Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogérzékenység fogtömés után...

Fogérzékenység fogtömés után egy évvel később is?

Figyelt kérdés

Kb egy éve voltam fogorvosnál amikor 2 fogam is tömte, nem egyszerre, de pár hét eltéréssel és valahogy így lehetett tavasszal. Sem az érzéstelenítés sem maga a tömés nem fájt ami nálam nagy csoda mert eddig bármikor volt fogorvosi beavatkozásom ( másik orvosnál, akkor sírni tudtam volna a fájdalomtól az érzéstelenítő mellett is). Tehát ilyen szempontból nagyon örültem.

Az elején tapasztaltam hogy hidegre/ melegre, de inkább hidegre nagyon érzékeny. Ami a mai napig fent áll továbbra is. Legyen szó egy átlagos víz ivásról, de ha a tömött fogamhoz ér a víz majd meg halok, annyira érzékeny. Az utóbbi napokban elkezdett fájdogálni is, mindkét tömésnél és valószínűleg a fejem is emiatt fáj már mert kisugároz. Igazából köze nincs egy átlag fogfájáshoz, de néha belenyilal ès kellemetlen. Az érzékenység viszont sokkal inkább zavar. Azt olvastam eleinte normális, de egy év után már nem hiszem. Van aki tapasztalt már hasonlót? A tömések a helyén vannak egyébként. El fogok menni egy másik orvoshoz, mivel már nem azon a településen élek, szóval majd ő mondja meg a tutit, ezzel tisztában vagyok. De azért kíváncsi vagyok járt e már valaki így? Mi lehet ennek az oka és mit lehet tenni ilyen helyzetben?



ápr. 22. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha majd meghalsz a fájdalomtól, az biztosan nem normális. Lehet, hogy gyökérkezelni kéne.
ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha vékony a tömés és a pulpaüreg közti foganyag, akkor a hőingerek könnyen elérik az ideget.
ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül teljesen begyulladt a fogam mèg mielőtt elértem volna az orvoshoz. Úgyhogy most gyulladáscsökkentőket szedek, utána pedig rám vár egy részletes kivizsgálás, hogy pontosan mi a probléma forrása.
máj. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!