Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 20 évesen erőteljesen hullik...

20 évesen erőteljesen hullik a hajam, teljesen önbizalom romboló. Biztos nincs megoldás?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, körülbelül november óta érzem, látom, hogy megváltozott a hajam sűrűsége, de akkor nem tapasztaltam hajhullást. A hajam a két halántéknál erőtlen, de inkább a jobb oldalt kezd elhalni, a bal oldallal nincs gond szerintem.


A hajvonalom 2023 januárjában láttam változást, de ott is inkább a jobb oldalon, de szintén, nem tapasztaltam hajhullást.

Viszont jelenleg az elmúlt 3 hétben drasztikusan hullik a hajam, szerintem rá is stresszeltem és stresszelek, talan azért is, de azóta sem csökken a mértéke :(


Apa 50+ semmi kopaszodás, egész haja megvan, apai oldalon mindenkinek van haja, még 80+ papának is. Anyai oldalon nagypapa kopasz volt, de neki pl voltak testvérei akiknek volt haja 70 évesen is.

Jelenleg még semmi látszata hogy ritkul a hajam, de úgy érzem ketyeg az idő a fejem felett. Sírás keringet haj mosásnál meg fésülködésnél, nagyon rossz látni a hajszálakat. Rettegek hogy genetikai, apai oldalon mindenkinek van szép haja, hadd ne én kopaszodjak már mikor most kezdődik az életem gyakorlatilag 20 évesen.

Teljesen depresszióban vagyok már 3 hete, sosem volt kapcsolatom, ha meg nekiáll még jobban ritkulni a hajam, esetleg kopaszra kell magam vágni, a korombeli lányoknak fix nem fogok bejönni. Nagyon szarul érzem magam. Itthon ráadasul Finasteride gyógyszer hajhullásra nincs, pedig az hatna a hormonális hajhullás ellen ha az van nekem. Szóval Magyarországon a hajhullás ellen semmi megoldás, mert a minoxidil meg csak hajnövesztő, nem a hajhullást gátolja... Mélységesen el vagyok keseredve :(



márc. 22. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a gyógyszertári ricinus olajat.Én úgy használtam,hogy két evőkanál olívaolajjal kevertem egy evőkanál ricinust,és bekentem a hajtöveket,majd fóliával körbeteketem,felvettem rá egy sapkát és éjjelre így hagytam.Ezt heti 2x minimum csináld meg.

Nekem mindenhová visszanőtt a hajam,ahol kopaszodtam,és a hajhullás is jelentősen mérséklődött.


Ha ez mégsem válna be,a Lorealnak van egy hajhullás elleni szérumcsomagja,de ennek borsos az ára,40 ezer körül van.Ezt neten megtalálod bármelyik online drogériában.


Jó egészséget kívánok!

márc. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen is lehet kopaszodni, ennek lehet genetikai oka, hormonális és még sok más egyéb.


Egy dolog biztos, nem pikk pakk -4 hét alatt kopaszodik meg az ember, hogyha ez genetikai.


A hajhullást ezernyi más dolog okozhatja, akár egy gyulladásos góc is a szervezetben. Szóval érdemes lenne elmenni a háziorvoshoz és kérni egy nagy laborba beutalót, illetve elmondani hogy mi a gond és célzottan ásványi anyagokat is nézni a szervezetben.

Illetve javaslom fogorvos felkeresését is, mivel egy lyukas fog is képes hajhullást okozni.


Amit tudsz tenni még, hogy veszel hajvitamint. Nekem a revalid bevált, de kinek mi a jó. Van aki a DM saját márkás hajvitaminra esküszik. Szóval próbálni kell.

márc. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vasat nézetted?
márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, csak nekem kicsivel később jött, nálam úgy történt, hogy a halántékomnál kezdett el ritkulni a hajam, de csak az egyik oldalon, nem stresszeltem, mondom oké, ott a másik oldal, az meg tök szuper, aztán a másik oldal is elkezdett ritkulni, és a durvább oldal alattomosan bekuszott a fejem bubjara, szép kopasz kört kialakitva a fejem tetején, közben a kevésbé durva oldal is bedurvult, tipikusan a vicc kategória már a hajam, kétoldalt és hátul tök dús, a fejem teteje meg elől kb már kopasz.

Ez nem fog megállni haver....kopasz leszel.

Gondolom nincs nálad elből 200 ezer forint, hogy elvegeztess egy genetikai feltárást, de ha van, akkor ez legyen az első, sőt, nem is az első, hanem a 0. lépés, hogy genetikailag megnézik, hogy ott van e, vagy sem.


Ha sztk alapon szeretnéd ezt az egészet, 1 nem lehet, 2 leszarnak, 3 mindegy, csak magán úton fogod tudni kideriteni, plusz ha magán úton mész laborba, legelabb 120-150-180 ezerbe biztos belejön, de egy genetikai feltárás max 200 ezer és tudod az eredményt, tehát nem kell stresszelned a verveteleken, hogy most valami piros, vagy sárga, most vas, cink, réz, aztán küldenek góckutatásra, elkuldenek fogászatra, ha nincs szerencséd kifogsz egy kontárt, aki szetbssza a fogaid, utána sem csökken a hajhullás, akkor tovább küldenek további laborokra, majd azt mondják, hogy a mandulád, vetesd ki, oké kiveszik, de akkor se szűnik meg, itt már túl leszel több tucat hajgyogyaszon, fogorvoson minden kibszaszott szaron, és eltelt már 1-1,5 év, közben kopasz lettél, közben már belevered az egészbe a fszod, inkább letolod, de nem jó úgy, akkor újra jön az egész, labor, stb stb, az orvosok kiirnak valami gci hajszeszt, ami szart sem csinál, az önbizalmad elment ekkorra már a pcsába.....az idő telik, a hajad fogy, ha és mi lett az egészből...az barátom, hogy annyit bszakodtál az orvosokkal, hogy a hajhagymáid mind elsorvadtak és a hajhagyma tüszői összeforrtak.....és abból már Isten sem sarjatsz akkorra már hajat....almodozol a hajbeültetésről, hogy majd összejön....de nem....túl drága, te meg túl csóró vagy....ekkorra már az önbizalmad annyira lent lesz, hogyha lenne is a hajbeültetésre pénzed, már önmagadnak nem érsz annyit, hogy azt a pénzt erre szánd.


Nem viccelek, én ezeken mentem túl, és nem gcisegbol, rhadékságból írom, hogy először a genetikai feltárást nézesd meg, meg kbszott sok stresszről óvod meg magad majd ezzel. Ha genetikai ez van, így jártál, de már vannak hajklinikák akik külön genetikai hajvesztesre is vannak olcsóbb kezelések.

márc. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először jó is lenne tisztázni, hogy milyen típusú hajhullásról van szó. Megoldás nagy eséllyel van. Küldenél képet a hajadról?
ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!