-A C-vitamin átlag 4 órán belül ürül ki a szervezetből,tehát 3-4 óránként bevehető.Mivel vízben oldódik, ezért nem kötelező étkezéshez kötni, de jobban felszívódik, ha étkezés közben, vagy utána vesszük be.Magnéziumból napi 500-1000 mg nyugodtan bevehető(a C-vitaminnal egyszerre is), legjobb azt is kisebb dózisokra osztani a még jobb felszívódás érdekében.(Aki sok kávét vagy teát fogyaszt, annak több magnéziumra van szüksége, ugyanis ezek vízhajtó hatása által rengeteg ásvány kiürül a vizelettel).

2013. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Ránézek erre a magnéziumra.

2013. nov. 18. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!