Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan történik egy fogszabály...

Hogyan történik egy fogszabályzó feltétele? Mennyi ideig fog fájni utána? Nekem alul-fölül lesz. Szabad előtte enni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A keresztfiamnak nemrég vették le, egy biztos, egyél jó sok pattogatott kukoricát, szotyit stb., mert amíg fenn lesz a szabályozó, addig ezekről sajnos le kell mondanod. Egy kérdésedre tudok válaszolni, a felrakás után kb. 1 hétig fájt neki, zavarta nagyon, de utána már természetes lesz hogy a fogaidon van.
2009. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire szakszerűen rakják fel. Nekem 3 órán keresztül ragasztották (képzelheted, hogy kiszáradt a szám), fájt utána így, ahogy az előttem szóló írta, de minden egyes állításnál, húzásnál ugyanígy, nekem kisúrolta az ajkaimat belülről, se fogszabályzó idején se utána pár évig nem tudtam normálisan almába harapni. Tönkrement az egész fogsorom, olyan a zománc, mint egy szita, most járok egy normális fogászatra, hogy helyrehozzák, amennyire lehet. De nekem hülye orvosom volt (hiába klinikai orvos és egyetemi tanár), és érdemes lett volna feljelenteni, csak a pénzt zsebelte.


Nagyon figyelj, hogy ki az orvosod, mielőtt komolyan rászánjátok magatokat, érdemes több orvost is felkeresni, és amint problémát észlelsz a dokival kapcsolatban, ha valami gyanús, azonnal konzultálj más dokival is.


Ehetsz előtte, de moss is fogat rendesen, mert maradék nem maradhat a fogak között, miközben ragasztják.

2009. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a felrakas es minden egyes allitas utan par napig fajni fog, ez inkabb szorito erzes, de el fog mulni. Rendesen ehetsz vele, nem gond, viszont amig fonnt lesz, nagyon kell vigyaznod a fogaidra, mert sokkal nehezebb mosni, nekem lett lyukas fogam is. Szoval konyen megtapadnak midnenfele bacik, ezert ajanlom, vannak fogszabalyzohoz veheto fogselymek, azt hasznalt. Amugy a felrakas az el fog tartani 1-2 orat,a ttol fugg, egyszerre rakjak e fel az alo es folsot.
2009. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Nekem miután felrakták,2 hétig kb vizen és tejen éltem,meg joghurtokon,rágni egyáltalán nem tudtam,aztán persze elájultan(én lepődtem meg a legkevésbé ezen),és olyan szerencsétlenül estem,hogy kettétört a csuklóm,amivel azelőtt 9 éven keresztül ping-pongoztam versenyszinten(országos eredményeim voltak),és hiába a műtét,itt véget ért egy álom....úgyhogy akármilyen szépek a fogaim,ha visszaforgathatnám az időt,hülye lennék bevállalni,de ezt a meccset már lejátszottam...

na de visszatérve a kérdésedre mindenképp egyél előtte,sosem tudhatod mikor tudsz majd legközelebb:):)

2009. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszoló egyszerűen bén&, ennek semmi köze a kérdéshez...


ON:


Előtte este egyél rendesen, de a tejet hanyagold. Másnap reggel ha a felrakás előtt 4 órával vagy akkor még ehetsz valami könnyút, utána nem. (Ez is csak azért mert a szádban matat, és hát könnyenvisszajöhet a kaja)

Nekem kb. 30 perc volt, kicsit fáj, mivel egyes helyeken a drótot belenyomja keményen az ínyedbe, de amúgy teljesen tűrhető a dolog. Utána viszont nagyon fáj, igazából a baj az, hogy folyamatosan, tompán.

Ez a két hétig tejen meg vízen élés ez egyszerű butaság, én már aznap turmixolt főzeléket ettem, nagyon undoritó volt maga a kaja, meg én is evés közben, de inkább ez mint éhenhaljak... Egy hét múlva már csipszezhetsz is, és popocornozhatsz is, max annyi hogy próbáld meg a kaját rágás közben a fogakon belül tartani, tehát ne "forgasd" az ételt a szádban.


Havonta van húzás (egy napi lógás) az egy kicsit fáj, de az már tűrhető.

Húzás után 3-4 napig keményebb dolgokat nehéz enni, de nem lehetetlen, sőt...



A nagy kérdés mindig az, hogy reagál a külvilág. Lesajnálja magasból. Nálam kevés ember félhetet jobban mint amennyire én féltem. Engem nem szivattak, sőt, tapasztalatom szerint csajokat sem zavarja.


Nagyon megéri, ha rossz állapotba van a fogad, max 2 évig lehet fennt, annál több nem.

(gondolj bele, élsz 70 évig abból 2 megy el, a többit tökéletes fogakkal élheted le)

2009. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 hete tették fel alulra és felülre is egyszerre, kb 50 perc alatt megvolt az egész. Az első nap nem fáj, a második, harmadik nap kezdi ki a szádat belülről, ami a 4. , 5. nap már el is múlik. Onnantól állítólag már nem lesz ilyen probléma újra.


Ha nem kaptam volna még keresztbe egy drótot nem is zavarna a dolog. Így kicsit kevésbé tudok beszélni és nyelni. A kajákat meg lehet oldani.


Ha engem kérdezel én mindenképp ennék előtte, mert utána már nem fogsz tudni:)

2010. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!