Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után nyitva...

Gyökérkezelés után nyitva hagyott fogba ha Antibiotikumot teszek abból lehet baj?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam feloldom vízben, azért akarom ezt csinálni mert a fogorvosom elég hanyag, és tömés előtt gondoltam biztosabb lenne ha kiirtanám a baktériumokat.

2015. dec. 28. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Minek? Septofortot szopogass. Az antibiotikumokat nem véletlen, hogy csak receptre adják és általában, ha az orvosi utasítást betartod, akkor el is fogynak.
2015. dec. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Nyitva hagyta a fogad? Nem tömte be gyógyszeres töméssel?

Ember, ehhez az orvoshoz minek jársz?

Ilyen hülyeségeken meg ne gondolkozz, értelmetlen. Ha nem bízol benne, menj másikhoz, aki befejezi a munkát, kitisztítja, gyógyszerezi. Ne kockáztasd a fogad, nem vagy köteles ugyanoda visszamenni. Csak tud valaki egy jó dokit, aki megbízható! Hol laksz? Én nyíregyi vagyok, itt van egy aranykezű, ha érdekel.

2015. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Baj nem lehet. Rendes fogorvos tesz ilyet az ideiglenes tömésbe.
2015. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, de kérdező azt írja, nyitva van a foga. Most akkor mi igaz?

Kérdező, ha van benne ideiglenes tömés, az gyógyszeres amúgy is, tehát nincs szükség további gyógyszerre! ha tényleg nyitva hagyta, akkor egy sarlatán és ne menj a közelébe!

2015. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Gyökér kezelte a fogam és nyitva van látszik a gyökércsatorna. Ma fogja betömni, csak még elég büdös. De genny már nincs benne. Sajna magán dokira nincs pénzem.
2015. dec. 28. 12:32
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyébként 1 hétig volt nyitva, úgy tudom ez normális eljárás, igaz érzésteleintő nélkül gyökérkezelte. Igaz nem fájt mert mire időpontot adott addigra elhalt.
2015. dec. 28. 12:33
 7/16 anonim ***** válasza:

1 napig indokolt esetben nitva kell hagyni, tovább viszont felelőtlenség.

Viszont az antibiotikum is ritka nagy hülyeség a gyökércsatornába.

2015. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Oké, akkor ne menj magándokihoz, de könyörgöm, válassz egy másik TB alapút, mert ez egy hentes!
2015. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne tegyél bele semmit. Az antibiotikum nem azonnal öli el a baktériumokat, szemben a fogorvosok által alkalmazott neomagnol stb. oldatokkal. Jót tehát nem teszel. Amit leírtál, az egy régi módszer a gyökérkezelésre, amikor nem álltak rendelkezésre baktericid anyagot tartalmazó tömőanyagok. Állami fogorvosok nyilván kénytelenek ezt alkalmazni, mert csak ezt biztosítják számukra. A kezelés egyébként eredményét tekintve nagyjából egyenértékű a modernebb azonnali betöméssel.
2015. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2015. dec. 28. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!