Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart a fogszabályzó...

Meddig tart a fogszabályzó felrakása után a fájdalom?

Figyelt kérdés
Egy napja rakták föl az állandó fogszabályzót. Eléggé fáj, enni nem birok csak ilyeneket mint pl. főzelék. Meddig fog tartani a fájdalom és mikor fogok tudni ismét szilárd ételt enni?
2011. márc. 31. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
egyénenként változik, nekem a legelején 1 hét volt a vízválasztó, minden későbbi húzásnál 2-3 napig fájt, olyankor pépeset ettem, mint krumplipüré, joghurt, levesek stb...
2011. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, mondjuk én megettem a kenyeret is, persze nem a héját, meg az almát is össze daraboltam kicsikre, hogy ne kelljen harapni!Virslit is ettem, ez mind szilárd étel, nekem már most július elején veszik le 2 éve lesz akkor rajta majdnem, de nem akarom, mert már úgy megszoktam, szeretem :)
2011. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én örölnék ha már ott tartanék hogy veszik le. :D
2011. márc. 31. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

:) majd az idő múlásával megszereted! Kérd mindig színesre, és mosolyogj bátran! Mi lefényképeztük minden egyes alkalommal és olyan jó vissza nézni, hogy milyen szépek lettek!A szép egészséges és rendezett fogaknál nincs is szebb!Nekem majd ugye most veszik le és utána még a fogaim hátuljára kapok rögzítőt, mert ugye ezek még mindig mozognak!de az kívülről már nem fog látszani!

Sok örömöd legyen benne!Ja és lehet olyan fogkefét kapni pl: DM-be, ami kifejezetten a fogszabisoknak való, és ezen kívül az orvosnál biztosan lehet venni ilyen fogpiszkáló kefét, ami a fogszabi közül kiszedi a maradékot, mindenképpen vegyél, nagyon hasznos.

Meleg vizes-citromleves-sós vízzel pedig gargalizálj az elején sokat, mert fel fogja a fogszabi törni mindenfelé, ugye azt is szoknia kell a szádnak, amíg be nem törik.És kérj viaszt, mert ahol fáj majd, oda tapaszthatsz, így jobb lesz, először ingyenes, utána pénzes, nekem elég volt 1 tubus, mert kevés kell belőle!Nekem volt, hogy az egész szám tele volt viasszal, mert mindenütt kikezdte a számat az acél!

2011. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! :)
2011. ápr. 1. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!