Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fiú vagyok, normális az, ha...

Fiú vagyok, normális az, ha valamilyen daganatot, duzzanatot érzek a mellemben?

Figyelt kérdés

A bal mellemben már jó ideje valamilyen duzzanat-szerűség van. Ha tükörbe nézek félmeztelenül, akkor látom, hogy az a mellem kicsit nagyobb is, mint a másik, és ha hozzányúlok, érzem, hogy itt a borda felett van valamilyen izé, ilyen duzzanat, de olyan mintha mondjuk valami rákos daganat lenne vagy mondjuk szilikon. Elég kínosnak érzem a dolgot, ezért senki nem tudja a környezetemben. Nem túl nagy, kb a mellem háromszorosa ott belül, és nagyon rossz érzés, mikor pl. hátra fekszem, úgy kell helyezkednem, hogy ne nyomja, mert az is fáj. Néha teljesen el vagyok keseredve miatta, és hogy mi lesz velem.


A kérdés másik fele az, hogy mi lehet ez, miért lehet, és mit lépjek ellene?


F/16


2009. dec. 23. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
El kéne menni az orvoshoz, de szerintem ezt te is tudod....
2009. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Ne haragudj, de roppant felelőtlen vagy.

"Nem túl nagy, kb a mellem háromszorosa ott belül.."

"jó ideje" "az is fáj" ezek közül bármelyik ha csak félig igaz, akkor azonnal menjél orvoshoz.

Nem ijesztgetésből írom, de férfiak is szép számmal szenvednek mellráktól. Igaz, hogy fiatal vagy, ezért reméljük nem az, vagy jóindulatú, stb. de nem szabad beletörődni.

Jobbulást!

2009. dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem lehet, hogy valamilyen zsírcsomó, vagy más?

Nem akarok hülyeséget mondani, bocs, de körülnéztem a neten, és ilyeneket is találtam.

2009. dec. 23. 17:38
 4/18 anonim ***** válasza:
igen, zsírcsomó is lehet, de....
2009. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Ez lehet hogy rák vagy lehet sokminden.:(Ne akarj fiatalon meghalni holnap első dolgod legyen az orvos.És egyáltalán nem ciki az ilyen.
2009. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
80%
nekem is ugyanezz volt elmentem dokihoz és azt mondta hogy serdülő korba elő fordulhat az ilyen!!egy idő után a másikba is lesz ilyen csomó de utána vissza húzódik ugyhogy nyugi :)ha gondolod azért menj orvoshozz én is paráztam elég keményen :)
2009. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Vagy ártalmatlan, vagy halálos---találgatsz vagy orvoshoz mész???
2009. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem. Szerintem először majd szólok anyának is a dologról, jobb ha ő is tudja. Ez így rendben lesz? Komolyan kérdezem, mert elég tanácstalan vagyok.
2009. dec. 23. 23:48
 9/18 anonim ***** válasza:
szia, az állapotot gynecomastia-nak hívják (erre a szóra tudsz információt keresni az interneten) gyakorlatilag az emlőszövet megduzzadását jelenti, amely leggyakrabban a serdülőkori hormonális változások miatt alakul ki. Többnyire ártalmatlan jelenség és idővel elmúlik, ha mégsem, akkor sebészeti úton lehet eltávolítani a megduzzadt mirigyállományt. Lehet egy- vagy kétoldali. Mindenképpen fordulj orvoshoz (először háziorvos ő majd valószínűleg beutal endokrinológiára, ahol a hormon szintjeidet megnézik és ha gond van korrigálják.) Az elváltozás 99%-ban jóindulatú és az is marad, emiatt ne izgulj. A férfi emlőrák nagyon ritka, főleg ilyen fiatal korban (átlag életkor 60 felett van ha jól emlékszem).
2009. dec. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Hé-hé-héjj!!!

PAJTÁS!


Fel a fejjel! :-)

Szavaidból nagyon érződik, hogy ez az állapot megcsappantja az önbizalmadat és letört leszel, de ha félsz a dokitól és emiatt nem mersz elmenni hozzá, akkor rosszabb lesz. Vagy ennyire szégyelled magad?? Hm?


Pedig erről nem te tehetsz, tehát ha erről van szó, akkor végy egy nagy levegőt, nyelj egyet és mondogasd magadnak hangosan (a tükörben a saját szemedbe nézve), hogy: "NEM SZÉGYELLEM MAGAM TOVÁBB! NINCS MIÉRT! ELMONDOM ANYUNAK ÉS ELMEGYEK A DOKIHOZ!" Legyen egy kis akaraterőd, egy kis önbizalmad! És ne csak mondd, hanem tedd is úgy!


1. lépés: Beszélj Anyuval, bátran. Ne legyél zavarban, nem a TE hibád...

2. lépés: Doki, de mielőbb!



Naggyon sokan sunnyognak orvoshoz menni bajaikkal, mert bebeszélik maguknak, hogy félnek, meghogy a doki így leszól, úgy leszól, úgysem vesz komolyan...meg iesmi, végül lebeszélik magukat arról, hogy elmenjenek. Aztán már csak akkor mennek el KÉNYSZERŰSÉGBŐL, amikor már akkora a gond, hogy nem bírják tovább, de akkor meg már késő, mert kialakultak a szövődmények! Egy duzzanatnak, csomónak vagy bárminek nem mondhatod azt, hogy "Légyszi neee!"


Pajtás! Légy férfi! Tessék elmenni a dokihoz!



2. hozzászólónak teljesen igaza van, már a férfiak 30%-a is lehet mellrákos, férfi létére. Ez a duzzanat viszont úgy látom rászoktatott a mell rendszeres önvizsgálatára, ez egy jó pont. Csak arra figyelj, hogy inkább fürdés után vizsgáld meg önmagad, akkor ugyanis a meleg fürdő felpuhítja a bőrödet és könnyebb áttapintani. Ne felejtsd el a heréidet is legalább hetente 1x áttapogatni!


Ha fáj, és 3x akkora, sztem az nem lehet gynecomastia(1), bár így látatlanban elég nehéz vmit is mondani róla.

Ha az lenne, nem nagyobbodott volna meg a mell, és nem éreznéd fájdalmasnak, ha fexel. Sztem. De tőlünk hiába kérdezed, ezt csak a Doki fogja teljes bizonyossággal megmondani...


Üdv: EE


(1) A gynecomastiáról több infó itt:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__5..

2009. dec. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!