Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő után színeződik el...

Mennyi idő után színeződik el egy gyökérkezelt fog?

Figyelt kérdés
Sajnos a mai napon átestem életem első gyökérkezelésén, ami lelkileg kicsit megviselt, révén hogy igyekszem vigyázni a fogaimra, iszonyatos géneket örököltem. Ráadásul imádok nevetni, vigyorogni, és pont metszőfogamat kellett érzéketlenné tenni! Sajnos annak is tudatában vagyok, hogy igen nagy eséllyel színeződik el egy kiidegelt fog. Ez nálatok mennyi idő volt? Létezik olyan korona ami szinte észrevehetetlen, úgy beolvad a többi fog közé?
2010. nov. 22. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az első fogam lett gyökérkezelve, kb 4 év múlva szürkült el teljesen. Mivel én is mosolygós vagyok, nagyon zavart, főleg a fényképeken sokkal szörnyűbb volt mint a valóságban. Nekem cirkon vázas porcelán koronám van ( 40 ezer forint ), de tökéletesen beleillik a többi közé, a napfényben és UV fényben is természetes hatású ( ellenben a hagyományos porcelán koronával ).

De ehhez persze kell egy jó fogorvos és egy jó fogtechnikus is, mert a mintavételezés is nagyon fontos.


Összességében nagyon elégedett vagyok vele, tökéletesen olyan mint a többi saját fogam, és mostmár a mosolyom is tökéletes, megérte rááldozni.

2010. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fogszabályzós is voltam, így igazán szomorú vagyok, hogy pont látható helyen kellett gyökérkezelni a fogam, ami megint elronthatja a mosolyom :( Úgy gondolom, ahogy a rendezett fogsor is megért számomra minden pénzt, így az is meg fog, hogy olyan koronát csináltassak rá, ami teljesen illeszkedik, ha egyszer eljön az ideje! Csak azt nem szeretném, hogy kidobott pénz legyen, ne legyek elégedett az eredménnyel!
2010. nov. 22. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a szemfogam lett gyökérkezelve,és annak rendje és módja szerint elszineződött.És ahogy fönt is írták,fotókon még szörnyűbb volt,mint élőben.Csak azt nem értem,h miért koronát akarsz csináltatni rögtön.Nekem most csinálták meg nyáron:kicserélték a gyökértömést és belső fehérítést alkalmaztak.22 ezerbe került,de úgy örültem,mint majom a f....nak :) :) :)...és azóta verem a fejem a falba,h takargattam évekig,és kb 1 hét alatt meglett(azért nem 3 nap,mert úgy el volt szürkülve,h 2 fehérítőt raktak be = 3-3 nap...mondjuk én már az elsővel is hálásan elballagtam volna,de hál'isten nagyon rendes dokim van)Szóval amíg meg lehet menteni,sztem ne rakass fel koronát.Ha rákeresen a gyökérkezel fog fehérítésére a neten,millió lehetőség van.Még ha le van törve is megcsinálják fehérítéssel és sima töméssel.Nekem elég friss az élmény,és nagyon örülök,h ezt választottam. :)
2010. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Erről még nem hallottam, bár remélem jó pár évig nem is lesz még szükségem rá... mindenesetre nem szeretném újra takargatni a fogaimat, így igyekszem megtalálni a legmegfelelőbb módszert addig. Mint mondott az orvosod mennyire tartós a fehérítés?
2010. nov. 22. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én majd nemsokára kell menjek:) Jelenlegi színe,olyan halványszürke,de az A2es fogszínemhez képest sötétnek tűnik.Fogfehérítés után,lesz majd a gyökérkezelt fog belső fogfehérítése.

39.000Ft a két fogív,plusz 9000Ft az az egy fog:S...

Nekem 3 év után szürkült el,szép lassan..:)

2010. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Nekem most hidrogén peroxidos kis vattacsomó van benne,ami fehéríti eleve,utána lesz a fehérítés.

A fogorvosom azt mondta,hogy nem örökre lesz fehér,hanem 3 év:) körül-belül sajnos.

2010. nov. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A "szemfogas" vagyok (ez milyen "jól" hangzik) :) :) :)...Szóval tény,h kb addig tart a belső fehérítés hatása amíg egy frissen kezelt fog is elszürkül,de mégsem olyan drasztikus,mint egy korona.És jóval olcsóbb.Én nagyon óckodok a koronától,de mondjuk lehet,h ez is csak addig tartana,amíg egy nagyon szuper dr úgy nem csinál egyet,h könnyezni fogok a gyönyörűségtől. :) A belső fehérítést bátran ajánlom,és ezt úgy mondom,h én egy olyan fogászati páciens vagyok,aki nyugtatóval megy és csak magán úton. :)
2010. nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!