Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A ferjem ekcemas. Mit tegyek?

A ferjem ekcemas. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A ferjemnel ekcemat allapitottak meg.Sajnos kiderult,hogy a vegyi anyagoktol van.Egy autos alkatreszeket arusito uzletben dolgozik,igy hat nem nagyon tudunk mit tenni.Egyik krem jon a masik utan,de nem nagyon mulik.A baj meg az is,hogy ez pszichikailag is kihat ra.Turelmetlen lett,ami ertheto is,ha elmegyunk valahova latom rajta,hogy szegyelli,rejtegeti a kezeit.Szex kozben hozzam sem er,mert nem szeretne,ha elkapnam.Probalok neki segiteni,vigasztalom,borogatom a kezet.A szivem,majd megszakad,hogy igy latom ot,elkeseredve.
2010. jún. 17. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok ,de az nem yolan nagy dolog szerintem, hogy depressziós legyen töle az ember. Meg ugye nem is fertőző, szoval te nem fogod elkapni. A krémek szoktak segiteni, legyen a munkahelyén kesztyüben, meg ha beken egy ekcémás részt, azt tapassza le és el kell, hogy múljon.
2010. jún. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Átérzem a férjed helyzetét.Én is pont ezzel küzdök.Nekem is jelenleg tele van az egész testem ekcémás kiütésekkel.Még a fejem is.Én is eléggé szégyenlem.Úgy érzem magam mint egy leprás.De sajnos nem sok mindent tudsz vele kezdeni.Én is kentem már rá ezer féle krémet.Néha elmúlik évekre aztán meg újból előjön.Nekem kb. 3 éve volt utoljára most megint.És ez a nagy meleg ami volt még jobban előhozta.Most 2 homeopátiás "gyógyszert" szedek és egy Halicar nevű krémmel kenem magam.A hajamat meg kátrányos kén samponnal mosom.Ja és nem használok semmiféle szappant és habfürdőt sem.
2010. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hat pedig ez nalunk,sajnos igy van.Ket evvel ezelott kezdodott,azelott nem volt ra ilyen erzekeny,hanem mostanaban.Ejjelre bekeni a kezet koromviraggal es kesztyuben alszik,ez segit.Munkan nem bir kesztyuben dolgozni,de kremezni sem birja,szerintem a fonoke nem nezne jo szemmel.Keruli az olajos alkatreszeket,ahogy csak birja.Itthon kesztyuben csinal mindent,tenyleg ovja,hogy ne piszkolja be.Tudjuk,hogy nem fertozo,de neki megis kellemetlen ugy hozzam ernie,szerintem.
2010. jún. 17. 08:40
 4/15 A kérdező kommentje:
Az erdekelne,hogy tudnek segiteni neki,hogy lelkileg ne viselje meg ennyire.Elozoleg egy masik uzletben dolgozott es erdekes modon nem volt semmi baja.Ahogy ide kerult,rogton kijott rajta.Megiscsak kellemetlen neki,mert emberekkel dolgozik es allandoan kerdezgetik,hogy mi van a kezevel.Munkahelyet meg nem valthat,mert sajnos nem vagyunk abban a helyzetben.
2010. jún. 17. 08:47
 5/15 A kérdező kommentje:
Vagyis a koromvirag,abban segit,hogy megnyugtatja a boret,amikor begyullad.Most kapott valami szalicin tartalmu kremet,amit ugy kellett kikevertetni.Ez segit,de nem mulasztja el.A borgyogyasz is,azt mondta,hogy hosszu a folyamat a gyogyulasig,de neki egyre,csak fogy a turelme...
2010. jún. 17. 08:50
 6/15 anonim ***** válasza:

08:36-os vagyok

Sajnos nem nagyon tudsz lelkileg segíteni.Szar érzés nagyon.Boltba is alig merek lemenni.:( De ez van.

Nekem ez a 2 gyógyszer kezd beválni. Rhus toxicodendron meg a Histaminum.Ezek igazából ilyen homeopátiás izék.Egy próbát megérnek.Nem is olyan drágák 1200 ft a kettő.

2010. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt muszáj munkahelyet váltania. Nem azt mondom, hogy azonnal mondjon fel, de igenis keressen másik állást. Tehát tudtok mit tenni. Bármilyen a világ, egészsége csak egy van az embernek.

Másodszor: nem írtak rá krémet? A húgom is ekcémás, kapott rá kikevert krémet (nem kikevertet is, de a kikevert vált be legjobban), olyat, amiben Canesten is volt. Sajnos a többi összetevőt nem tudom. Ez a keverék a kolléganőnek is bevált.

Harmadszor: az ekcéma NEM kapható el, emiatt nem kell aggódnia. Viszont elmúlni nem fog, amíg nem hagyja ott a munkahelyét, ez olyan, mint az allergia. Ha nem szünteti meg a forrását, akkor viszont rosszabbodni fog. A krém csak tüneti kezelés, a szervezet reakciója megmarad.

2010. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, kapott krémet... Azt nézzétek meg, Canesten van-e benne. Muszáj, hogy legyen, mert ahol ekcéma van, ott gomba is van (orvos mondta), anélkül nem várható eredmény.
2010. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hiába hagyja ott a munkahelyét.Nem biztos hogy éppen az miatt jött ki.Nekem pl.jelenleg munkám sincs, itthon vagyok, semmi olyan dologgal nem érintkeztem ami ilyet okozott volna.És mégis kijött!!!És ha mondjuk munkahelyet és vált és az új helyen is kijön az ekcémája azt is hagyja ott??Ezzel együtt kell élni.Soha nem fog teljesen elmúlni, csak néha eltűnik.
2010. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kapott ra kremet,ez a szalicin tartalmu krem,kezd segiteni,amig itthon van,hetvegen.Ilyenkor enyhul.Keres o masik munkahelyet,de tudod hogy van ez,nem megy marol holnapra.Azert kossz a jo tanacsokat emberek!Jobbulast mindenkinek!
2010. jún. 17. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!