Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó miatti foghúzás....

Fogszabályzó miatti foghúzás. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy a négyeseimet húzzák ki és félek hogy látszani fog... felül 2-t meg alul 2-t... nektek látszott?? és mennyi idő alatt mult el? mármint amikor már nem látszott. előre is köszi a válaszokat! 20L
2011. máj. 30. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egészséges fogat kihúzni esztétikai célból... Én nem hagynám.
2011. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kihúzták, mert annyira szűken voltak, hogy nem fértek volna el rendesen. Utána látszott is, hogy ahol összeért az 5-össel, már elkezdett lyukadni, azt be is tömték. Nem maradt feltűnő nyoma, nincsenek rések a fogaim közt. Én sose szerettem szakemberek dolgába beavatkozni. Egy fogszabályozó szakorvos csak jobban tudja, mint én. De ha tartasz tőle, akkor próbáld meg nyaggatni, hátha kitalál valami más megoldást.
2011. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ez egy nagyon nagy tévhit, hogy a fogszabályozás elsődlegesen esztétikai célú. Ha össze-vissza állnak a fogak, össze vannak torlódva, akkor nehezebb tisztítani, hamarabb tönkremegy. Egy szabályos fogsornál meg minden egyes fogat rendesen körbe lehet pucolni.
2011. máj. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, most voltam mondjuk nem fájt.. csak nem akarom h látszódjon majd. szóval nekem nem lehet ugy megcsinálni hogy ne huzzák ki mert nincs hely
2011. máj. 31. 08:54
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Nekem CSAK esztétikai okokból kellett volna 4 fogamat kihúzni, szóval felejtős volt.
2011. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát én se hagynám... 3 fogorvosnál voltam, az első MINIMUM 4et akart kihúzni hogy feltegye - az egészségeseket! Ehhez képest a második azt mondta (van egy első "farkasfogam" magasan van, nem tudott lejönni mert alatt rendeződtek a fogaim maguktól de így szabályos a fogsorom már...) hogy ő azt ki sem húzza mert nem látszik, egészséges, és nem zavar az evésben, beszédben. Sőt bele van nőve az állkapocsba teljesen - csak szájsebészeten altatásban húznák ki ha akarom.

A harmadik is megmondta: egészséges fogat csak nagyon indokolt esetben húznak ki. A rosszakat kihúzták azóta magától rendeződött a fogsorom...

Egy osztálytársam is így volt... neki 6ot akartak kihúzni, elment egy másikhoz és az felrakta minden húzás nélkül.

Én a helyedben másik orvost keresnék mielőtt a mentő vinne el a szájsebészetre.. A nővérem 17évesen kihúzatta egy fogát egy pesti fogászaton és nem tudták hogy szétágazó gyökere volt: szétszakadt a szája belül -> mentő, szájsebészet, összevarrás és rengeteg szenvedés...

2011. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Még csak az kéne! Nekem is pont ez volt anno, tökéletesen egészségesek a fogaim, csak kissé össze vannak torlódva... én nem hagytam és anyukám se... ma már a jellegzetességem a Spongyabob fogam :P
2011. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Loliii válasza:
100%

Nekem is volt állandó fogszabályzóm és nekem is kihúzták az összes 4es fogamat.Viszonylag hamar "lenőttek" azok,amik felette voltak,és szép is lett.

Ahogy előtte néztek ki,hát valami undorító volt,egy lánynak legyen szép a mosolya,nem a fogak száma számít,hanem az,hogy ne úgy nézz ki,mint akinek kilóg a kapa a szájából.

Már 2 éve,hogy levették a fogszabályzóm,azóta is nagyon szépek a fogaim.Igaz nőttek a bölcsességfogaim és azoknak sem volt elég hely,úgy mind a 4et ki kellett műteni.

Szóval megszenvedtem ezzel az egész fogmizériával,de megérte,mert nagyon szép egészséges és szabályos fogsorom van. ;)

2011. jún. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
És akkor most 24 fogad van? :O
2011. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom :D

Nekem vízszintesen nőnek a bölcsességfogaim, összenyomják az egész sort. Mégse műttetem ki.

2011. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!