Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az baj ha többször (kicsit...

Az baj ha többször (kicsit erősen) megkoccantottam a fogamat a fogkefével?

Figyelt kérdés
Nálatok is előfordult már? Lemerült az elektromos fogkefém fogmosás közben. Így elkezdtem úgy mosni mint a manuálissal. De a fogkefe fejével többször megkoccantottam az elülső fogaimat fent. A metszőfogaim, és az oldalsó netszőfogakat. Ez úgy nagy bajt fog okozni nekem? Most egy kicsit fáj, de nem nagyon. Kb háromszor koccant
2023. márc. 20. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Jaj most biztos kifog hullani az osszes, a hajad is
2023. márc. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Simán be is lehet ütni pl vagy kemenyre harapni. Azért a fogak nem így vannak kitalálva :)

Mely gyökerük van, max a zomancot tudod sérteni így, vagy enyhén kimozdítani, de komolyabbat biztos nem. Előbbi fog érzékenységet okoz, fájdalmat, utóbbi szinten fájdalmat illetve max kis mozgást, de semmi extra. De ez a legszarabb forgatókönyv .


Semmi bajod se lesz :)


Egyébként az elektromos fogkefe hiába drága és hypeolt cucc, pont arra nem jó, amire kellene:D használj inkább soft kefet és alaposan menj végig mindenhol, enyhe mozdulatokkal iny alá is. Majd fog selyem vagy fogkoz tisztító . 50-60 évesen is lesz fogad :) míg egy elektromos nem alkalmas erre, ( max akkor ha a fogkoz tisztítást lelkiismeretesen végzed ) , így csak felesleges pénz kidobas:) anno én is majdnem bedoltem, de elég elmenni egy tényleg jó fogorvoshoz és egy fogmosas tesztet végezni szinezo anyaggal :)

2023. márc. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Iny ala menni? A hogy
2023. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mai is úgy mostam fogat és az első két fogamat legalább háromszor megkoccantottam. Biztos nem gyengül el emiatt a fogam?
2023. márc. 21. 02:20
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 az íny mobilis, fog nyakig nem rögzül , tehát oda is simán be tud ragadni a lepedek stb. Ezt sok helyen nem lehet ki tisztítani, de pl rágó fog mellett simán, soft kefevel lefelé hajló mozdulatokkal már sokat tettel a fogad jó állapotáért :) Az étel be tud ragadni oda, tehát romlani is tud a fog ott, mivel sokan felületesen mosnak fogat, a romlás legtöbb része ott alakul ki, illetve a fog tetejen a barázdákban. Erős fog kefevel nem érdemes, mert az felsert, de egy puha verzióval ott is jól ki lehet tisztítani, igy tudsz adni 10+ évet minimum a fogaidnak:)


Kérdező, próbálj óvatosabb lenni, de a koccanás nem okoz komoly gondot, de ne legyen napi szintű . Inkább figyelmesebben, lassabban moss fogat .

2023. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!