Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 13 éves fiu vagyok 160 cm...

13 éves fiu vagyok 160 cm osztársam szerint azért vagyok kicsi mert hogy az ember alvás közben nő. Tényleg így van? Haverom azt mondja ő azért 175 mert fél évet kimaradt sulibol és végig kockult meg délután 1-4ig aludt.

Figyelt kérdés
Én meg hétköznap sokat tanulok későn alszok el alig alszok néha 5-6.Tényleg ezért vagyok kisseb?Mitöl függ még a növekedés?Azt is hallotam h tejet kell inni sok hús meg nem szabad gyúrni és egyenes tartás...Vélemény?
2009. dec. 13. 22:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az a velemenyem, hogy genetika.

Ha nem cigizel mint a gyarkemeny evek ota s feltetelezem nem akkor genetika.

Tehat oroklott dolog.

A szuleid milyen magasak?

Es kerdezd meg, hogy ok mikor nyultak sokat?!

A testverem keson ert o 15-16 evesen nyult.

Elotte kicsi volt o is, es most 196 cm.

Es mivel suliba es minden nap edzesre jrat nem gondolom, hogy nagy maratoni alvasokat csinalt volna!

2009. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
57%
Én is nagyon keveset alszok, és 187 cm magas vagyok és 16 éves. Nem igaz hogy attól nősz meg mert sokat alszol. Az osztálytársadnak valamiben igaza van, csak az a baj hogy nem úgy van hogy megnősz, hanem a estére mész össze (1-2 cm-t), és reggelre nyered vissza az eredeti méreted (nyújtózkodsz, stb.) De még sokat fogsz nőni, mivel én is 2 év alatt nőttem hirtelen nagyon sokat!
2009. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De az érdekelne h mejik folyásolja be és mennyire

most akkor egyik se?

2009. dec. 13. 22:56
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

A gravitáció miatt mész estére össze 1-2centit, de reggelre vissza nyered amiért vízszintesen vagy. Ott van a genetika is ugyan, de hosszú távon egy tininél jelenthet néhány plusz centit ha sokat alszik.

És egyébként is, a kevés alvás bizonyítottan árt az egészségnek még felnőtteknél is, szóval neked csak jót tehet ha többet alszol.

2009. dec. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a kevés alvás az idegrenszer fejlődésére van inkább hatással. Sok alvástól nem lehet megnőni. De a mozgás, sportolás biztos jó, erősebbek lesznek a csontjaid, és az izmaid. Ha valaki hiányosan táplálkozik, éhezik az tényleg visszamaradhat a növekedésben is, vagy ha nagyon sokat beteg. Ne aggódj, ha olyanok a génjeid, előbb utóbb úgyis megnőssz! A szomszédom már 22 éves elmúlt, mikor 190 cm-re megnőtt.
2009. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi

de tök furi családom tiszta magas föleg rokonok apám testvére 195 cm a lánya 16 évesen már 185 szüleim se kicsik haverom anyja apja kisseb enyéimnél mégis fejjel nagyobb tölem :S

2009. dec. 13. 23:12
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
13 évesen azért még bőven van esélyed nőni, sokan vannak olyanok pl akik középiskola 9-10 körül hirtelen "megnyúlnak". Valószínűleg 2 méter így sem leszel, de egy 10-15 centi pluszre van esélyed.
2009. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Nincs két egyforma ember, a gyerekek sem egyformák...

Nem azonos időben állnak fel, vagy kezdenek járni, beszélni a kisgyerekek, pár hét, hónap eltérés mindig van : de előbb-utóbb kiegyenlítődnek a különbségek!


A kamaszok sem egyformán fejlődnek : az egyik már 14 évesen 180 cm, a másik csak 18 évesen lesz ennyi...

Az egyik fiú már 13 évesen bajszosodik, a másik csak 18 évesen...


Ez függ a genetikai adottságoktól is, a táplálkozástól meg biztosan még egy sor más dologtól is.


Táplálkozz egészségesen, kirándulj, menj sokat friss levegőre, ne cigizz és ne alkoholizálj, mert ez árt a fejlődésnek!


Gyorsíthatod a növekedésedet, ha SZÓJALECITIN kapszulát szedsz (napi 1200mg-ot), ez segíti a tápanyagok jobb felszívódását, amellett az agyműködést is segíti (könnyebben tanulsz majd tőle!).


Az én fiam is elég kisnövésű volt, évekig nem nőtt rendesen... Aztán 13 éves korától naponta adtam neki szójalecitin kapszulát és pár hónap múlva elképesztő növekedésnek indult : havonta 1 cm-t nőtt!!!

2 évig rendszeresen szedte, aztán tavaly abbahagyta, 1 évig nem szedte, utána leállt a növekedése is...

Most szeptembertől újra szedni kezdte és most mértük : újra nőtt 3 cm-t a júliusi mérése óta! 8-o


Próbáld meg, hátha nálad is bejön! :D


1200mg-os Szójalecitin kapszulát gyógynövényboltokban vagy bodybuilder (testépítős) boltokban lehet venni.

2009. dec. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És a postás milyen magas?


A viccet félretéve a fő befolyásoló a genetika.

Lehetsz kisebb növésű, mint a génekben kódolt méreted, ha sokat betegeskedsz, nem táplálkozol rendesen, a fizikai munka, esetleg stressz, dohányzás....

Az alváshiány is lehet csökkentő tényező, de akkor ahhoz durván keveset kell aludni .

2009. dec. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A párom 7.be kezdett el nőni!Addig akkora volt mint a kutya ülve!Most 196cm, és 25 éves!Szerintem ne sresszelj még ezen!
2009. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!