Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az fáj-e amikor a fogorvos...

Az fáj-e amikor a fogorvos leszedi a fogkövet?

Figyelt kérdés
Már ígyis elegett kínzott(najó nem sokat éreztem XD) és le akarja szedni majd a fogkövet is.Az fáj?:S Anyukám szerint nem kéne és én sem ragaszkodnék hozzá,de ha mégis megteszi az milyen érzés? o_o
2011. júl. 18. 12:11
 1/6 NoodIy válasza:
Kicsit kellemetlen, de nem mondanám hogy fájdalmas. Ha sok fogkő van a fogadon és az "lenyomta" az ínyed, akkor vérezhet, esetleg fájhat míg újra visszahúzódik a fogadra, de azt is ki lehet bírni. Szerintem mindenképp szedd le, megtelepednek a bacik rajta, nem is szép, szal sokkal higiénikusabb ha leszedeted.
2011. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki csinálja. Nekem egy idióta doki csak simán a lepedéket akarta leszedni nagyfordulatszámú kefével, de a vége az lett, hogy 2 helyen vérzett a szám, és 3 helyen az ínyem.
2011. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Függ az egyéni érzékenységedtől, attól is, hogy a fogadnak melyik részén és mennyi fogkő van, a doki ügyességétől, stb. Nekem pl. pokolian fájt (amúgy töméshez sosem kérek szurit, de most kellett és még azzal is nagyon szenvedtem), de nekem sajnos nagyon le van húzódva a fogínyem, így a fogkő már az érzékeny fognyakra nőtt, ahonnan különösen érzékeny a leszedése.

Mindenképpen le kell szedetni, mert sok bajt és kellemetlenséget okozhat, pl.: szájszag, fogínygyulladás, stb.

2011. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem fáj, kicsit kellemetlen. Jobban jársz ha leszedeted, mert ha nem parodontitist (fogágy gyulladást) okozhat, aminek eredményeként a csontállomány pusztulni fog és előbb utóbb a fog elvesztését fogja okozni
2011. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ja szerencsére nem hiszem,hogy olyan vészes lenne a helyzet,mert nem feltünő, csak nekem eléggé kicsi a fájdalomküszöböm sajnos..A fogorvos viszont elég jó és nagyon vigyáz,ezért remélem nem fog fájni.
2011. júl. 18. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan vészes, de ha szépen megkéred a dokit talán egy kis lidokain sprét nyom majd rá...
2011. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!