Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, ha egy 6-7...

Mandarava Dakini kérdése:

Mitől lehet, ha egy 6-7 hónapos baba görcsösen feszíti magát (arcát, kezeit) és mereven néz?

Figyelt kérdés

Megfeszül az arca, kicsit a kezei is és mereven néz valamit, mintha el akarná érni.

Mentális problémára gyanakszunk, mert nagyon olyan a nézése.

Ugyanakkor egészséges, fejlett babának látszik és semmi más nem utal erre. 6 hónaposan mászott, felült, felállt és lépeget egyedül kapaszkodva. Érzékszerveivel semmi baj.

Jól eszik, jól alszik, gügyög, próbálgatja a hangját, szereti a testi kontaktust, puszi, ölelés, stb. Minden érdekli, mosolyog, mindennel játszik, idegenekre is mosolyog, nincs el sokáig egyedül, igényli a közelséget. Nem szerette a babakocsit, szeret sokat ölben lenni, kézben, kenguruban sétálni.

Valaki tapasztalt már ilyesmit a babájánál? Tapasztalatok, ötletek?


2014. aug. 17. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Akár epilepszia vagy más görcsroham?

Szerintem sürgősen vigyétek orvoshoz, ne itt próbáljatok utánajárni.

2014. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért nem hívjátok fel a védőnőt, ha már orvoshoz nem viszitek el? A védőnő hétvégén is hívható, sőt, a jobbfej gyerekorvosok is, ha nektek olyan van...
2014. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ma csinálta először, vagy már máskor is volt ilyen? Én elvinném a helyetekben orvoshoz minél előbb.
2014. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Látta a védőnő, azt mondja, csak el akar valamit érni, azért csinálja.... Visszük majd vizsgálatra is, de ott csak a reflexeit fogják nézni, ami jók. Ezeket a reflex-mozgás teszteket bárki el tudja végezni otthon is, fent van a youtube-on is, hogyan kell. Az autizmus, asperger általában 2 éves kor körül derül ki... Az a baj, hogy a dokik nem igen tudnának ezzel mit kezdeni amíg ilyen kicsi, de persze visszük orvoshoz nyilván, csak jó lenne pár tapasztalatot olvasni elsősorban olyanoktól, akiknek szintén ilyesmiket csinált a babája és esetleg ki is derült, miért.
2014. aug. 17. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvoshoz kellene vinni, leginkább gyermek neurológushoz. Lehet, hogy epilepszia, ahogy az egyik válaszoló írta, ezt mindenképpen ki kell zárni. Mennyi ideig szokott tartani egy-egy ilyen történés? Szokott-e utána bepisilni, bekakálni? Volt-e már lázas, ha igen történt-e akkor hasonló?
2014. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van már időpontunk a neurológiára. Naponta többször is előfordul, kb. 2 hete kezdődött. Nincs pisi, kaki, láz. Kb. 5 másodpercig tart. Mindig el akar érni valamit. Hinta láncot, szélcsengőt, vagy egyikünk karjába akar átmenni.
2014. aug. 17. 13:21
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. 1 év telt el, mióta ezt a kérdést feltettem és szerencsére minden rendben a Picinkkel. Sokkal fejlettebb minden szempontból a kortársainál: beszédben, mozgásban, mindenben gyakorlatilag. Ez nem elfogultság, a környezetünkben minden vele egykorúnál, vagy egy-két hónapnál idősebb babánál is fejlettebb. Rengeteget beszél, kommunikál. Nagyon közvetlen mindenkivel, szépen fejlődik az értelme is, gyorsan tanul. Rengeteget mozog, ügyesen mászik, hamar elindult, járt. Ennek volt köszönhető az a tünet is, amiről írtam egy éve. Nagyon gyorsan fejlődött, hamar fordult át, hamar mászott négykézláb extrém hamar felállt és járni kezdett. 7 hónaposan kapaszkodva, 8 hónaposan kapaszkodás nélkül. Egy kisbabának mindenhez hozzá kell szokni, a szemei, a szemidegei is fejlődésben vannak, így minden mozgásbeli fejlődés egy kisebb sokként éri őket. A mászás a felállva járás új látószöge megpróbáltatást jelent a szemizmoknak, idegeknek, ezért fordulhat elő ilyen görcsjelenség. Nálunk ez pár hétig eltartott, aztán hipp-hopp eltűnt. Ha valamit el akar érni a baba a távolság felmérése is okozhat ilyen görcsszerű mozdulatot, tekintetet, hiszen a kis agyával-szemével próbálja felmérni a távolságot, elérni az a bizonyos áhított tárgyat.

Azért írtam le, hogy ha valaki ugyanúgy kutat majd egyszer, ahogy én is tettem és idetalál kis megnyugvást és információt találjon itt. Mi is aggódtunk feleslegesen.De minden rendben van Vele.

2015. aug. 20. 21:46
 8/10 anonim válasza:
De jó, hogy ezt leírtad! Ugyanez van Nálunk most pár napja, én is megijedtem, de az én kisfiam is extra gyorsan fejlődik, most lett 8 hónapos és megy a lépegetés a bútorok mellett. Több hónappal idősebb társainál is fejlettebb. Köszönöm szépen, hogy megírtad a tapasztalataidat, így egy évvel később is. Egyébként jól rád ijesztettek itt, ahogy olvastam.....
2016. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szép napot! :-) én is most kerestem rá erre a kérdésre... 6 hónapos a babám és pár hete ugyanezt csinálja, amit a kérdező leírt. Köszönjük szépen az update-et. :-) Remélem, hogy nálunk sem lesz probléma. :-)
2019. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia az mit jelent hogy feszíti az arcát?


Erőlködik?

2022. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!