Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Államilag támogatott fogszabál...

Államilag támogatott fogszabályzó tényleg sokkal rosszabb?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm akinek van fogszabályzója "maszekba" csináltatta, azt mondta az államilag bár olcsóbb de sokkal rosszabb. Ez tényleg így van? Neki 200ezer körül volt, annyit viszont nem tudnánk fizetni...
2011. febr. 4. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem államilag támogatott fogszabin volt 8 évig.

Szerintem nincs vele semmi baj, csak jó orvost kell találni.

A fogorvos nem tud jobban vagy rosszabbul dolgozni...Mindegy, hogy honnan kapja a pénzt, csak kapjon :D

2011. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nekem is volt fogszabályzóm másfél évig maszek fogorvosnál.

Nagyon sok helyen voltam, hogy hol csináltassuk, maszeknál vagy államilag támogatott SZTK-s, de mindegyik SZTK-s minimum 2-3 fogamat kiakarta húzni ami nekem nem tetszett a másik meg, h mindegyik legalább 3 hónappal későbbre adott időpontot, h röntgen akkor majd vissza akkor leveszi a mintát megint 3 hónap aztán ilyen tempóba 1 év múlva talán fent is lett volna, aztán elmentünk egy maszekhoz, nagyon aranyos arab féle származású férfi volt megnézte a fogaimat, azt mondta, h nincs értelme csontfogakat ennyi idősen kihúzgálni, mert nem azért vannak csak a fogorvosoknak megkönnyíti a dolgát, ha kihúzgálja, majd másnap vissza kellett mennem, csinált egy röntgent meg levette a mintát és 2 hét múlva adott időpontot és fel is tette az alsót is és a felsőt. Havonta kellett visszajárnom drótcserére meg húzásra, nagyon szerettem.

10 éves voltam amikor feltették, most 16/L.


Nekem ennyi a véleményem az SZTK-ról meg sulis fogászaton 2 éve az egész osztály száját végigtapogatta 1 kesztyűbe és egy olyan fémbigyusszal belenyúlkált (nem tudom mi a neve). De a végeredménye ugyan az lesz, de szerintem nem mind 1 milyen áron. (Nekem 250 ezer volt mindennel)

2011. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszolónak üzenném, hogy azért mert valaki nem saját zsebbe dolgozik attól még igenis lehet kiváló fogszabályzó szakorvos.

A magán doki és az állami doki is ugyanazon az orvosi egyetemen tanul és ugyanazokat a vizsgákat kell letennie.

Nem kell ócsárolni senkit.

Találni kell egy jó állami dokit és nem kell kifizetni 250.000 Ft-ot. Te pedig örülj, hogy a szüleid kitudták fizetni. Sajnos nincs mindenki ilyen helyzetben!!

2011. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ezzel senkit sem ócsároltam, csupán a saját személyes véleményemet mondtam el. Ha akarja valaki megfogadja, ha nem hát nem, de nekem többet számított, hogy jó helyen legyen és ne húzzák már ki 10 évesen 3 fogamat. Egyébként meg nem egybe kellett kicsengetni, hanem előlegbe 80 ezret amit a nagyszüleim álltak a többit pedig havonta törleszteni szóval így szerintem nem tűnik olyan vészesnek mintha egybe kéne.
2011. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Viszont az igaz, hogy jó orvost kell találni, csak sajnos én az SZTK-sok között nem találtam kb. 5nél jártam a fogszabályzó miatt.
2011. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Havonta mennyit fizettetek?

2011. febr. 4. 22:46
 7/8 anonim válasza:
Ha jól emlékszem 10000et, de azt mi beszéltük meg az orvossal.
2011. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos, nekem olyan fogdokim van (SZTKs), aki szebben dolgozik, mint a magánorvos. És, 3 hónappal az első vizit után fent volt a fogszabim.

Nem rosszabb, mert ugyanaz a készülék. Csak annyi, hogy a magándoki a te kezedből kapja meg a teljes összeget, az SZTKs a felét tőled, a másikat az állambácsitól :)

2011. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!