Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a cukorbetegség tünetei?

Mik a cukorbetegség tünetei?

Figyelt kérdés
2008. okt. 18. 11:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó, ne ess kétségbe, nem tragédia. ha beállítják a vércukrát, sokkal jobban lesz.

gondolom, azonnal inzulinra állították. pár nap, és megtanultok sokmindent, aztán egyénileg kell kitapasztalni a többi dolgot.

én 2-es típus vagyok, és tablettás, de nő, és én viszem a háztartást.

javasolnék egy-két dolgot: szerintem te is menj vele a cukorbeteg-oktatásra a dietetikushoz, mert feltételezem, te fogsz főzni, nem a férjed, tehát neked is ismerned kell a főzési szabályokat.

vegyetek egy digitális konyhai mérleget (nem kell csirivirinek lennie, csak mérjen grammra pontosan), mert nagyon megkönnyíti a főzést és az étkezést.

szerezz be egy tápanyagtáblázatot (ezt az oktatáson úgyis elmondják).

ha anyagilag nem tehetitek meg, hogy most egy csomó szakirodalmat megszerezzetek, menjetek be a könyvtárba, és kölcsönözzetek ki onnan könyveket. én is ezt csináltam, rengeteg irodalom van bent.

nem tudom, a férjed édesszájú-e. nem kell tukmálni a cukorbeteget, hogy még egy falatot, nem kell sajnálni se vagy ilyesmi. A bolti diabetikus édességek nagyon rossz ízűek - házilag tudsz majd neki egy-két desszertet csinálni - de ezekkel sem kell túlzásba esni :)

Pár új főzési technikát el kell majd sajátítanod, új ízeket kell majd neked is, és ha vannak, a gyerekeknek is megszoknotok. De nem tragédia, hidd el.

Most inkább arra figyeljetek, hogy a vércukra rendesen be legyen állítva, az étkezéseket tartsátok rendesen, mozogjatok, vezessétek a cukornaplót, járjatok rendszeresen orvoshoz, és hosszútávon kerüljétek el a szövődmények kialakulását.

Nem tudom, idén eltörölték-e teljesen (a 2-eseknél szinte biztos), de a cukorbetegek elvileg kérhetnek plusz adójóváírást, évente olyan 42 e ft-ot (havi bontásban olyan 3990 ft-ot, tehát ti szeptember 9-étől). Ez nem sok, de egy kis plusz, mert azért van költség rendesen. Az 1-eseknek egyébként sokkal több támogatás jár (vércukormérőre, csíkra stb.), járjatok ennek utána.

2010. szept. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!