Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Azt hiszem baj van a farkammal...

Azt hiszem baj van a farkammal. Mitől lehetnek ezek a dolgok és mit javasoltok?

Figyelt kérdés

1. Normális, hogy csak merevedés közben van szűkületem?(mármint ha jól tudom, akinek ilyen van, az már lógó állapotban sem tudja visszahúzni teljesen a bőrt)

És ezt a szűkületet csak körülmetéléssel lehet megszüntetni? Mert én nagyon szeretném a bőrt rajtahagyni a farkamon.


2. Ha kiverem, utána ha huzogatom a bőrt, akkor fáj a makkom. Ez normális?


3. Egyszer, mikor borotváltam a farkam, a herezacskót 2 helyen elvágtam és ott fehér dudorok keletkeztek. Ezek csak szépséghibák vagy lehet komoly következménye? Amúgy 1-2 hónapig hosszú ülés után elkezdtek fájni, de most már nem, meg kisebbek is lettek, de el nem múltak!

Szóval mit csináljak velük?


4. Nagyon hamar elmegyek. Próbáltam gyakorlással késleltetni, de nem válik be. Ez ellen mit lehet tenni? Tabletta, valami?


És mennyiben függenek össze ezek a dolgok?


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.


2011. márc. 18. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

1. Nem normális, illetve abban az értelemben normális, hogy van ilyen. Urológusnak mutasd meg, NEM kell körülmetélni (bár lehet, hogy megpróbál rábeszélni), egy kisebb beavatkozással is orvosolható.


2. Maszturbálás után érzékenyebb lehet a pénisz, különösen a makk. De amíg az 1. pont fennáll, addig attól is lehet.


3. Mutasd meg bőrgyógyásznak, vagy urológusnak, mert innen nehéz megmondani, de lehet probléma.


4. Nem tudok róla, hogy lenne rá tabletta. Nézzél szét a neten más maszturbációs technikákat is próbálj ki, tarts szünetet, ah érzed, hogy kezdenél elmenni.


Mennyire függenek össze? Nos, az 1. pont megoldása azért segíthet a 2. ponton.

2011. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Hali!



1.) A szűkület jelenléte sosem normális. Rendellenes az tény, de nem normális, hiszen a fitymának petyhüdten is meg kőkemény merevedés alatt is teljesen járattat6ónak kell lennie előre is, és hátra is. Ez nem szégyellnivaló dolog, rengeteg embernek van, ennek csak a töredékét képezik azok a férfiak vagy srácok, akik ezek miatt kérdést írna ki itt a GyK-n, akár ide a "Férfiak egészségébe", akár a "Szerelem, Szex" ill. "Gyerekvállalás, nevelés" témakörökbe. Attól még, hoyg szűkületed van, még nem vagy rosszabb, mint bármely más srác, akinek okés a dákója.



A FITYMASZŰKÜLET MEGOLDÁSárA számos módszer van.

========~========~========~========

11.) Vannak az ún. FITYMATÁGÍTÓ-/FITYMANYÚJTÓ GYAKORLATOK, ezt sokan csak melegvizes fitymanyújtásnak ismerik. A lényege az, hogy fürdés közben, miután a fityma alaposan kiázott a meleg vízben, merev állapotba hozod a fütykösödet, és elkezded húzogatni rajta a bőrt. Mindig egy kicsit tovább feszteni annál a pontnál, mint ameddig még menne eredetileg. Ez önmagában nem rossz módszer, de a fityma utána elég strapált lesz, és begyulladhat.

Éppen ezért ezt a módszert továbbfejlesztettem, amely az eddigi tapasztalatok szerint működni látszik, akár még makacs szűkület esetén is. Ebben a fejlesztésben MINDEN ESHETŐSÉGRE gondoltam, így MEGELŐZZÜK az esetleges komplikációk kialakulását, de ha a fiytmán sérülés keletkezne, arra is kiterjed a dolog. A TAPASZTALATOKról bővebben ITT:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


!!! HA BALESET TÖRTÉNIK és a fék elszakad, vagy a fityma felreped, a teendőket ITT részletezem:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..



12.) Sokat javít6 a szűkületen már eleve egy szimpla FITYMAFÉK-ÁTVÁGÁS is akár. Ezt a legjobb lézerrel végeztetni, akkor seb sincs, varrat sincs a beavatkozás után, és a fék nyoma abszolút lát6atlan marad. De sok kórház ezt a műszert még nem enged7i meg magának, így marad a klasszikus szikés át- ill. alávágás, vagy elektrokauterrel vagy -koagulátorral végzett fékleégetés. Ha rövid fék is súlyosbítja a szűkületet, akkor vagy elszakad az magától egy erősebb strapa hatására, vagy ajánlatos időben átvágni!

Egy linkem erről is van:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__15..



13.) Ha ez a módszer nem lenne elég, arra még ott vannak a fitymaplasztikai eljárások. Köztük az egyik leg1xűbb és legnépszerűbb a KERESZTIRÁNYÚ BEMETSZÉS. Hogy mi is ez, arról bővebb infó ITT:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..


14.) Ha a bemetszés, vagy egy másik fajtája a Z-plasztika sem elégséges, akkor javasolt az RKM (Részleges KörülMetélés). Ebben az esetben a fitymádnak csak a beszűkült bojtját távolítják el, vagy egy részét. A maradék fityma különböző fitymanyújtó módszerekkel a későbbiekben igény szerint VISSZASZŰKÜLÉSMENTESEN visszanöveszt7ő, visszanyújt6ó.

*****

!!! VIGYÁZAT! Az urológusok zöme ezt a módszert VAGY ELHALLGATJA, vagy úgy állítja be a páciens elől, hogy VISSZASZŰKÜL! Azonban a visszaszűkülések aránya elég CSEKÉLY (10-15%), és erre is akkor a legnagyobb az esély, ha a műtétet követően a fityma tulajdonosa elhanyagolja a fitymáját, és NEM HÚZOGATJA! Ekkor valóban visszaszűkül7, máskülönben nem valószínű, csak az orvosok állítják be így, hogy a számukra 1xűbb TKM-et (Teljes KörülMetélést) válaszd!

Vannak olyan urológusok is, akik ha te kiállsz az akaratod mellett és RKM-et akarsz, akkor vagy átvág és szándékosan TKM-et csinál, majd belédbeszéli, hogy az neki az RKM,... >:-\ vagy 1xűen nem vállalja el!

Ha ilyesmit tapasztalsz, NE FÉLJ, ÉS HAGYD OTT A DOKIT, legyen akármilyen kedves vagy segítőkész! A kreatív és tapasztaltabb orvosok képesek a fitymát megmenteni is, nemcsak lecsonkolni! :-o

*****

Az RKM-ről részletesebb infó ITT! A 3. oldalon a fitymaszűkületek okait is kirészletezem.

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..


15.) Ha a páciensnek szimpatikusabb a fedetlen makk, és ez a SAJÁT DÖNTÉSE, és nem az orvosé, nem a barátoké, mégcsak nem is a szülőké,... illetve... a szűkülete annyira dúrva, makacs, hogy a fityma túl sokszor letapadt neki, ill. begyulladt az idők során, ennek következtében esetleg felszakadt, így behegesedett, kisebesedett, nadjasors Lichen Sclerosis et Atrophicusos (Bőrsorvasással járó sömörös meszesedés a fitymán), és úgy gondolják az orvossal, hogy RKM-mel sem le7ne megmenteni, akkor metéltesse csak magát körbe teljesen (TKM)!!!



2.) SOHA SEMMILYEN FÁJDALOM NEM NORMÁLIS!!!

Ha fáj a makkod, az le7 makkérzékenységtől, vagy gyulladástól is, ami kenőccsel kezel7ő. De ha csak rejszolás után fáj, az le7 a makk felszínének kiszáradásától, kidörzsölődésétől is, ebben az esetben megelőző jelleggel síkosító használata ajánlott, gyulladáscsökkentéshez pedig kamilla vagy körömvirág-krém. Ha a gyulladást valami okozza, akkor meg TETRAN kenőcs (VN)*** vagy OXYCORT-spray (VK!)***

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..

~-~-~-~-~

*** (VN) = vénynélküli) (VK!) = vényköteles


Való igaz, az 1.) megold6ja a 2.)-est is, DE NEM MINDEN ESETBEN, EZ TÉVHIT!!!

Sokan akiknek makkja alapból érzékeny, de azt hiszik, ha TKM-eltetik magukat, akkor a fedetlen makk majd AUTOMATIKUSAN megszokja a környezetet, és érzéketlenebbé válik, mert a fedetlenség hatására a makk nyálkahártya-rétege megvastagszik tőle, ami lecsökkenti majd az érzékenységet. EZ NEM FELTÉTLENÜL IGAZ!

Vannak akiknél valóban működik, de NEM MINDENKINÉL, mert vannak olyanok is, akik szenvednek a fedetlenségtől, és a műtét után körbetekerik a makkjukat! (Találkoztam ilyennel!) Szóval csak azért ne metéltesd magad, hogy érzéketlenebb legyen a makkod, amit okoz6 akár gyulladás is (Balanitis ill. Balanoposthitis, ha a fityma is gyulladt)



3.) Bőr- és nemibeteg-gondozóba menj el, (nem kell beutaló,) ott majd megmondják mi az!?



4.) A korai magömlésedet okoz6ja a 2.)-es is akár, hogy érzékeny a makkod. De a tapasztalataim mást mondatnak velem, mivel többeket kezelek korai magömléssel, és akik eddig megkerestek ezzel a témával, azoknál egyértelműen be is bizonyosodott hogy a korai magömlés alapoka PSZICHÉS! Okoz6ja félelem, belső önbizalmatlanság, de rosszul betanult ill. rögzült önkielégítési szokás is... (sok más háttérok mellett). Uezen pszichés problémák másik megnyilvánulása a folytonos izgulás, stressz hatására beskövetkező, NEM SZERVI EREDETŰ merevedési zavar is.

Mindkét esetben a probléma tudat alatt keresendő, amelynek feltérképezését szexuálpszichológus is segít7i, de ha megkeresel >>priviben és szeretnéd ezt megbeszélni velem SkyPE-on vagy MSN-en, akkor talán én is.


Az alábbi link alatt egy ilyen esetet részletezek diszkréten:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


További linkek a korai magömlés TÜNETI kezelésével kapcsolatban (is):

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__13..

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..



=====~=====~=====

Ez most így elsőre rengeteg infó. Nem csodálkoznék azon, ha íyg a bőség zavarában összezavarodnál rajtuk kapásból. Éppen ezért amondó vagyok, nézegesd a belinkelt topikokat, hagyd leülepedni benned az olvasottakat, és ha utána úgy érzed, hogy a fitymaszűkületeddel kapcsolatos kérdéseidet feltennéd, ill. kezelésbe vegyük a korai magömlésed PSZICHÉS alapOKÁT is, akkor keress meg >>priviben és add meg benne SkyPE ill. MSN-címedet, és hogy tudjam, hol találkoztunk, linkeld be ezt a topikot is!


Amennyiben szeretnéd pontosítani, letisztázni a szűkületed súlyosságát, annyiban az alábbi fitymaplasztikáról szóló, arról részletes tájékoztatást adó topikban lévő kérdéssort is töltsd ki, és a >>prividben küldd el a válaszokat is, és amint nyílik rá mód, átbeszéljük. :-)


KÉRDÉSSOR:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__9..



Üdv: EE

2011. márc. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Csatlakozom, EE mindent korrektül leírt, igyekezz megtartani mindent, ami megvan...!
2011. ápr. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kukori Parancsnok ***** válasza:
79%
Nem befolyásolásképp, de azért leírom kicsit talán EE-vel szemben is (akit egyébként nagyra tartok a témában mindentől függetlenül), h a TKM-től nem kell annyira félned, 16/F vagyok, haverokkal épp a napokban jött fel az öltözőben röpimeccs után a téma, kiderült h 2 haverom szintén az, és nekik is tök jól sikerült az egész, nagyobbnak is látszódik, később mennek el szexben és nem kell tisztítással és hasonlóakkal foglalkozniuk igazából, sosem büdös a farkuk , csakúgy ahogy ezek rám is igazak. A műtét tényleg NAGYON kellemetlen, fáj, utána a felépülés is szörnyű.. Nem rémisztgetésképp de nem kellemes amikor tűt vágnak a farkadba több helyen :D Kijelenthetem hogy nekem totál megérte, bár ebből a szemszögből utólag én is "áldozat" lehetek mert biztos lett volna más megoldás is, hisz kb annyi volt a bajom h nem tudtam hátrahúzni semmikor a fitymámat hetekig és nem vettem komolyan a dolgot, ez még 10 éves korom körül lehetett. Haverom szinte "kilógott" a sorból és ő is fontolgatta h TKM-je a farkát mert neki egyéb ilyesmi jellegű gondjai vannak. Félre ne értsetek erről persze lebeszéltem, hisz divatból ne csináljon már senki, pláne hogy csúnya esetekről hallani, olvasni mindenfelé (elcseszett műtétek, retardált orvosok, stb stb)
2012. máj. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%

Az utolsó hozzászóló szövegéhez pár dolgot még hozzátennék:


Nekem nagyon rosszul sikerült a körülmetélés, de sokan azt hiszik, hogy egy rossz sebész rossz napja az, ami ezt okozza, de NEM.


Maga az eljárás, ha "jól" sikerül, akkor is okozhat gondokat ÉVEKKEL KÉSŐBB IS.

Hiszen, amikor nekem a Heim Pálban lecsonkolták az előbőrt, akkor még kicsi voltam és nem sejtettük, hogy mi egyebet fog ez még hozni.

Nagykamasz koromban vettem észre, hogy a makk kiszáradt és egyre gyakrabban kezdett - a páratartalom függvényében - hámlani.

Foltosodás kezdődött és az évek során ez egyre durvább. Semmilyen fertőzés, betegség nem okozza ezt, csak az ELŐBŐR HIÁNYA.

Urológusoktól kérdeztem is ezt és mondták, hogy nagyon-nagyon sok csúnya péniszt, makkot látnak, sokaknak a sok év után egészen pergamenszerű és elfehéredett makkja lesz.


A többi problémámat nem is mesélem el, de van...

2013. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!