Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Régóta fitymaszűkületem van...

Régóta fitymaszűkületem van és a fitymafék is rövidebb a kelleténél szerintem. El akarnék menni urulógushoz, de félek. Bővebben alább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A makk kb háromnyegedét takarja a fityma merev állapotban, és nyugalmi állapotban sem lehet teljesen hátrahúzni, mert feszül nagyon. Szóval félek hogy nem gyógyul be a seb, vagy elaltatnak és körülmetélnek a beleegyezésem nélkül. A másik gond, hogy a fityma alatt évek óta összegyült szmegma van (ezt is csak most tudtam meg hogy mi) és félek hogy az urulógus lebasz ez miatt.
2010. jún. 16. 19:28
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy ez péniszrákot is okozhat ezért paráztam be nagyon most. 28F
2010. jún. 16. 19:30
 2/24 A kérdező kommentje:
Mivel a fitymán rengeteg ér van nem veszélyes a műtét? Van valamilyen ellenjavallata ennek?
2010. jún. 16. 19:34
 3/24 anonim ***** válasza:
Verd ki, várj míg lohad, aztán be a kádba nyújtani. Ha kevés, és ki se tudod tisztítani, akkor urológus időszerű. Nyilván senki se néz rád ferdén amiatt, hogy képtelenséget képtelen voltál véghezvinni.
2010. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Hello! Nálam ugyan ez a helyzet/ugyan ez volt csak én 8 évvel fiatalabb vagyok. Sok-sok évig paráztam dokitól egész tegnap előttig... Nálam is csak háromnegyedéig lehetett hátrahúzni merev ill. lankadt állapotban. Feszült, nem mertebb hátrébb húzni majd taliztam valakivel, nem orvos, és segített (erőt adott lelkileg) és kiderült, hátra lehet azt húzni minden para nélkül. A fékem baromi rövid volt lehúzta a makkom.... Szegma rengeteg és az meg is tette a hatását az évek során (bevérzés, mirigyszerű kitüremkedések a makk alján...ezek is rendbe jönnek, és szerencsére nem jutott be oda olyan baci ami gondot okozott volna ezért kell neked is minél előbb lépned, nehogy a szegma miatt komolyabb baj legyen...) Majd döntöttem és elmentem dokihoz. Behívott le a gatya megnézte, semmi véleményt nem mondott h ejnye fiam minek vártá ennyit dir egy pofon. Két perc alatt megállapította mi a gond, elmagyarázta és másnapra ambuláns műtétre bejegyzett. Röviden: a fékem vágta át....fájdalom közben és utána semmi! Csak a lidokain injekció volt kicsit kellemetlen meg h a nővérke a műtőben fertőtlenítővel elkezdte dörzsölni (fel ne álljon a bré imádkoztam:D) de a műtőben sem mondott senki megjegyzés semmire se végezték a dolgukat... A beleegyezésed nélkül biztos h nem fognak metélni!!!! Bár azért jobb lenne ha egy alapos fürdést tartanál jól kiázva mégis valameddig hátrahúzni vagy zuhannyal valahogy a szegmát kitisztítani, de ha nem megy nem baj a doki nem fog sírva fakadni, sőt még segítőkészebb lex....Lehet megúszod te is egy fékátvágással és volt nincs baj:) Sok sikert és ne halogasd a lépést:)
2010. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Az előző vagyok:D Nem gond az ér sem egyáltalán ezen se aggódj megvannak a módszerek amítől még vérzés se lex,nálam lézerrel vágtak se vér se varrat és nem magándokinál voltam.
2010. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
szia! Milyen dokihoz mentél, urológushoz, vagy sebészetre? Nézted közben ahogy a doki műtött? Most hogy vagy, volt azóta merevedésed (pl. éjszakai) ha igen fájt? Milyen tanácsokkal küldött haza a doki?
2010. jún. 17. 22:22
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Hello

Urológushoz mentem és ő is műtött meg(aki vizsgált).Műtét közben nem láttam semmit mert teljesen eltakarták a mellkasom táján elhelyezett takaró "ruhával".Tudod mint a filmekben a nagy műtéteknél:D És be is szíjaztak a lábamnál és a derekamnál,de ez kórházonkét változhat,lehet máshol csak felfektetnek ,lehet máshol szikét+varratot használnak,nálam lézerrel vágott a doki.Igazat megvallva amint kiléptem a kórházból olyan volt mintha nem történt volna semmi tehát egyáltalán nem éreztem a vágást vagy h rox menni,és azóta se fáj még merevedéskor sem.A doki csak annyit mondott h kamillás teában áztassam és felírt egy krémet(recept nélküli egyszerű gyulladáscsökkentő meg bőr regeneráló...)Ennél a fékvágásnál 100xor szarabb volt mint mikor a fogorvos gyökér kezelt.Sajna úgy néz ki nem volt elég a fékvágás de nem aggódom mert van még bemetszés,z plasztika,részleges metélés....és legvégső esetben teljes körülmetélés amit nem szeretnék.Neked is axt ajánlom ha nem is holnap de napokon belül menj el dokihoz ne várj,és ha a doki rávágja h teljesen lekapják a fitymád ne menj bele rögtön,légy magabiztos,mond h próbáljanak meg először egy fékvágást axtán ha az sem segít a többi módszert,de perxe ha a szegma vagy egyéb baktérium miatt(HPV vírust szedtél össze,teljes metélés lex mindenképp)akkor nem biztos h megmenthető az egész.

2010. jún. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a HPV-t leszámítva semmiképpen se lehetne szó teljes körülmetélésről, én nagyon durván megszívtam vele, ezért azt tanácsolom a kérdezőnek és mindenki másnak is, hogy amennyire lehet, kerülje. Utolsó válaszoló jól mondta, vannak jó módszerek, bemetszés, fékátvágás, z-plasztika, részleges metélés, de az is már a végső lépés lehet.


A teljes körülmetélés jár a legnagyobb veszteséggel és a legkockázatosabb is :(

2010. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mi az a HPV vírus? Az nemi úton terjed? A körülmetélés szerintem csak pici korban kéne, mert ilyenkor már nagyon érzékeny a makk szerintem. Régebben 5-6 éve sikerült hátrahúznom a fitymát és kegyetlen érzékeny volt meg bekékült. Ez miatt sem eröltettem azóta. De mostmár bánom.:(
2010. jún. 18. 13:48
 10/24 A kérdező kommentje:
A körülmetélés szerintem olyan mint a szörtelenítés. Esztétikus, szép de kényelmetlen.
2010. jún. 18. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!