Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után 5. napon...

Gyökérkezelés után 5. napon nagyon erős fájdalom normális?

Figyelt kérdés
Már másodjára tisztították a fogamat, kalciumos tömés van benne és rajta ideiglenes tömsé. mikroszkóppal volt és kofferdamban...most vagyok 5 nappal a gyk után és nagyon fáj a fogam, fájdalomcsillapítók nem használnak. Ez normális?

#fájdalom #gyökérkezelés után
máj. 15. 20:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális.
máj. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Azt hittem a második tisztítás után, hogy megbolondulok, annyira fájt a fél arcom. 4 nap kellett, hogy elmúljon annyira, hogy ne kelljen gyógyszer, de most is érzékeny.
máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Mit vettél be rá? Nekem csak a felctor por segített, caraflam 1-2 órára szüntette meg a fájdalmat, algoflex pedig csak elnyomta.
máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon nagy fájdalomnak (ami gyógyszerrel sem múlik) nem szabadna lennie és a napok alatt csillapodnia kellene. Lehet, hogy a gyökércsúcs van begyulladva, menj vissza mihamarabb a dokidhoz.
máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már bevettem egy flectort, apranax 550 és xilox. Nem egyszerre hanem déltől kezdve..pár óránként. És ugyanúgy borzasztóan fáj:( most este itt ülök az ágyamban és nem merek lefeküdni mert akkor még jobban fáj..
máj. 15. 21:00
 6/24 A kérdező kommentje:
legelőször kiidegelték, de nem volt benne kalciumos tömés csak vatta és IT.Utána elmentem egy profi mikroszkópos gyökérkezelő helyre,ahol újra kitisztították de az injekció ellenére is fájt..montda a mikroszkópos fogorvos, hogy lát még benne pulpát, tehát az első után maradt még benne..azokat kiszedte, sokaig öblögette majd betömte kalcium hidroxidos pasztával és rá IT. Csak az a baj, hogy én sokkal rosszabbul vagyok ezután az alapos újrakezelés után...és ma már a gyógyszerek sem hazsnálnak. Ha holnap vissza tudnék menni, mit csinálnak? újra felnyitják?
máj. 15. 21:03
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Nekem azt mondta a dokim, hogy a mikroszkópos sem 100 hogy ki tudja tisztítani teljesen, mert attól is függ, hogy mennyire szerteágazó a csatorna és hozzá tudnak-e férni minden pici elágazódáshoz.

Ha fáj, akkor ott lehet még ideg, de az is lehet, hogy nagyon sok a baktérium, aminek a bomlásakor gázok keletkeznek és ennek a nyomása miatt is lehet fájdalom.

Nekem depulpint tettek bele, de még mindig tart a kezelés, mert nyomásra fájt. Most legutóbb tett bele jódot. Azt mondta, hogy ha nem javul, akkor legközelebb még tágít a gyökércsatornán, meg hogy ha nagyon fájna, hívjam fel és fogad...szóval biztosan vissza kell nyitni a tiedet is és ki kell megint tisztítani és/vagy tágítani a járatot.

A szegfűszeg természetes fájdalomcsillapító, ha van otthon esetleg valamilyen formában, akkor próbáld még azzal bedörzsölni az ínyedet, hátha enyhíti az is a fájdalmat...


Kitartás éjszakára, tegyél a hátad- fejed mögé párnákat és félig akkor ülve, de próbálj aludni, hogy ne teljesen fáradtan menj holnap...


Majd írd meg mi volt, nagyon érdekel! Remélem hamar tudnak segíteni rajtad, nagyon borzasztó a fogfájás 😞

máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
(A szegfűszeg ha egészben van zúzd össze persze)
máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, úgy aludtam igen, hogy szinte ülve..persze alvásnak nem lehet nevezni. Tegnap annyi fájdalomcsillapítót vettem be hogy attól is olyan kába vagyok és ég a gyomrom:(

Remélem kinyitják ma...csak félek, mert ahová járok annak a hívei , h minél előbb lezárás és majd megnyugszik...de ez nem olyan fájdalom, ha ennyire heves és semmi sem enyhíti, akkor muszaj lesz ujrakezelni...én azt hittem a mikroszkópos az miindenható..akkor ezek szerint az se 100 %:(

máj. 16. 05:25
 10/24 A kérdező kommentje:

Neked melyik fogad az,amit most kezelnek?

És a jódot ha beletették, attól jobb érzés?

Ez a kalciumos paszt neked volt már benne?

máj. 16. 05:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!