Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pánik,ájjulás műtét előtt....

Pánik,ájjulás műtét előtt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csütörtökön hùznák ki a bölcsességfogaimat altatásban. Iszonyatosan félek. Természetesen az orvos se nyugtatott meg mert hát nekik mindegy, ez rutin. Nem tudják megérteni mit érezhet az ember. Tegnap elájjultam otthon mert arról beszéltünk, hogy milyen undorító ha tele teszik az ember száját vattával, ha a seb folyamatosan vérzik. Ennyi elég volt. Eddig nem féltem az ájjulástól. Nem is gondoltam rá. Most már attól is félek mert szerintem az altatásig nem fogok eljutni ájjulás nélkül. Elég ha egy nagy tűt meglátok. Nem tudom mit csináljak. Nem tudom irányítani, nem segít ha mondogatom, hogy nincs mitől félnem, ez itt már nem segít. Ismerem már ezt a problémát sajnos mert gyerekként tartósan beteg voltam és valószínű ez megmaradt az emlékezetemben annyira, hogy sokáig vérvételnél is ájjultam. Most már sikerült oda eljutnom, hogy azt kibírom, de csak azért, mert nem pontosan tudom ott mi fog történni és, hogy nagyon hamar vége. Itt nem tudok semmit mi vár rám.Abban sem vagyok biztos, hogy megéri ezt a borzalmat végigcsinálnom, csak azért mert manapság szokás nyakra-főre kihùzogatni a bölcsességfogat, mert az egyszerűbb,és valószínűleg sokkal rosszabbul járok a műtéttel, mintha benthagynánk a fogakat.

ápr. 1. 13:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen, a nyugtató jó lenne, de nem adnak sajnos😔 az altatásért is extra fizetek mert ébren soha nem bírnám ki, de az orvosok szerint természetesen az is teljesen fölösleges mert ez egy "semmi".
ápr. 1. 16:43
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát az igaz, hogy nagyobb feneket kerítesz az egésznek ezzel az altatással és sokkal több kockázatnak teszed ki magadat, mintha sima érzéstelenítéssel kérnéd, ahogy általában szokták.
ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Lehet, de én azt nem bírnám ki. Az senkinek nem használ ha közben 3x elájulok és örökre egy rémálomként él a fejemben. Mint mondtam sajnos egy vérvételt is csak sok "gyakorlás" után bírok ki ájulás nélkül. Lehet, hogy sokaknak meg sem kottyan egy ilyen műtét és nem tudja megérteni miért félnek egyesek.Bárcsak nálam is ùgy lenne,de nem vagyunk egyformák.
ápr. 1. 18:15
 14/17 anonim ***** válasza:
Az orvosnak a munkája rutin, mint ahogy vélhetően a te munkád is az neked. De ez nem jelenti azt, hogy az orvos ne szokott volna beteg lenni, neki is van bölcsfoga, amit akár ki kell műteni, vagy bármi miatt lehet ő a “másik oldalon”. Azért nem mond semmi megnyugtatót, mert nincs mit. Mégis hogy volna? Lesz egy beavatkozás, aminek nagy vonalakban tudod a lépéseit, részletekbe belemenni annak, aki még egy nagy adag géz gondolatától is ájuldozik meg teljesen felesleges. Milyen megnyugtatásra vágysz? Mert ha azt képzeled, hogy léteznek mindenféle műfogások, csak az orvosod lusta ezt alkalmazni, akkor nagyon tévedsz. Te magad is leírtad: az orvosnak is az a jó, ha a beteg kooperál. Ha ez a te esetedben az, hogy elaltatnak, akkor elaltatnak. Látod, milyen szerencse, hogy egy olyan világban élsz, hogy ezt meg lehet tenni. De az az igazság, hogy te látványosan generálod magadnak a problémát és ezen a ponton nincs is mit mondani. Mindenre van egy, “de” reakciód, innentől kezdve mindegy, hogy ki mit mond. Te eldöntötted, hogy rettegsz ettől. Na akkor mi a legrosszabb forgatókönyv? Eldobod magad, elmarad a műtét, többet a rendelőbe időpontot nem kapsz, te meg élsz tovább fájós foggal. És tudom, hogy erre a válaszra is lesz egy sértődött “de” reakciód, csak tudod az a helyzet, hogy ez a műtét nem nekem fontos, mi több, teljesen indifferens. Továbbmegyek, az orvosnak sem fontos, mert hogy ez a te egészséged. Tudod, ez is a természetes szelekció egy formája. Aki az őskorban nem mert a kardfogú rinocérosz elől elugrani a vízbe, azt feldöntötte a rinocérosz. Veled ugyanez történik tulajdonképpen, csak a végén nem halsz meg és tovább lehet nyekeregni feltett kézzel, hogy de aztán valaki foglalkozzon veled, mert te félsz. Ez egyedül a világon a te bajod és egyedül a világon te tudod megoldani.
ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én aztán nem sértődök meg senkire, mivel nem is ismerek senkit aki itt kommentel. Az sem kell, hogy valaki foglalkozzon velem, a kérdés célja sem az volt, csak a legtöbb "kedves" kérdező nem volt képes értelmezni azt.Inkább csak elkeserítőnek tartom, hogy ott tart a világ, hogy ha valaki fél, akkor mindenféle hipochondernek lesz beállítva, magának találja ki a problémát. Természetesen a legjobb elfoglaltságom, hogy elájuljak😁 igazad van! Biztos különböző taktikákat vetek be, hogy megtörténjen, hiszen annyira fenomenális érzés😁 Viccet félretéve: szomorù, hogy empátia az nincs az emberek nagy részében, csak az, hogy a negatív érzéseket el kell nyomni,a másikat lenyomni, minősítgetni mert egyáltalán nem tud a legtöbb ember mit kezdeni a negatív érzésekkel. Az eredménye egy beteg, megkeseredett és mérgező társadalom. Erre a kommentemre is nyugodtan jöhetnek a válaszok, ahol megpróbálnak néhányan engem minősíteni, ismeretlenül mindenféléket feltételezni, rámolvasni, mert tényleg csak ennyire futja.
ápr. 3. 11:42
 16/17 A kérdező kommentje:
A komment másik részére reagálva; nem azt vártam az orvostól, hogy elmesélje részletesen, hogyan fog zajlani az operáció. A probléma nem azzal van, hogy ez nem történt meg, hanem a leszarom hozzállással mindennel kapcsolatban. Igen, neki ez rutin, de ez nem azt jelenti, hogy tenni kellene az egészre, hogy még azt se volt képes elmesélni mire kell figyelnem a műtét után, mit ehetek, mit nem, gyógyszerek stb. Mik a lehetséges mellékhatások, mire számíthatok. Valószínűleg nem a frissen műtve szeretne az ember a gyógyszertárba rohangálni vagy éppen bevásárolni, vagy ha valami gond van akkor sakkozni, hogy vajon X tünet normális e vagy jobb ha ügyeletet hívok.
ápr. 3. 11:54
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia. Szurkolod neked☺️ majd irj hogy miujsag veled.
ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!