Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Régóta fitymaszűkületem van...

Régóta fitymaszűkületem van és a fitymafék is rövidebb a kelleténél szerintem. El akarnék menni urulógushoz, de félek. Bővebben alább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A makk kb háromnyegedét takarja a fityma merev állapotban, és nyugalmi állapotban sem lehet teljesen hátrahúzni, mert feszül nagyon. Szóval félek hogy nem gyógyul be a seb, vagy elaltatnak és körülmetélnek a beleegyezésem nélkül. A másik gond, hogy a fityma alatt évek óta összegyült szmegma van (ezt is csak most tudtam meg hogy mi) és félek hogy az urulógus lebasz ez miatt.
2010. jún. 16. 19:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

Hello

HPVről info=

[link]


A makk érzékenysége előbb utóbb megszűnik,a lila foltok bevérzések is hamar eltűnnek.Nekem is érzékeny volt(bár nem vészesen) és azóta 1 hónap eltelt már épp h csak kellemetlen egyes pontokon ha hozzáérek.A metélés tényleg az utolsó legyen,de nem olyan borzasztó dolog ez ám,vallási okokból és észak Amerikában rengeteg a körülmetélt férfi.Vannak ennek előnyös tulajdonságai is nem csak roxxak.Persze ha valakit körülmetélnek valahogy ki fog nézni,lehet h nem a legszebben,lehet h lassan gyógyul,lehet h nem lex tökéletes kell még igazítani,ez mindenkinél más és más.Amúgy h döntöttél mész mostanában dokihoz?

2010. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Mivel még szűz vagyok, (ami főleg a szűkületem miatti gátlásnak is köszönhető) a hpv-t kizárhatjuk szerintem. Eddig csak egy-két napos kissebb bacis fertőzésem volt szerencsére. Hát szerintem még az újabb kánikula előtt el kéne mennem dokihoz, mert a meleg nem tenne jót a gyógyulásnak úgy gondolom.
2010. jún. 18. 19:02
 13/24 A kérdező kommentje:
Tegnap óta próbálgatom nyújtani és lazul is picit, de mintha ettől a fityma széle enyhén megdagadt volna. szóval nem esek neki nehogy berepedjen.
2010. jún. 18. 19:19
 14/24 anonim ***** válasza:
88%

Hali!


Attól, hogy szűz vagy, még ne zárd ki az esetleges HPV-fertőzést! NEMCSAK NEMI ÚTON TERJED!

Az egyik barátomnál pont emiatt került sor teljes fitymalevételre, pedig ő is szűz volt, és fitymaszűkületes (a fitymatúltengésről ne is beszéljünk). Akkor ő 19 volt. Ő se húzta hátra a fitymát, mert nem merte, és állati érzékeny volt a makkja. Gyerekkorában uis hátrarántotta neki a doki, amit fájdalmasan élt meg, emiatt alakult ki benne gátlás. Az ő makkján is kialakultak gyulladásos bevérzések.

_ Petyhüdt állapotban sem megy hátra teljesen? Akkor mennyire megy csak?


Ami a műtétet illeti, félned nem kell! A te személyes beleegyezésed nélkül nem fognak beavatkozás alatt körülmetélni! Altatni sem fognak, max. bebódítani, ha az feltétlenül szükséges, de ezt sem mindenkinél teszik, ez is kórházanként és beavatkozásonként változó.



A fitymádat naponta többször 2-3x áztasd be kamillába. Amíg kiázottnak érzed az egy kis idő (legalább 10 perc...), a meleg kamillatea felpuhítja a bőrt, és könnyebb lesz nekifognod a fityma hátrahúzásának. Ne félj ettől! :-) Ha óvatosan csinálod, nagy baj nem történhet, és a maximumnál mindig menj egy picit tovább, de csak tényleg egy picit... szép fokozatosan.

Ha tisztálkodsz, inkább fürödj, azt is kellemes meleg vízben, úgy könnyebben kiázol, és könnyebb dolgod lesz!



Tényleg menj el mihamarabb urológushoz, és végy egy nagy levegőt, nyelj egy nagyot és mondd el neki, hogy emiatt nem merted hátrahúzni, és félsz, hogy esetleg a szmegma felgyülemlett, (sztem ez okoz6ja a gyulladást és a makkérzékenységet... életkortól függetlenül,) akkor főként nem fog lebaxni, meg amúgy sem teszi ezt meg, ő is pontosan tudja, egyeseknek milyen nehéz hozzájuk fordulni, pláne bizalommal...


Üdv: EE

2010. jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A filteres kamilla tea is jó erre? Ha igen hány filter? Amúgy azt vettem észre, hogy nyugalmi állapotban hosszabb a fitymám mint a pénisz. Ezért arra gondoltam, hogy ha részleges körülmetélést csinálnának akkor is maradna annyi ami legalább nyugalmi állapotban takarná az érzékeny makkot.
2010. jún. 19. 13:42
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

Hali ismét!


Mivel a nevében is benne van, így a filteres KAMILLA is megteszi.

Egy filter/1 ek (evőkanál) kamillát forrázz le 1 liter forrásban lévő vízzel, majd hagyd állni (kb. 10 percre). Semmit ne tegyél bele (pl. cukrot) ezúttal nem emberi fogyasztásra, hanem külsőleges kezelés céljából főzöd! ;-)

Ha már csak meleg a tea, akkor önts ki belőle egy bögrébe és lógasd bele a fütyköst úgy min. 10 percre. Ha kellőképpen felpuhult a bőr, akkor elkezdhetsz játszani vele, ill. óvatosan húzogatni, hátrahúzni. Nem fog történni semmi, ha felpuhultan megpróbálod teljesen hátrahúzni. Lélegezz mélyeket és nyelj egyet, félni meg ne félj! Ha félsz, fájni fog (pszichés fájdalom, valójában nem is a fitymád, makkod fáj), ha nem félsz, nem fog fájni. Csak bátran...! :-)

A kihült kamillateát a hőmérséklete miatt sztem jobban használhatod gyulladáscsökkentésre, ... előbőrfellazításra akár nyugodtan újra is melegít7ed (de ne forrald fel!), azonban minden (más)nap főzz lehetőleg frissen új adagot, amit 24-48 órán belül használj fel. Ha nem filterrel főzöd, hanem a herbáriában vásárolt szárított gyógynövénnyel, azt felhasználás előtt nem muszáj leszűrni, ha nem akarod, (csak ha a főzetet inni szeretnéd). Egy bögre teát csak 1x használj fel, és a kész teát mindig zárd le higiénikusan!



Még érdemes lenne várni azzal a részleges körülmetéléssel, még, ha a féked is lenne a főok. Azonban a 19:00-es hozzászólónak teljesen igaza van: MINDENKÉPPEN MENJ EL AZ UROLÓGUSHOZ, és "NE HALOGASD A LÉPÉST! :)"

Ő okosan cselekedett! Bízz benne és cselekedj okosan te is! ;-)


Üdv: EE

2010. jún. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező:Most már teljesen látom h 80%ban biztos ugyan az a esetünk bár ha küldenél egy képet, többet is tudnánk mondani :)
2010. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Sikerült! Több mint egy órát töltöttem a zuhany alatt,(mivel kádunk nincs)és végül teljesen hátrament a makk mögé, sőt még tovább is de akkor már a makk görbült a fék miatt. Persze totál ernyedt állapotban. Eleinte miliméterenként haladtam és közben szedegedtem ki a már szinte megkövült! szmegmákat. Aztán hirtelen teljesen hátraszaladt a makk mögé. Na akkor aztán volt szívdobogás rendesen mert itt szorított és gyorsan kékült a makk. Gyorsan kimostam és nagy nehezen visszatoltam a fitymát. Ezután mégegyszer hátrahúztam, de ekkor is nehezen sikerült a makk mögűl visszatolni(lehet síkosítót kellet volna használni,bár akkor meg csuszott volna a kezem)

A makk nem volt bevérezve, és nem láttam vírusos elváltozást sem. Csupán a kemény szmegmátol kicsit huplis a felülete, de gondolom ez mostmár kisimul. A fitmya egy helyen be volt pirosodva, de ott sem vérzett. Viszont néhány napja ott szúrt ha megnyomtam. Ami érdekes hogy nem is fájt annyira a makk pedig rendesen kapott:) Lehet azért mert nem arra figyeltem. Ja és a szőrt előtte nem ártott volna levágni, mert arra is figyelni kellett nehogy a fitmya alatt maradjon. Néhány kérdés:

A kamilla teába ha lógatom, akkor a fitymán keresztűl is jót tesz? Mivel teljesen hátrahúzni csak kis ideig lehet.

A tusfürdővel meg lehet mosni a fityma alatt, nem fog csípni, mint amikor a szembe megy (lehet hülye a kérdés). Vagy van valami kenőcs, szer kimondottan erre?

2010. jún. 20. 17:19
 19/24 A kérdező kommentje:
Elég körülményes lett volna még pózólni is a fényképhez:)
2010. jún. 20. 17:25
 20/24 anonim ***** válasza:

Hali!


Nnaaa! Gratulálok a sikeredhez! :-D

Látod? Aki mer az nyer, igaz!? ;-)


Örülök, hogy sikerült teljesen hátrahúznod.

Most már csak rendesen húzogatni kell naponta többször, ill. felkeresned mihamarabb egy urológus szakorvost, akiben megbízol, aki elintézi a -- CSAK -- fékedet, és bemetszi a bőrgyűrűdet! Arra glok, hogy talán egyezhet a bajod a 19:00-es hszólóéval, és talán neked is elég lehet eltávolítani a fékedet, -- írod, hogy görbült a makk, -- ill. ezzel szinkronban be kellene picit metszeni magát ezt a bőrgyűrűt, ami miatt félsz, hogy a fitymád a makkod mögött ragad. De ez még mindig nem helyettesíti a hátrahúzogatást, amit naponta 3x meg kell ejtened, hogy táguljon a bőrgyűrű.



A síkosító tökfölösleges lett volna, a tusfürdőnek több értelme van (Pl. Baba,... az kíméli), ha zuhany alatt csinálod. Lehet érzékeny bőrre is ajánlott tusfürdővel is próbálkozni, vagy a patikákban, ill. bizonyos helyeken, drogériákban is kapható ún. "intim mosakodógéllel", amely a bőr 5.5-ös PHjára is tekintettel van, esetleg annál enyhén savasabb.

A szőrzet meg részletkérdés, nem azon van a lényeg. Akkor vágd le, ha zavar ill. félsz, hogy megint -- ahogy írod -- a szőr a fityma alatt ragad, de akkor is inkább ritkítsd le és ne borotvát használj, hanem ollót, azzal sztem nem annyira macerás.



A kamillatea akkor fog csak használni, ha az közvetlenül érintkezik a gyulladt felülettel (makknyálkahártya), tehát a fürdetéshez (belelógatáshoz) muszáj lesz teljesen hátrahúznod a fitymádat!

Most, hogy már sikerült előbújtatnod a makkodat, most miután betusfürdőzted, fogd meg -- amikor előveszed, hogy kitisztítsd -- és a mutatóujjaidat a fékedre támasztva a hüvelykujjaiddal ALAPOSAN DÖRZSÖLD, MORZSOLD ÁT az egész makkodat, kiemelten a makkod peremét, és az azalatti árkot, és a belső fitymafelszínt, ami eddig a rajta volt! Ez azért fontos, mert így a már évek óta elhanyagolt makk- és fitymafelszínről az elhalt hámsejteket lehámlasztod, másrészt a makkárokban lévő faggyúmirigyeket megtisztítod a szabad szemmel nem látható ottmaradt faggyútól, amiből később a szmegma lesz. Ez sztem nem egy nagy feladat, én is minden este végrehajtom. :-)


Most az elején még, mivel évekig (nemtudom mióta, ill. azt sem, hogy doki valaha hátrahúzta-e a fitymádat, esetleg a suliidban vizsgálták-e a nemi szerveidet) fedve hagytad a makkodat, azt javaslom, hogy a kamillázás után Betadine-ozd le az egészet ill. utána kend be vmi gyulladáscsökkentő krémmel (pl. körömvirág), ami némiképp zsíros is), hogy megnyugtasd a makknyálkahártyádat, ami most így hirtelen "kiszabadult" az évek óta tartó fogságából. :-)



Nah, egyelőre ennyi. Együtt örülünk a sikerednek, Tesó! :-)

A következő lépés: FELKERESNI EGY MEGBÍZHATÓ UROLÓGUST! Okés? És nem kell félni! Az első nagyobb sokkon már úgyis túl vagy, de megérte??

Csak így tovább, és büszke le7sz magadra! :-)


Üdv: EE

2010. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!