Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár napja előfordul hogy...

Pár napja előfordul hogy "bedobogósodik" a szívem, nagyon rossz érzés, ilyenkor általában a pulzusom is felmegy, de a vérnyomásom rendben, vagy alacsony. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
mit értesz a bedobogósodás szó alatt? mit csinál?
2010. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Velem is ez van. Dohányzol, vagy fogyasztasz koffeint?

Mert ezeket abba kell hagyni, sportolni, egészségesebben táplálkozni ajánlott.

2010. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom,kávézni szoktam,de esetleg napi egy,és ha napokig nem iszok,mert olyan is előfordul,akkor is jelentkezik...

Az első válaszolónak:kb úgy képzeld el,mintha a szíved helyén egy kalapács ütné a ritmust,és egyre gyorsabban,vagy nem is tudom hogy lehetne elmagyarázni...

2010. febr. 26. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van,jönnek sőt robognak a frontok!!!!!
2010. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
El kell vele menni a kardiológiára és ott megnézik. Az ilyen "rohamok" általában ingerképzési és/vagy vezetési zavarra utalnak.
2010. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
22.25 vagyok. ált nekem 100 feletti a pulzusom megvizsgáltak és elküldtek mert azt mondták nincs semmi szívbetegségem. anyit mondtak éljek egészségesebben és a sport is nagyon jó erre..
2010. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálunk a családban is előfordul a szívbetegség,azért is aggaszt...
2010. febr. 26. 23:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ez lehet tachycardia, de pánikbetegség is (nekem mindkettő van, volt). orvos tudja eldönteni, és először a kardiológiára kérj beutalót.


nekem 2003-től másfél évig volt ugyanilyen tünetegyüttesem. akkor nem mentem dokihoz, és később, mikor megfogant az első gyermekem, elmúlt. innen tudom, hogy pánikbetegségem volt. a fiammal babásan el kellett menni ekg-ra, és ott derült ki, hogy a régi tachycardiámat mitralis prolapsus okozza (hosszabb szívbillentyűk okozta vérvisszaömlés a kamrából a pitvarba) - ott is bevert a szívem, nagyon durva volt látni és hallani :) mindemellett már ott is mondták, hogy nyugi, stresszes vagyok, nyugodjak meg (köszi)...

pár évvel később a lányommal terhesen az ekg-m pedig gyönyörű lett, és azóta is jól vagyok.

tehát adott egy állapot, ami jobban kihozza ezt a "bedobogósodást" és beverést (nálam van ilyen, egyébként extrasystole a neve), és adott a pánikbetegség (szorongás, stressz, nekem egy közeli barát hirtelen halála váltotta ki 2003-ban).

2010. febr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja igen, nem írtam, hogy előbb voltam tachycard, mint pánikbeteg :) (tizenévesen diagnosztizálták, de akkor még nem volt szív-uh, így megnézni nem tudték, mitől van)
2010. febr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!