Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha nem heresérv, akkor mi ez?

Ha nem heresérv, akkor mi ez?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki megszólna: egyedül nevelem a fiamat, tehát a közelemben nincs férfi, akitől segítséget kérhetnék.


A fiam panaszkodott, hogy 2-3 hete szúró fájdalmat érez a heréjénél. Ahogy ő fogalmazott: mintha fölhúzódott volna az egyik herém, de amikor megtapintom, rendesen a helyén van. És úgy szúr, mintha tüzes szöggel szurkálnák.

Mi ez?

A férjemnek volt heresérve, azt tudom milyen, és ez nem az.


2011. márc. 21. 05:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha 2-3 hete érzi, miért nem vitted már el orvoshoz? Meddig hagyod még szenvedni?

Nekem már volt lágyéksérvem, de ott nem a herém szúrt, bár nekem hamar kitudódott a dolog és hamar meg is műtettem, lehet ezért is úsztam meg komolyabb fájdalmak nélkül.

2011. márc. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mennyi idös a gyerek, mert különféle okai lehetnek.

De ahogy az elözö válaszoló irta, vidd minél elöbb orvoshoz, mert ha heresérv, akkor elég könnyen rendbe lehet hozni, ha más, akkor ki lehet deriteni, hogy mi, de mindenképpen segit, hogy ne szenvedjen a gyerek. (Gondolom, a fájdalom nem állandó, hanem csak idöröl idöre elöjön, és ezért nem vitted még el.) Az orvosnak ez rutindolog, nem kell se neked, se a gyereknek ezért szégyenkezni.

2011. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért mert fiú és szégyenlős, és csak most szólt.

Ha nem szól, én nem tudom mi baja!!

Tegnap mondta, hogy 2-3 hete fáj neki, és tegnap vasárnap volt!

Ezért.

Egyébként kösz a választ!

2011. márc. 21. 07:49
 4/10 A kérdező kommentje:

18 éves és hallottam olyat is, hogy valami önkielégítési dolog lehet a háttérben.

Igaz, hogy az anyja vagyok, de nincs ebben tapasztalatom.

Ezt is úgy mondta el, hogy : Tudod anya, amikor fáj a heréd ... Mondtam, nekem nincs, úgyhogy nem tudom.


Szóval, amit halottam, az valami olyan, hogy ebben korban van ilyen fájdalom, a túl sok- túl kevés önkielégítés miatt. Ez igaz?

2011. márc. 21. 07:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs, hallottam.
2011. márc. 21. 07:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Én abban a korban elég sokat önkielégítettem, de egyáltalán nem fájt a herém miatta. :D
2011. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ma 07:47-es vagyok: beszéld rá, hogy menjen orvoshoz, mert valószinübb, hogy valami van mögötte, csak lnkielégitéstöl illetve annak hiányától nem kellene fájnia. Az orvosnak ez egy mindennapos dolog, a fiadnak nem kell emiatt szégyellnie magát.
2011. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Hali!


_ A fiadnak melyik heréje szúr?

_ Más tünete nincs, csak ez a szúrás?

_ Ez a szúrás milyen gyakran jelentkezik ill. mennyire folyamatos? Állandóan jelen van, vagy csak időnként jelentkezik, esetleg van úgy, hogy specifikusan pl. csak ekkor/ezután ill. csak akkor/azután jelentkezik.

_ Ez a szúrás nála milyen intenzív? Tompán, közepesen, erősen vagy váltakozva szúr, esetleg lüktetve?


_ A férjednek, amikor heresérve volt, vele mi volt és mikor volt ez? Neki milyen tünetei voltak?

_ Az ő véleményét nem kértek ki a dologban?


Egyébként tudok olyanról, hogy az önkielégületlenség herefájdalmakat okoz, bár ez sem 100%, hogy bekövetkezik. Ezt hívják tudtommal "vőlegénybetegségnek".

A fiad le7 szégyellni fogja, ha erről beszélsz vele de nyugtasd meg, nem lesz semmi gond! Ha erről mertek beszélni egymással, legalább ő sem zárkózik magába, mint a legtöbb tini. :-)


Üdv: EE

2011. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves EE!


1. Voltunk orvosnál, azt mondta, nincs semmi baj, ha továbbra is fáj, menjünk vissza.

2. Amikor a férjemmel megismerkedtem, azt mondta, hogy heresérve van, és nem három golyója, úgyhogy ne ijedjek meg.

De a fiamnak nincs ilyen.

Meg a férjem vissza is tudta tenni, mert ha lecsúszott neki, akkor lépni is alig bírt.

Sajnos, a kezdetekről nem kérdeztem, most meg már nem tudom, mivel autóbalesetben meghalt.

3. A fiam karosszérialakatosnak tanul és gyakorlaton néha emelgetnie is kell, ezért gondoltam a sérvre.

Egyébként a hasa bal alsó részénél érez fájdalmat. Olyat, mintha felcsúszna a golyója (nem tudom az milyen), és szúrna, de annyira, hogy hirtelen nem kap levegőt, és alig tud lépni.

Kb egy héten kétszer fordul elő.

Nem szoros az alsónadrágja, nem ütötte meg, nem rúgtak bele, és nem esett rá semmire.

4. Barátnője pillanatnyilag nincs, csak olyan lányok, akikkel bulizni jár, hátha összejön valami.

Régebben volt ottalvós barátnője, most nincs ilyen.

Találkozik lányokkal, de a kezüket se fogja meg, ha akarnak tőle valamit. Csak barátkozni akar.


Köszi a választ!

2011. márc. 22. 04:36
 10/10 anonim válasza:
1-ső én heresérvel 12 évig kibírtam, mert a születésemnél azt mondták, hogy a heresérv nem vészes.
2021. márc. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!