Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A vérnyomásom 20 évesen...

A vérnyomásom 20 évesen 120/90 nyugalmi állapotban. Szerintetek ez az érték normális? Ha nem, akkor érdemes elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés

2014. nov. 22. 20:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Na, a kérdésben jó nagy hülyeséget írtam. Az a lényeg, hogy a pulzusom általában 90-95 között mozog nyugodt állapotban és ez aggaszt.
2014. nov. 22. 20:48
 2/7 anonim ***** válasza:
a vérnyomásod tökéletes, de a pulzusodnak csak 70-75-nek kellene lennie. szerintem látogasd meg a háziorvosod
2014. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggasszon, nekem 70 évesen is annyi, mindig annyi volt. Sportolj, a szívizom erejét kell növelni, az ereket meg tágítani.
2014. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valami nincsen egészen rendben, mivel a pulzusod is magasabb és a szisztolés-diasztolés értékek is emeltek. Vizsgáltasd ki magad, mert a hiprtenziát is csendes gyilkosnak nevezik.
2014. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sportolsz valamit? Szerintem edzetlenség miatt magas a pulzus. Azért egy kivizsgálás nem árthat.
2014. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az alsó érték 90, ez már emelkedett vérnyomás, a pulzus egy harmadik érték, ha van olyan mérőd, ami mutatja.

Ha az alsó érték mindig ennyi, akkor menj el a háziorvoshoz.

2014. nov. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szamo77db ***** válasza:
Nekem is szokott magas lenni a pulzusom. Egyszer a számítógép mellől felállva, tehát terhelés nélkül 126 volt. Felhívtam a háziorvosomat, aki egy gyógyszerből fél szemet bevenni javasolt és 1 óra múlva újra megmérni a vérnyomást, pulzust. Levitte 80-valahányra a pulzusomat, csak közben a vérnyomásom is leesett, akkor meg azért szédelegtem. Azt mondom, keresd fel a háziorvosodat, kérj segítséget tőle.
2014. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!