Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájásra ideiglenes megoldás...

Fogfájásra ideiglenes megoldás? Valami jó vény nélküli gyógyszer?

Figyelt kérdés
Fáj a fogam mint az állat, kiesett a tömés belőle és/vagy letört, nem tudom, de ráharaptam a kajára és azt hittem beszarok. Tudom fogorvos, csakhogy időpontra megy és nem azonnal, meg fizetés is kéne. Körzetihez nem megyek, nem érdekel, hogy nem kell időpont és azonnal fogad, kettőből kétszer szaródott el, amit csinált, annak köszönhetem ezt is, úgy voltam vele, hogy a magán fogorovsom 10ezer+ért töm, inkább a körzeti,megfelel majd, az is csak egy tömés és tessék szét is esett, amit csinált és még fáj is mint az állat. Mit csináljak vele addig, míg el nem jutok a normális fogorvoshoz? A panadolra rá van írva, hogy fogfájásra is jó, de szart sem ér.
2011. márc. 30. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Először nagyon öblögesd ki, ha lenne otthon szájzuhany az lenne a legjobb és öblögetni utána Clorhexameddel vagy Corsodyllal, utána szopogatni Mebucaint abban van kis Lydocain is, azért jó. Mellé algoflexet bevenni vagy cataflamot. Sajna nekem van ebben tapasztalatom, én így csináltam anno. :(
2011. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Donalgin vált be mindig.Ez viszont vényköteles.Meg qrva erős, a gyomrom fájt is tőle.Menj el a patikába, ott tudnak ebben segíteni.
2011. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Persze egy jó maszek doki azonnal fogad ha fáj, időpont nélkül is.
2011. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Svédcsepp vagy pálinka, nem vicc, úgy lezsibbasztja, hogy nem érzed, én kb öt percig tartottam a fájós részen a számba egy svédcseppel átitatott vattát, órákra megoldást nyújtott, aztán kedztem előről.
2011. márc. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak az időpont nélkül beesek még megdobja az árat gondolom, és hát a hónap harmincadik napján nem biztos, hogy arra vágyok. :S A saját magánorvosom tudom, hogy fogadna plusz költség nélkül, de az meg 200kilométerre van szóval akkor odautazgatással együtt ugyanott vagyok, hogy nincs annyi lé fizetésig.
2011. márc. 30. 08:29
 6/16 A kérdező kommentje:
Mebucainom van, azt eszek is egyet, meg veszek egy svédcseppet is, abból a kicsi nem olyan drága aztán majd csak lesz valami. Ha nagyon eldurvul max. lemegyek minuszba a számlámon.
2011. márc. 30. 08:31
 7/16 anonim ***** válasza:
a mebucaint tedd oda közvetlen az ínyre, ahol fáj és hagyd ott, egyszerre egy felet, és ha elolvadt, utána a másik felét. Így tovább hat.
2011. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mebucain, egy szem fájdalom csillapító és beecseteltem svéd cseppel. Most hallgat. :D
2011. márc. 30. 10:49
 9/16 anonim ***** válasza:
Advil Ultra Fortét vagy Algoflex fortét javaslom, én ezekkel húztam ki 1 hétig, mikor tavalyelőtt nagyon fájt a fogam és én is a lóvét vártam. Megértelek, én se mennék körzetihez, rémesek. Amint megkapod a lóvét, tényleg menj el, mert ez rosszabb lesz. De vigyázz azzal, hogy akkor is mindenképp menj el, ha már nem érzel fájdalmat, mert becsapós: a fájdalomcsillapítóban gyull.csökkentő is van, ami átmenetileg lelohasztja a fogad, de pár hét múlva kezdődik minden elölről.
2011. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Megyek, bár most csak érzem, hogy nem jó, de nem kifejezetten fáj. Reggel meg majd leszakadt a pofám.


Anyám mindig mondta régen, hogy ha el is múlik a fájdalom, akkor is el kell menni, mert elsőre elmúlik, utána már nem fog és lehet addigra már menthetetlen is lesz. Bár eddig soha nem fájt még a fogam, nekem már ez is rémes volt, pedig állítólag van akinek a fél feje meg a füle is fáj, na nem tudom, azt hogy lehet elviselni.


Nem örülök neki, lett volna más fogam is, amit tömni kell, de azt úgy néztük január végén, hogy még nem sürgős, most meg erre itt van a körzeti szétesett műve, költhetek erre is, csodálatos.

2011. márc. 30. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!