Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztata biopszia volt már...

Prosztata biopszia volt már valakinek? Többet szeretnék tudni róla, és nem a gogliból.

Figyelt kérdés
2016. júl. 22. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Apumnak kilatasba helyeztek, akkor erdeklodtunk korbe.

Allitolag faj, es sokaknak problemat okoz utana a vizeletvisszatartas/urites.Lassan jon helyre.

Viszont ha vmi gyanus, sajnos elkerulhetetlen hogy megcsinaljak.

Apumnak a kapott gyogyszerektol jobb lett a PSAja, azota figyelgetik, a biopszia pedig elmaradt.Amiket hallottunk rola, azutan orultunk hogy igy tortent..

2016. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2016. júl. 22. 17:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg meg tudnád mondani, hogy milyen gyógyszert kapott Apu? És mennyi volt a Psa-je. A Férjemé 6,6. Már kapott is laborbeutalót, ami megelőzi a biopsziát. Persze nagyon fél a beavatkozástól, és az eredménytől is.
2016. júl. 22. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom antibiotikumot es Prostamolt szedett.Ha gondolod megkerdezem pontosabban is, gyulladascsokkentes miatt szedte, hatha hat.Vagy 3 honapos volt a kezeles, utana ment lejjebb neki jobban a PSA.

Emlekeim szerint 4 egesz vmi volt neki, de ő már 67 volt amikor ez kijott (korral valtozik a normalis ertekhatar ugy tudom).

Most 3 egesz valami, es figyelgetik felevente.

Mas: amugy magandokihoz jar, aki azt mondta hogy elobb probaljak meg a gyogyszeres kezelest, mert eleg sok mellekhatasa van a biopszianak. Ha eddig nem kapott a ferjed gyogyszert szerintem erdemes megprobalni.

A prosztatarak - ami egyaltalan nem biztos hogy a ferjednek van - nagyon lassan terjed, igy erdemes sztem mas megoldast is kiprobalni elobb. Nem vesztesz idot 3 honap alatt, de ha nincs baj, felesleges kitenni vkit a biopszianak.

2016. júl. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azert is mert gyulladas is okozhatja a magasabb PSAt.Apumnak amugy egy mas osszetetelu szovetcsomo is latszik, ezert is voltunk beijedve.De azota sem valtozik, PSAja meg egyre jobb.

Probaljatok meg mast is, es probald meg megnyugtatni a ferjed.

Olvasmanyaim szerint a 10 ertek feletti ami mar nagyon gyanus hogy rak.Ez siman lehet gyulladas is.

Szerintem kell tobb orvos velemenye is biopszia elott, mert eleg kellemetlen a biopszia es a a lehetseges mellekhatasok is.

2016. júl. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2016. júl. 23. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!