Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelt fog mennyire...

A gyökérkezelt fog mennyire színeződik el?

Figyelt kérdés
mert nekem az első két fogam melletti fogam gyökérkezelt, és még csak tizenöt éves vagyok(genetika..), és félek, hogy ezentúl már mosolyogni sem tudok majd,mert csúnya lesz
2010. jún. 20. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát azért annyira nem, ha figyelsz az ápolására.

Nekem is van gyökér kezelt fogam, több éve, nem nagyon tűnik fel.

De viszont már tört le gyökérkezelés miatt (4-5 év múlva), mert utána már az a fog elhalt, könnyebben törik...

2010. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Sajnos igaz, hogy "utána már az a fog elhalt, könnyebben törik..." és az elhalás miatt szürkül is lassan,

DE

lehet bele tenni olyan tömőanyagot, ami belülről fehéríti, ezt a fogorvossal beszéld meg. (A feleségemnek csináltak ilyet, többet nem tudok erről, de sikerült)

2010. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 istvan33lenart ***** válasza:
A gyökér kezelt fog annak arányában szinezödik el hogy milyen sealert hasznaltak a gyökér toméshez, a guttapercha az altalaban fehér vagy rózsaszin, a sealer az ugyancsak lehet különbözö szinü, és az is szamit hogy milyen az alaptömés a kompozit tömés alatt. de tény ami tény tényleg megszürkülnek a gyökér kezelt fogak.
2011. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!