Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Injekció nélkül fáj a fogtömés?

Injekció nélkül fáj a fogtömés?

Figyelt kérdés
Be kell tömetni a fogamat,de az injekciótól nagyon tartok. Vagy van esetleg olyan érzéstelenítő,amit nem injekcióval adnak be? 13/L
2010. szept. 5. 15:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tömésnél nem szokott a doki semmiféle érzéstelenítőt adni. De ennek ellenére nem érzek fájdalmat :) Viszont jelezd neki előre, hogy ha lehet akkor Te spray-s érzéstelenítőt kérsz.
2010. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Mivel helyi érzéstelenítésrl van szó, mindenképpen a célhelyre kell juttatni, ezt leginkább így lehet. Esetleg van még spray, de az nem annyira érzéstelenít. Hogy mennyire fáj, az szerintem attól függ, milyen mély a szuvasodás, de nekem még nem fúrták ki fogam, úgyhogy személyes tapasztalattal nem tudok segíteni.
2010. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Ha ennyire félsz, akkor kérd meg, hogy mielőtt beadja az inekciót, kenje be az ínyedet egy kis vattával lidokainnal.

És akkor még a tűszúrást sem fogod érezni. Aztán meg már semmit sem érzel, csak hallod hogy fúrják a fogadat és ennyi.

2010. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Nyugi én is mindig halálra parázom magam a fogorvosoktól, de nekem már 11 fogamat tömték, és még sosem fájt a szuri.


Nekem akkor fájt egyszer, amikor érzéstelenítő nélkül fúrta, akkor így eltalált valami ideget, és jájj. Az úgy xar volt, de ha ilyen van, nyávogni kell, és akkor megoldja hogy ne fájjon neked :)


Ügyesek a fogorvosok, nem kell félni.

2010. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem adtak, pedig az ötöst tömték és fúrták is... de akkor kicsi voltam (8 éves) és a doktornő azt mondta csak leporszívózza és nem is éreztem semmi mást :D
2010. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nagyon-nagyon fáj injekció nélkül.
2010. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az injekció nem fáj, a fogfúrás viszont igen injekció nélkül! Szerintem mindenképpen kérj injekciót, utána sokkal könnyebb lesz az egész majd meglátod!
2010. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam kérni a töméshez. Ha ügyes orvosod van, nem fog fájni, kicsit kellemetlen inkább. Én azt utáltam, hogy várni kellett még az injekció beadáa után. Ha már beültem a székbe, csinálja rögtön.Eléggé fehér holló vagyok ebben, mert hosszú évek után is emlékezett a doki, hogy nekem nem kell.
2010. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy csináltak fogtöést hogy semmit sem kértem rá! Se injekciót se krémet! És csak 1 kicsit fájt!
2010. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az injekciót semmikép sem!=/ Ahhoz túl gyáva vagyok. xĐ =// Egyébként ha netán mégis azt adnának,pontosan hova is adják?
2010. szept. 7. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!