Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogíny gyulladására nektek...

Fogíny gyulladására nektek adtak valamilyen gyógyszert?

Figyelt kérdés
Még hétfőn voltam fogászaton, karácsony óta nagyon fájt egy fogam. Kiderült, hogy egy régebbi fognyaki tömésem hajlott valahogy rá az ínyemre, és az szúrta, amiatt gyulladt be. Azt lecsiszolták, és bár tényleg sokat javult a helyzet, hiába szedek azóta is egy nap egyszer Cataflamot, továbbra is nagyon fáj. (Nekem nem javasoltak amúgy semmit, a Cataflamot magamtól szedem.) Érdemes lenne valamivel kenegetnem? Vagy öblögetnem? Gondoltam corsodylos (alkoholmentes) öblögetésre.

2023. jan. 6. 12:31
 1/6 anonim válasza:
Meridol szájvíz. Szerintem/nekem a legjobb.
2023. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gengigel
2023. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
+ 1 a gengigel gélre
2023. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gengigel, gingisol, Corsodyl jó rá. Durva tud lenni az ilyen, nekem is most feltehetően ez van, már néha az egész fogsorom fáj tőle.
2023. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Corsodyllal óvatosan, nem szabad tartósan használni. Nem tesz jót, el is sárgulnak tőle a fogak. Gengigelhez hasonló dolgokkal lehet próbálkozni, de nem biztos, hogy meg fogja oldani. Lehet, hogy még mindig nem áll tökéletesen az a tömés, itt miliméterek rengeteget számítanak. De az is lehet, hogy csak nehezen gyógyul, ilyenkor kicsit érdemes várni, hogy megnyugszik-e a terület. De ha nincs javulás, én vissza mennék a fogorvoshoz.
2023. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a Corsodylt én is csak pár napig használnám, olvastam a leírásában, hogy sárgíthatja a fogakat, meg nincs is egy kellemes íze. Igazából az a tömés már legalább 1 éves volt, de lehet volt 2-3 éves, most kezdett el problémát okozni.
2023. jan. 6. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!