Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül ma egy fogszabá...

Mennyibe kerül ma egy fogszabályzó ha nem támogatott?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a témában már voltak haonsló kérdések, de nem mostanság, úgyh az árak azóta már jócskán változtak..

24 vagyok és szeretnék fogszabályzót, már középiskolában is meg akartam csináltatani(a fenti bal-jobb 2-es áll el), de akkor az egyik szakorvos azt mondta, hogy mivel hátul nagyon jól zárnak a fogaim ezért nem javasolja. Viszont mára már eléggé zavar, mert mégis szebb a mosoly egy szép fogazattal.

Ha csak a felső fogsorra szeretném megcsináltatni, akkor az kb. mennyibe kerülhet? Interneten néztem az árakat de legtöbb magánorvosnál kb. 200e körül látom az árakat..


2009. jan. 20. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerösömnek 150ezer FT volt.
2009. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon drága.. képzeld, nekem 13 éve volt, amikor 9 éves kisgyerek voltam, és akkor került majdnem 100 ezer ft-ba. és az a klasszikus fém.

napjainkban alulra felülre 200-200 e ft körül van. sztk alapon olcsóbb valamivel. tb támogatás neked már sajna nem jár, mivel már nagykorú vagy.

a másik meg az, hogy az egy dolog, hogy te csak felülre szeretnél, ez nem így megy. azt csak a fogorvos látja és dönti el, hogy csak felülre, csak alulra, vgy alulra-felülre is rak e.

2009. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Nekem most is van. Az egészet zsebből fizettem. Én egy bonyolult eset vagyok, ezért nekem a végössze 7 jegyű lesz. Aki egyszerűbb annak megáll azért 6 jegyűben.


Ma már vannak jobb technológiák mint a régi fajta, de nem olcsó. Itt találsz árakat:


[link]


A beugró úgy indul, hogy 2-300ezer forintot le kell perkálnod, ha mindkét fogsorodra raknak fel ívet. Utána van havidíj, ez 10ezer forint körül mozog, valamivel kevesebb. Ezért mindent ingyen kapsz, ha netán valami miatt vissza kell menned, pl. fáj vagy szúr, akkor azért nem kérnek pénzt. Közben vannak egyéb kiadások, tisztátás 5-10ezer forint között, röntgen, lenyomat, mind párezer forintos tételek. A végén amikor leszedik akkor megint 100ezeres nagyságrendű összegre kell számítani.


Elsőre soknak tűnik, de ezt a teljes összeget hosszú időre elosztva kell kifizetni, igazából a beugró az ami fájdalmas, a havidíj nem vészes, a végén meg már bármennyit fizetnél, csak hogy vegyék le. :)

2009. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem 1,5 eve raktak fel atlatszot, akkor 175 ezer volt felulre es uennyi alulra. De ez kedvezmeny utan volt, mivel nekem egyeb gondjaim is voltak, egy vagyont fizettem a dokinak, ezert kaptam kis kedvezmenyt. 21 eves voltam, egesz nyaron kulfoldon azert dolgoztam, hogy ki tudjma fizetni. De nekem sokat segitett, az onbizlmamon is, mivel mar 14 eves korom ota nem mertem mosolyogni sem a fogaim miatt. De most sokkal szebbek, csak ajanlani tudom.
2009. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, gondoltam, hogy nem olcsó, de mostmár késő bánkódni, hamarabb kellett volna rá gondolnom, így most fizethetem a dupláját mint pl. 7-8 éve.. :)
2009. jan. 20. 15:02
 6/10 anonim válasza:
Nekem 135.000 ft. volt a felső+135.000ft az alsó.;/;)
2011. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
szia nekem 280e volt az egesz ebben minden benne volt (mintavetel, rontgen, stb) es meg huzasonkent kell fizetnem kb 20e-t. Szerintem nagyon megeri mert 1 ev alatt kesz lesz . Egy normal fogszabalyozoval 5-6 ev lenne amit ha az idomet meg az utazast beleszamitom akkor ugyanannyiba jonnek ki!
2011. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kapo1588 válasza:
Sziasztok tudom rég lett feltéve a kérdés de aki tudja meséljen már most mennyibe kerül egy fogszabályozó? én idén akarok csináltatni.. 200-300?
2012. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Maszeknál sima, nem porcelán, vagy belső (incognito) , tehát sima, 150-200 között mozog.
2013. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

pontosítok (bár tudom, régi kérdés, de ha valaki rá talál), Ezek az árak az én dokikámnál élnek így: Multiband - ragasztott - készülékek

- fehér műanyag 175.000 Ft / állcsont

- fém 135.000 Ft / állcsont

- Ice 210.000 Ft / állcsont

- Damon esztétikus 225.000 Ft / állcsont

- Damon rendszerű fém 165.000 Ft / állcsont

- Damon Clear fent 3-3: 240.000 Ft / állcsont

- Damon Clear fent 5-5: 260.000 Ft / állcsont

- Lingual (incognito) 750.000 Ft / állcsont

- Részleges 75-90.000 Ft / állcsont

2013. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!