Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Klímától lehet fogfájás?

Klímától lehet fogfájás?

Figyelt kérdés

Hétfőn este nagyon erős fogfájás tört rám. Kedden gyökérkezelték, szerdán még fájt, másnapra elmúlt a fájdalom.

Viszont ugyanolyan fájdalmat érzek most egy teljesen más fognál az ellenkező oldalon lent (a másik fönt fájt). Okozhatja ezt a klíma? Van az irodában, ilyenkor folyamatosan megy, illetve van az autóban is, ahol szintén be szoktam kapcsolni. Mindkét fogam tömve volt, idén januárban tetettem rendbe. Először még azt gondoltam, hogy oké, tönkrement, de mikor már a másik is elkezdett fájni ugyanolyan fájdalommal akkor már gyanús a dolog, hogy valami okozhatja... Nagyon el vagyok keseredve. Most akkor ezt is gyökérkezeltetnem kéne...


2011. júl. 17. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, nekem a szemem gyullad be ha sokáig tartózkodom klimatizált helyiségben, de voltam tőle náthás is és ilyenkor szinte az összes felső fogam fájt, igaz ez a nátha előtörésével elmúlt, de itt egy részlet egy cikkből:


"A nem megfelelően használt légkondicionálók a mozgásszervi elváltozások mellett légúti panaszokat is okozhatnak, leginkább a helyiség száraz levegője miatt. Így jelentkezhet légszomj, kiszáradhat a szem, a torok és az orr nyálkahártyája. Mindemellett jelentkezhet még fejfájás, szédülés, fülzúgás és kimerültség is. Sokak tapasztalhatnak megfázásos, allergiás tüneteket, vagy akár kötőhártyagyulladást és fogfájást is. Ha a hideg levegő közvetlenül ér minket, akkor ízületi fájdalmak és gyulladások is kialakulhatnak."

2011. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Simán lehet a klímától.

Főleg ha érzékenyebb vagy rá. Vagy ha már amúgy is elkezdődött valami bibí a szervezetben, akkor a klíma nagyon jól komplikálja tovább.

Még egy egészséges szervezetben is okozhat galibát.


De nem midenesetben az okozza. Viszont kétség kívül egészségtelen.

Jó lenne ha úgy használnák az emberek a légkondit, hogy kellő hűvösségnél leállítanák. De sajnos a hülye irodákban a sok izzadós nagyszájú sose hagyja kikapcsolni. Így aztán az egész napos fagyos légáramlatokba belegebednek az érzékenyebb szervezetűek.

2011. júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!