Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az inlay és a gyökércsapos...

Az inlay és a gyökércsapos korona ugyanaz, vagy mi a különbség köztük? -Ha csináltak valakinek- mik róluk a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 19:46
 1/2 anonim válasza:

A kettő két külön dolog.

Az inlay: fogtechnikus által készített fogtömés. Fogorvos kifúrja a megfelelő hézagot, lenyomatot vesz és a technikus ebbe a hézagba- lukba készíti el az inlay-t. Ami lehet aranyból és kerámiából. Nekem arany van, csak ajánlani tudom, a legtökéletesebb tömés. Mivel az arany puha így a beragasztás után, a polírozásnál hozzá lehet szépen igazítani a szélekhez, nem zsugorodik idővel, tökéletesen zár. Ugye a tömések nagy baja, hogy idővel másodlagos carries alakulhat ki, a rossz zárás miatt.

Arany inlay-m vannak, 10 éve!

Gyökércsapos korona: A gyökércsapos korona olyan fogpótlás, amely a gyökércsatornába vezetett csap segítségével rögzítve pótolja a fog koronáját vagy annak egy részét. Ez nem tömés, ez egy komplett fogmű.

Ezem is van, no csak 1. Ez egy megoldás arra, amig valami még kezdhető a foggal, és nem kell híd, csak egy korona.

Én csak ajánlani tudom az inlayt, az aranyat, kerámiával nincs tapasztalatom.

Csapos koronát is, jobb, mint a híd, mert akkor a szélső fogakat is le kell csiszolni. Vagy implantálni helyette.

2009. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az inlay, az olyan tömés, amit fogtechnikus készít el. A doki kifúrja a fogad, leveszi a mintát a fogadról, azt elküldi a laborba, ott megcsinálja a fogtechnikus az inlayt, majd a dokid beleragasztja az inlayt a fogadba. Általában nagyobb lyukaknál szokták ezt alkalmazni, ahol sok a foganyagvesztés.

A gyökércsapos korona az teljesen más. Gyökérkezelt fogaknál alkalmazzák, olyan eseteknél, ahol a fog már elhalt, gyökérkezelni kellett, és az íny felett nagyon kis része maradt meg a fognak. Ilyenkor gyökérkezelés után egy csapot tesznek a gyökérbe, majd erre ragasztják rá a koronát.

Tapasztalatom egyikről sincs.

2009. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!