Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire hasznos a fogszabályz...

Mennyire hasznos a fogszabályzó, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Néhány fogam elég rosszul áll (2-3), és a fogdoki már kb. 13-14 éves koromban mondta h fogszabályzó javasolt lenne, de nem lett.. Most 19 éves főiskolás vagyok és egyrészt még gyüjtögetnem kellene rá, másrészt pedig kicsit félek tőle hogy ha leveszik sem lessz sokkal jobb a helyzet! Meg még ami nagyon zavar h hogy fog az kinézni, azért ennyi idősen nem a legszerencsésebb:S Ami még érdekelne h ha felrakják kb mennyi idő múlva veszik le?


19/F


2010. jan. 16. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha magándokinál csináltatod az megbízhatóbb.Kb. 1 évre szokták feltenni (de változó), és biztos h jobban fog kinézni miután leveszik.Szerintem nem ciki a fogszabályzó semilyen korban mivel szép lesz a mosolyod. :)
2010. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ! Írjatok még többen is! Azt esetleg nem tudod/tudjátok h magándokinál kb. mennyibe kerülne úgy kompletten mindent beleszámolva? Mert eddig a pénz a legnagyobb akadálya, amit dolgozok elmegy a sulira, így leghamarabb nyáron lenne esedékes!
2010. jan. 16. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 25 évesen tetettem fel(ragasztott volt). Nekem is kuszán áltak a fogaim és pótolni is kellet volna 3-mat. Aztán még is rábeszélt a dokim és nem bántam meg, sőt nagyon boldog vagyok, hogy belevágtam mert nagyon szépek lettek a fogaim. Nekem másfél évig volt fent de ez függ a kortól és, hogy mennyire kuszák a fogaid. Amikor levette még egy évig kivehető készüléket kaptam amit csak estére kell használnom. Az ára meg változó attól függ milyen fogorvost választasz, milyen fogszabályzót választasz( 1:sima fém, 2:fog színű, 3:szivárvány minden színében)plusz az éjszakai.Nekem mindent belevéve 120 ezerbe került. Ja és nem kellet egyszerre az öszeget kifizetnem hanem felét egyösszegben aztán a másik felét apránként csak az a lényeg a kezelés végére ki legyen fizetveaz összeg.


ÖSZEGEZVE: -Nyugodtan válald be tetesd fel a fogszabit nem fogod megbánni én mondom

-Nézz jól szét a fogorvosok között mert nem mindegyikjó és nem mindegyik dolgozik drágán

-Ne szégyelj rákérdezni, hogy kevés pénzed de szeretnéd feltetetni a fogszabályzót, milyen lehetőségek állnak a rendelkezésedre a fizetést illetően.

2010. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14:36 vagyok én maszeknál csináltattam és ahogy írtam nekem 120 ezerbe került. De máshol mondtak ennél sokkal merészebb árat ezért mondtam, hogy ne akadj le az első fogorvosnál.Ja és igazat adok az első hozzászólónak. Igen a fogszabályzó szakorvoshoz jobb fordulni mert neki ez a szakmája a sima házi fogorvonak meg nem ő csúnya szóval csak ismeri a technikát de nem ismeri a trüköket ( ez pont olyan mint a nőgyógyász és a belgyógyász, mind a kettő orvos és letudna vezetni egy szülést de melyikben bíznál meg a szülőszobán?)
2010. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és pontosan:50ezret egyöszegben ki kiellet fizetni aztán másfél évig 5 ezrével törlesztettem a másik 50 ezret majdezek után 20 ezerbe került az éjszakai és ennyi (ez maszeknál).
2010. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszaid, hasznosak voltak! Ha jól értelek akkor olyan magán szakorvoshoz kell menni aki konkrétan erre van szakosodva? Amit írtál az nagyon jó ár, mert nekem nem magán dokinál mondtak 140-et, 100 a felrakás meg kb. 4-szer kell még vele valamit, az 4x10! Neked milyen volt fém vagy fog színű, melyk mennyivel jobb, és árban mekkora a különbség?? Köszi:)
2010. jan. 16. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Először én sem dönteni és akkor mondta el nekem a doki, hogy a hagyományos fémszínű bár esztétikailag nem olyan szép de gyorsabb és látványosabb vele a kezelés. A fogfehérnek az árra drágább 130 ezerre mondta plusz 20 ezer az éjszakai, bár esztétikailag szebb látvány de hosszadalmasabb kezelést vesz igénybe mert lassabb vele dolgozni.(a harmadiknak már meg sem mertem kérdezni az árát szerintem az lehet vagy 160 ezer plusz 20 ezer az éjszakai)
2010. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!