Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmegtartó kezelés (konkrétan...

Fogmegtartó kezelés (konkrétan fogtömés, fognyak tömése) saját körzetben, NEM magánorvosnál, SZTK-ban 18 éven felül is ingyenes, ha van TB-m?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, most szabadságon vagyok, és elmegyek fogászatra, és rendbe tetetem a fogaimat. De semmi extráta, fehérítésre stb. nem tartok igényt, hanem csak tömésre, és fogkő eltávolítására.


Továbbá kérhetem azt, hogy spray-vel érzéstelenítsen, mielőtt injekciót ad?


Ez 18 éven felül is ingyenes SZTK-ban, ha van TB-m?


2010. nov. 1. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2010. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
37%
Jogos a feltett kérdés. Egy darabig én is metartottam a fogaimat, de amikor már nem fért több a kis dobozba, zuttty és szétszórtam a libaólba.
2010. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezek ingyenesek. Az más kérdés, hogy mennyi ideig vagy szabadságon , mert ált. egyszerre csak egy dolgot csinál, és min. 1hétra rá kapsz időpntot.

Egyébként nem hiszem, hogy kapsz sprayt, legalábbis nálunk az sztk-ban nincs is ilyen, örülök, hogy lidokaint kaptam.

2010. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én fogorvosom mindig úgy adta az injekciót, hogy egy picit kinyomott belőle a szúrás helyére, így ott érzéketlenné vált, aztán kanyargott a tűvel, kikerülte az idegeket, sose éreztem nála. Ő a Klinikán vezető fogorvos volt, NB I-es a szakmájában, sajna, már nyugsdíjas. A mai orvosok egy része már nem ismeri ezt a módszert, csak bedöfi, aztán ahogy esik, úgy püffen.
2010. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, ez mind jár neked!Elöl ingyenes a fehér tömés, hátul viszont fizetni kell érte (nálunk).

de azt tudnod kell, hogy azért nem olyan anyagokkal dolgoznak ilyenkor, mint egy magánrendelésen....

2010. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!