Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A gyógyszertárakban kapható...

A gyógyszertárakban kapható multivitaminok tartalmaznak béta karotint. Azt olvastam, aki dohányzik és béta karotint visz be a szervezetébe, azzal megnövelhetem a dohányzás káros hatásait. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Ezek a multivitaminok tartalmaznak olyan mennyiségben béta karotint ami ténylegesen veszélyesebb lehet egy dohányos szervezetére?

2016. okt. 12. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen.

És hülye oldalakat làtigatsz... kire,mire hivatkoznak.? Van mögötte hiteles orvosi tanulmàny?

2016. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a kérdés.

[link]

[link]

2016. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, a második link ez akart lenni:

[link]

2016. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnyitom a linket, de angol, az én tudásomat pedig ezzel kapcsolatban inkább hagyjuk...:) Cirmoscica, esetleg valami normális válasz?
2016. okt. 13. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy valóban vannak ilyen kutatási eredmények, ráadásul elég nagy mintán, szóval elég meggyőzőek, de van olyan is, ami szintén nagy mintás és nem talált semmit, szóval nem tiszta a helyzet. Vannak ötletek rá, hogy mi okozhatja (ha létezik összefüggés), de persze nem bizonyított. A Mayo klinika például azt ajánlja, hogy dohányosok ne fogyasszanak nagy dózisú béta-karotin étrendkiegészítőket, de a természetes béta-karotint tartalmazó élelmiszerek fogyasztásának kerülését nem javasolják :)
2016. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. De nyilván ezek a multivitaminok nem tartalmaznak olyan nagy dózisban béta-karotint, amelynek folyamatos szedése esetén plusz negatív hatása lenne a szervezetemre mint dohányos. Nem?
2016. okt. 14. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ok,normális válasz:

Inkább a dohányzás miatt aggódnék. Számos káros hatása van,azon kívül,h rákot is okoz. Pl.pusztítja a hörgőcskéket a tüdődben (CPOD),szűkíti az ereket...

Az antioxidánsok tudnak valamelyest segíteni a rákmegelőzésben.

A neten rengeteg marhaság olvasható.

Olyan cikkek állításait fogadd el,amikben van több publikált kutatásra való hivatkozás,és azok megjelentek pl.orvosi szaklapban,vagy ki vannak adva tanulmányként.

Más,de pl.évekkel ezelőtt alábfürdetős méregtelenítő készülékkel hülyítették a népet,nemlétező orvosi kutatásokra hivatkozva.

2016. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értelek. Látod, lehet korrekt választ is adni...:)
2016. okt. 15. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!