Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy fogam amin korona...

Van egy fogam amin korona van,lepattant egy kisebb darab a koronából,látszik a fém alatta,gondolom ez valamilyen kerámia anyag..lehet ezt "tömni" javítani?

Figyelt kérdés
jan. 15. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Ez nagyon nem jó hír, könnyen lehet, hogy már a korona alatt újra szuvasodott a fog.

Koronát nem javítanak, cserélni lehet.

Biztosat meg csak fogorvos tud.

jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

A fém az a csap, amit a gyökérbe tettek bele, amire rámegy a korona.


Igen, kéne egy új korona rá, a törött nem lesz már tartós, még akkor se, ha "csak" a fém csap látszik ki.


A széle nem vág?



A fogorvos ahol készült a korna eredetileg, lehet megőrizte a régi nyomatokat, és tudnak neked egy új kornát rendelni asap.


Én őket hívnám fel első körben.

jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy a korona fém vázát látod (ha fémkerámia koronád van). Lehet, hogy a fogadnak semmi baja, csak a korona volt minőségi hibás.


De biztosat a fogorvos tud mondani.

jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen a korona fémvázát látni amire ráégetik ezt a kerámiát,igazából a kérdésem az lenne hogy ezt a kis hiányzó részt ami lepattant lehet-e az úgynevezett esztétikus töméssel pótolni,uvvtömés,fejér tömés ki hogy ismeri,mint amikor felépítenek egy letört fogat,csak ugye jelen esetben koronáról van szó.
jan. 15. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tom, ha egy darab lejött, szerintem az egész széteshet.


Jobb lenne lecserélni mint foltozgatni, ami nem lesz tartós úgyse.

Nem hiszem hogy vállalnának ilyet.

jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztosat nem tudok. Tudnak koronán keresztül gyökérkezelni, amit be is tömnek, ez alapján nem reménytelen. Mégis én úgy tudom, lepattant darabot nem tudnak pótolni. Azért kérdezd meg az orvost.
jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!