Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy zajlik egy fitymaszűkület...

Hogy zajlik egy fitymaszűkület kezelés?

Figyelt kérdés

Szaisztok!

Holnap (ma) megyek dokihoz, de még csak konzultálni szeretnék vele, és igazából félek az egésztől. Kérdezni szeretném, hogy ez hogy zajlik, mennyire rossz, meddig gyógyul? Bármi érdekel!

Üdv


2010. jan. 20. 01:12
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:

Jah, még annyit, hogy nem is tudom, hogy mi járt a fejemben közben, talán hogy nem fáj, meg néha röhögtem, mert eszembe jutott, hogy amikor már el volt előlem takarva a történet, akkor jött egy nő, aki közölte, hogy most letakargat steril lepedőkkel, és rádobta a hasamra, én meg megijedtem, mert nem láttam ugye, hogy micsinál:)


És igaz, hogy azt mondtam, hogy nem volt gáz a műtét, de azért nem szívesen mennék be még egyszer.

2010. jan. 26. 11:55
 22/57 anonim ***** válasza:
0%
ezek szerint egy foghúzás jóval kellemetlenebb.
2010. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
85%

Hali ismét!


A Dormicum az egy nyugtató/altató hatású gyógyszer, a barátomnak (19:25) adtak egyet bevételre vmivel


több mint 1 órával műtét előtt, hogy ne izguljon annyira a műtéttől, s aminek a hatása még a nap


végéig is elkísérte. De ezt ő jobban tudja. Vhol számítottam arra, hogy a TETRAN kenőcsöt is felhozod,


remek gyulladáscsökkentő.


Kötéscserére, orvosi vizitre mikor kell visszamenned?



A végszavadra csak annyit mondanék... nem csodálkozom.

De a lényeg az, hogy bátran vállaltad a műtétet és kibírtad. Még pár nap és lelohad a gyulladás, aztán


szép lassan már csak egy emlék lesz ez az egész, meg hogy valaha fimózisod volt.

Ezt a fura érzést, -- hogy nincs már ott a vége -- meg majd szép lassan megszokod. A lényeg Pajtás az,


hogy kell néhány nap, mire pszichésen leülepednek a történtek, ekkor -- ha Rád törnek az érzéseid --


legyen ott vki, akivel beszél7sz, akkor nem lesz baj. Bár most viszonylag normális, nyugodt le7sz, a


pszichéd előrelát6ólag csak később, napok múlva dolgozza fel az történteket, ill. magát az élményt, és


a velejáró érzéseket (poszttraumás stressz). Beszélgess róla érzéseid szerint, a lényeg az, h.


hasonlóan bátran add ki magadból a benned rekedt dolgokat.



Köszönjük, hogy leírtad a történteket őszintén, reprezentatívan!

Jó felépülést kívánok! :-)


EE

2010. jan. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
87%

==============================

@ 10:06-os OFF!


Hali!


Ne szégyelld magad! Azért van a fórum, hogy feltedd a kérdésedet, ez pedig némiképp témába vág.



1.) Ha a fitymád (előbőr, ami a makkodat fedi) nem jön hátra, hiába próbálod a makk mögé hátrahúzni, akkor általában a fityma végét érdemes megnézned. Minden fitymában van egy kis izomgyűrű, amit -- fel-le húzogatással, fitymatágítással -- idővel lehet nyújtani, azonban nem mindenkinél lazul meg. Ha ez az izomgyűrű hátrahúzáskor szorít és egyértelmű, hogy azért nem jön hátra a fityma a makkon történő elmozdulás ellenére, mert az a bizonyos gyűrű nem engedi és szorítja, ekkor beszél7ünk FITYMASZŰKÜLETRŐL! (Fimózis)

Az mindegy, hogy a fityma rövidebb, vagy hosszabb, mint a makknak a vége. Ha túlmegy rajta a legtöbb esetben összebojtosodik. Amennyiben a fitymát valahogy sikerülne hátraerőltetni, de azt a fitymavégi izomgyűrű továbbra is szorítja, nem valószínű, -- kiváltképp merev állapotban, -- hogy azt vissza le7ne húzni a makkra. Ez viszont a panaszosnak rettenetes fájdalmat okozhat, mert a makkot a makkárokban rekedő gyűrű túlszorítása 6 órán belül lefojtja. Ez a PARAFIMÓZIS, és ennek ellátása sürgősségi beavatkozásnak minősül.


2.) Ha azonban a fitymád azért nem jön hátra, mert hiába próbálod mozgatni a makkon, nem mozog, -- izomgyűrű ide vagy oda... -- esetleg fáj, hiába csíped fel hüvelyk- és mutatóujjaiddal, nem tudod elemelni a fityma felszínéről, abban az esetben nagy valószínűséggel a FITYMA LETAPADÁSÁRÓL (Celluláris adhézió) beszél7ünk.

Ezt a makkot az elődomborodása alatt körülvevő, egyeseknél fehér miniatűr pattanásokhoz hasonlít6ó faggyúmirigyek váladékának, a túltermelődött fitymafaggyú vizelettel keveredése következtében megkötődő SZMEGMA okozza, amely hozzáragasztja a fitymát a makkhoz. (Vmilyen szinten minden kisfiú kukiján letapad és beszűkül a fityma születés előtt még az anyaméhben, ami optimális esetben 3 éves korra megszűnik. Ha nem, úgy urológus szakorvossal mihamarabb fel kell(ene) tépetni, persze csak azután, hogy a fiúcska szobatisztává vált!)


3.) Azonban az is előfordulhat, izomgyűrűtől ugyancsak függően/függetlenül is, hogy a húgycsőnyílás ajkai széléből kiindulva lefelé a herezacskó irányába fut egy húrszerűség, ami a fitymába olvad a húgycső alatt. Ez egyébként egy anyaméhből a terhesség utolsó heteiből származó forradási hegnek a kezdeménye, ami csak a fitymába történő beolvadásig nevezhető féknek. (Ennek a folytatása a húgycső alatt fut végig a herezacskón át egészen a végbélnyílásig.)

Ha a fék annyira megfeszül, hogy azzal már fájdalmat is okoz, de a fitymát még nem sikerült teljesen hátrahúzni a makk mögé, SŐT, esetenként a makkot is maga alá akarja húzni lefelé a zacskó felé, akkor RÖVID FITYMAFÉKRŐL (Frenulum breve) van szó. Ha csak feszül a fék, egyszerű átvágatással (frenulotómiával) megoldható. Ha azonban a makkba tapadt (FÉKLETAPADÁS (frenulum adhéziója)), akkor azt nagy valószínűséggel el kell távolítani.

Ez a probléma elsősorban maszturbáláskor, ill. szexuális aktus során jelentkezik, akkor balesetként a heves szex folyamán akár magától átszakadhat. Ha ilyen probléma áll fenn, azt még ez előtt érdemes urológus szakorvossal több helyen átvágatni, majd összevarratni (ez egy 10 perces rutineljárás).


4.) Ha hámlik a fitymád, azt okozhatja allergiás reakció, de akár péniszgomba (candida albicans) is. Ez azonban már nem az urológus, hanem a bőr- és nemibeteg-gondozó hatásköre.



Remélem, sikerült ezzel tisztázni egyet s mást!

A Kérdező srácnak az 1.)-es volt a baja, nála emiatt kellett részleges körülmetélést végrehajtani, amiből most lábadozik. Reméljük, már nem sokáig... :-)


Üdv: EE

2010. jan. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát majd ma megyek vizitre, meg asszem jövő hét szerdán. Kötéscsere nincs, mert nincs kötés:)

Pontosabban a műtét után be volt kötve, de aztán, mielőtt elindultunk haza, leszedte a doki. Azóta én kötözgetem magamnak.

2010. jan. 27. 09:14
 26/57 anonim ***** válasza:
Szerencses vagy! Vigyazz magadra nagyon! Reggel gyorsan pisilj, hogy ne merevedesre ebredj! (Ha osszejon)
2010. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!


Szerencsére a merevedés nem fáj. Én is csodálkoztam, elmúlt éjszaka vagy 3x volt, de nem fájt.

2010. jan. 28. 16:41
 28/57 anonim ***** válasza:
83%

Mi volt a viziten?

Azóta hogy vagy? Mennyire sikerült megemésztened a dolgot amit írtál? Okozott ez az egész nálad vmikor rosszkedvűséget azóta, vagy éppen ellenkezőleg?

Amúgy a doki (klasszikus/elektromos) szikével vágta vagy esetleg lézerrel égette le a bőrt a fitymád végéről? (Ugyanis "tiszta", ennyire hamar tegenerálódó munkát többnyire csak ott láttam műtéti videófelvételeken.)


EE

2010. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:

Szia EE!


Most az a bajom, hogy még mindig úgy be van dagadva rajta a bőr, hogy nemigen érem el a sebet magát, hogy be tudjam kenni. Próbálkozom, nem tudom mekkora sikerrel, remélem szépen működni fog, ha lelappad. Talán emiatt vagyok rossz kedvű. Jah, és a doki sztem sima szikéve, vagy ollóval vágta le a bőrt.

2010. jan. 28. 18:25
 30/57 anonim ***** válasza:
82%

Próbáld meg fültisztító vattapálcikával! Hordd fel rá a krémet, és úgy próbáld elérni a sebet. Nem tudom, gyullad is-e, vagy sem, esetleg fáj-e, de ha van OXYCORT sprayetek (VK = VÉNYKÖTELES), az még hűsíti is. (Hűtőben tárolandó!!!)


Viziten mi volt?


Hallom, kapcsolatba léptél a spanommal. Tudott neked segíteni?



EE

2010. jan. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!