Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lépnétek a helyemben?...

Hogyan lépnétek a helyemben? Visszamennétek ahhoz a fogorvoshoz, aki csunyán kioktatott és nem hajlandó a kezelés áráról nyilatkozni?

Figyelt kérdés

Én írtam előzőleg arról, hogy most multam 60 éves és a törvény szerint ekkor a fogászati kezelés téritésmentes.

Mikor ezt meg mertem emliteni, szabályosan kiabált velem a "doktor ur".

Neki fenn kell tartania a rendelőjét, akár a konzultációért is kérhetne pénzt.

Egy másik orvos ugyanitt röntgen nélkül félmilliót emlegetett.

Tanácstalan vagyok,mert ugy látszik, egyik sem rendes.


2010. okt. 27. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek valoszinuleg, hogy maszek orvosok es Naluk igen fizetni kell mindenert.

Nem kell privat rendelobe menni, hanem az korzeti fogorvost kell felkeresni.

2010. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De már leírtam nincs ilyen hogy 60 év felett ingyenes a fogászat! Még a TB-nél se! Milyen törvényt emlegetsz? Nincs ilyen!Magánorvosnál meg semmi nem ingyenes! Nem értem honnan veszed? A TB-nél ingyenes a húzás a tömés cementtel. Mindenkinek van körzeti fogorvosa aki a TB-vel szerződött!
2010. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az alapellátás térítésmentes 60 éves kor felett, a pótlás fizetős.


beteg életkora/állapota alapján támogatott fogászati ellátások:

A beteg

• 18 éves koráig,

• a középiskola, szakképző iskola nappali tagozatán folytatott tanulmányok ideje alatt,

• a terhesség megállapításától a szülést követő 90 napig,

• 60 éves életkora felett

a teljes körű alap és szakellátás térítésmentes, kivéve a fogtechnikai költségeket.

Az egészségbiztosítási pénztárral kötött megállapodása alapján egészségügyi szolgáltatásra jogosult személy a fogászati ellátások közül csak a fogászati sürgősségi ellátásra jogosult tb támogatással.

2010. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Körzeti orvoshoz mentem.

OEP-pel, betegjogi képviselővel beszéltem, mindkettő szabálytalannak tartja,hogy nem ad árkalkulációt.

Örülök,hogy lehurrogtatok.

A magyarok már csak ilyenek.

Én többet nem kérem véleményeteket.

Ti jobban tudjátok a dolgokat, mint az abban illetékesek,

további jó kioktatást!

2010. okt. 27. 11:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ezt őszintén nem értem. Olvastam az előző kérdésedet is és ott is válaszoltam, a tőlem telhető legnagyobb segítő szándékkal, pont úgy, mint a többiek. Szerintem is, a fogmegtartó kezelések (fúrás, tömés, röntgen, gyökérkezelés, szájsebészeti műtét) és a húzás ingyenesek, a koronákért, pótlásokért ellenben fizetni kell.

Amikor ide kiírsz egy kérdést, nyilván tisztában vagy vele - ha eddig talán nem is, most már biztosan -, hogy itt nem jogi szakértők válaszolnak, hanem egyszerű magánszemélyek. Úgy is mondhatnám, hogy egymást próbáljuk navigálni, segíteni az ismereteink, tapasztalataink alapján. Megírtuk, ki mit tudott, de Te arrogánsan kioktattál mindenkit, most meg gyakorlatilag ugyanazt írod ki új kérdésként. Most sem tudunk többet, szerintem sem ingyenes minden kezelés, semmilyen életkorban. Ahogy írod, a betegjogi képviselő is azt nehezményezte, hogy nem adtak árkalkulációt. Sajnálom, hogy - a leírásod szerint valóban - udvariatlanul viselkedtek veled az sztk-ban, de a saját stílusodat is át kellene gondolnod: az arrogancia arroganciát szül.

Azt javaslom, hogy hívd fel az OEP-et, ők egészen biztosan el tudják mondani, hogy mi jár ingyen és mi nem, ennek alapján pedig már vissza tudsz menni a fogorvoshoz. Jobbulást!

2010. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na, most nézem, hogy ugyanannyi a százalékunk az előttem íróval, 13:28 vagyok és ma most válaszoltam neked először :=)
2010. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pedig a másik 92%-os. Nem értem, hogy miért lehurrogás az, ha bemásolom, hogy mit csinálnak ingyenesen és mi a fizetős. Szerintem információt kértél és kaptál több embertől. Attól, hogy nem azt írtuk, amit szerettél volna olvasni, hanem az igazságot, attól nem lehurrogtunk. Az előző kérdésedet nem olvastam, itt pedig csak a kommentedben írsz arról, hogy az a törvénytelen, hogy nem kaptál részletes árkalkulációt. Erről a kérdésedben szó sincs, csak azt fájlalod, hogy fizetned kell. No mindegy.
2010. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, eloszor is nem irtad le, hogy milyen problemaval mentel el az orvoshoz?

Ez legalabb olyan, mint a sebeszeti beavatkozas, hogy egy sima vakbel mutetet elfognak vegezni ingyenesen, de mar egy sima, logo haj reteg eltavollitasaert fizetni kell, mivel mar plasztika, tehat szepiteszeti mutetrol van szo!

Lehet, hogy a Te problemad is hasonlo, hogy nem a fajdalmas fogat kellene kezelni, hanem valami mas, mint

potfog csere pl., s ezert igenis fizetni kell es nem csak Neked, de meg az oregebbnek is!

2010. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!