Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után nyitva...

Gyökérkezelés után nyitva hagyott foggal hogyan lehet enni?

Figyelt kérdés
Doki azt mondta evéskor kis vattát tömjek bele, és kész. Első gyökérkezelésem volt, így nem tudom rendben lesz-e ha így eszem. Vagy pl ha tejeskávét iszom, az sem gáz, ha belemegy? Alsó bal 6-os fog egyébként, nem fájt, mert oldalt kijött egy sipoly, és azon keresztül tudott ürülni a genny. Túloldalon félig kijött bölcsességfog, ami épp fájdogál, így azon az oldalon tuti nem tudok rágni.

2021. febr. 2. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokáig kell így maradnod ?


Azért a tejes dolgokat kerüld, szerintem.

2021. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy hét múlva kell visszamennem. Azt mondta addig tisztogatjuk, amíg keletkezik benne ilyen gennyes trutyi. Bocs a gusztustalanságért, de azt mondta, még "szívogassam" is, mert az alsó fogak nehezen ürülnek.

Érzéstelenítőt nem kaptam, mondván, ez már úgys elhalt fog (kb. 10-12 éve tömött fog), nem fog fájni. Egyszer éreztem, miközben szurkálta (vagy mi a bánatot művelt a számban azzal a tűvel), hogy kicsit fáj, de aztán folytatta, és nem éreztem semmit.


Ő nem említette, hogy bármilyen ételt kerülnöm kéne, ennek ellenére nem tudom elképzelni, hogy az a kis vatta a helyén marad a fogban, miközben én bármit is eszem.

2021. febr. 2. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is tegnap gyökerkezelték a fogam nyitva hagyta csütörtökön rak bele ideiglenes tömést. Nekem csak annyitt mondott evés, ivás után öblítsem a fogam.
2021. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia

Nekem ma gyökérkezelték az egyik fogamat (szintén alsó fog). Nekem sem zárta a le a doki, és ugyanazt mondta mint Neked, hogy szivogassam. 17-én kell vissza mennem. Kicsit parázok, hogy ez így nyitva marad addig.


Neked végül, hogy volt? 2. alkalommal ideiglenes tömést kaptál?

2021. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia 4-es válaszoló! :) Nekem tegnap volt a második gyökérkezelésem. Ismét nyitva hagyta, azt mondta egy hét múlva tömi, addig is szívogassam, és öblögessem. Maga a kezelés nem fájt most sem, illetve az egyik gyökércsatornában amikor ki-be húzgálta azt a szart, akkor kicsit éreztem. Tegnap reggeltől késő délutánig benne felejtettem a vattát, amit a doki beletett kezelés után a nyitott fogba, és estére már éreztem, hogy fáj az állkapcsom, most pedig megint megtelt a fog melletti kis dudor gennyel, szóval valami mégsem lesz jó. :/ Egyébként kajáltam simán, minden étkezés előtt tettem bele pici vattát (minden alkalommal fültisztító pálcikáról fejtettem le, mert formára pont a lyukba illik :D ), ahogy az orvos mondta, és elvoltam vele.
2021. febr. 10. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!