Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szűk a fitymám és érzékeny a...

Szűk a fitymám és érzékeny a makkom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok.Csak nyugalmi állapotban tudom felhúzni a makkomat de ha megmosom vagy hozzáérek nagyon érzékeny.Mit tehetnék.Segítsetek!
2011. máj. 17. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menj el vele urológushoz apukáddal. A fitymaszűkületedet műteni kell. :(

Az érzékenységre meg annyit tudok javasolni, hogy tartsd hátrahúzva a fitymád napközben.

Tudom, könnyű ezt mondani. Nekem is hiperérzékeny a makkom. :(


F/13

2011. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Illetve próbálgathatod meleg vízben fürdésnél hátrahúzni. Ha akkor hátrajön, akkor ezt rendszeresen csinálnod kell, és kitágul a fitymád.
2011. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tetris ***** válasza:

Sajnos a fitymaszűkület csak egy kisebb beavatkozással orvosolható. Azt kell tenned, amit az előző is tanácsolt. Édesapádat kérd meg, hogy kisérjen el az urológiára. Gondolj bele, hogy később, ha már majd partnered lesz, milyen kényelmetlen lesz, szerelmeskedni szeretnétek, és te nem leszel képes behatolni. Márpedig ez a fickándozós időszak már nagyon közel van ám!

Menj, beszélj apáddal!

2011. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kszönöm mindenkinek én is így gondoltam de azért kicsit félek mert hallottam körülmetélésről és azt nem akarnám de olyat is olvastam hogy a szűk részt távolítját csak el és ugyanúgy lesz fitymám :D
2011. máj. 17. 20:02
 5/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ezt az ember cikinek érzi mindenki előtt !!! de inkább legyen ciki mint beteg nem igaz?
2011. máj. 17. 20:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell körülmetélni! HA AZ ORVOS EZT AJÁNLJA FORDULJ MEG ÉS MENJ KI!

Elég egy bemetszés is.

2011. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"A problémákat nem leegyszerűsíteni kell, hanem MEGOLDANI!"
2011. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Fiamnak - igaz egész pici korában - szintén műtötték a fitymaszűkületét. A fityma bőrét bemetszették, a redőket "kinyújtva" újra összevarták. Igaz, fájdalmas a dolog, de gond nélkül gyógyult, a fitymája is megmaradt. Ma már (21 éves) remekül működik. És elmodása szerint a lányok nem veszik észre.
2011. máj. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak ez utóbbit ajánlom én is, mert engem körülmetéltek és nagyon sokat szívok vele! De ha nyugalmi állapotban visszahúzható, akkor nem vészes, akkor indokolatlan lenne az egészet levágni. Ha ilyet akar egy doki csinálni, akkor hagyd ott.

Ha a bemetszés nem elég, akkor lehet csinálni plasztikát, részleges metélést... sokfélét. Ne az első SZTK-s henteshez menjetek, mert a legtöbb állami doki csak a standard eljárást szereti, a teljes körülmetélést, mert nekik az kényelmes, de te a legtöbbet ezzel veszíted. Szóval, ha ilyet ajánl egy doki, akkor menjetek a következőhöz. Nekem is gyerekkoromban csinálták, teljes metélést és nagyon sok a bajom vele sajnos...

2011. máj. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hali!



Ne aggódj, van megoldás a bajodra, azonban ne érezd ezt cikinek, mert nem az, és nem te vagy az egyetlen, aki ilyenben szenved! Nagyon sokan szenvednek ugyanemiatt, elég változó életkorban, szóval ezen nincs mit szégyellned!


Amit az előző hozzászólók írtak, az kivétel nélkül nagyon igaz, és nem is biztos, hogy kell körülmetélés (TKM), azonban ehhez össze kell szedned a bátorságodat és ki kell állnod önmagadért, emellett szükséged lesz arra is, hogy beavasd apudat ebbe a problémádba!



A makki érzékenységedhez annyit fűznék hozzá, hogy a fityma hátrahúzva-tartásával nagyon jól kezelhető ez a probléma, azonban ha a szűkületed (esetleg egy rövid fék is pluszban) nem engedi, hogy hátulmaradjon a fitymád, illetve ha mégis hátrajön, és rögzül is a makk mögött petyhüdten, DE(!) belemerevedik a fütyesz a szűkületbe, akkor ha így elzáródik a vér távozásának útja, és a makkod beszorul a szűkületbe, parafimózis jö7 létre, és az a te szempontodból veszélyes is le7! Addig ezt nem javasolnám SENKI esetében, amíg meg nem bizonyosodtam arról, hogy szűkület milyen mértékű, és hogy nem történne-e meg ez a "baleset". (Ha uis a fityma mereven nem jön hátra, elég nagy a vszsége annak, hogy ez a baleset bekövetkez7. Igaz? dO.ob)



A szűkületed megoldási alternatíváiról bővebben és sokkal részletesebben az alábbi link alatt olvas6sz. Ha kérdésed van, tedd fel, és ne szégyelld! Oks? :-)

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..



Fel a fejjel! ;-)

Üdv: EE

2011. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!