Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog-műtétek. A bal...

Bölcsességfog-műtétek. A bal lenti 8asomat már kiműtöttél, óriási kínok között. Most lehet h valamelyik felsőt is ki kell. Össze lehet hasonlítani fájdalom szempontjából a kettőt?

Figyelt kérdés
Az alsóval kb 2 hónapot szenvedtem, mire teljesen rendbe jött. Van esély rá, h a felsővel nem lesz ennyi gond? Mik a tapasztalatok?
2009. júl. 30. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én elmondom a történetemet.

Leszögezem,hogy a fogaimmal sose volt probléma,de aztán...

Szóval még 2007 novemberében egyik este elkezdett fájni a fogam jobb oldalt lent a 6-os,elmentem a fogorvosomhoz,azt mondta egy pici lyukacska,megcsinálta(gondoltam magamba egy ici pici lyuktól,miért fáj az egész fejem?)aztán rá 1 hétre megint elkezdett fájni,elmentem az orvosom sztk-s rendelésére és azt mondtam neki,hogy szerintem nemis a 6-os fogammal van a probléma,hanem a bölcsességfoggal,elég nagy dudor lett jobb oldalt hátul,azt mondta csinálunk egy pici,helyi röntgent,amit kész lett,azt mondta,ez nem az ő asztala,irány a szájsebészet,de csak ennyit mondott,semmi mást.Mivel én még nem voltam akkor szájsebésznél,azt se tudtam,hova,kihez menjek,de aztán megtaláltam egy helyi magánrendelőt és oda elmentem.Ott a doki azt mondta,szükség van egy teljes panorámaröntgenre.Elkészült kb 10-15 perc alatt,majd kiküldtek,de beláttam az ajtón,és ott volt 4 szájsebész és a röntgenem felett vitatkoztak,na mondom magamba,hát most vajon mi lesz.Behívtak mindenki nézett rám,hát nyeltem 1 nagyot,és közölte a dokim,hogy mind a 4 bölcsességfogam más-más irányba nő,és amiért mentem végülis a jobb alsó 8-as miatt,kiderült,hogy sürgősen meg kell műteni(ezt akkor még fel se fogtam) mert óriásciszta nőtt az arcomba,ami a jobb állkapcsomat teljesen elsorvasztotta,azt mondták kb még 1 hetet várok és 1 harapásra eltört volna az állkapcsom,ez a bölcsifog a csontba nőtt lefelé kanyarodott.Ekkor az orvostól megkaptam a beutalókat a kórházba,koponya ct,vérvétel,altatóorvos..Mikor kimentem hát elkapott a sírás...Először 2008 január 9 -re kaptam időpontot,aztán január 22,és végül febr 8 lett belőle,mert azt mondta a doki vannak fontosabb műtétek is ,ezért várólistára kerülök,febr 8-án megvolt minden eredményem,reggel bementem a kórházba,és 10-13 ig műtöttek.Azt elfelejtettem mondani,hogy mivel ugye az állkapcsom elsorvadt,ezért oda pótoltatni kellett csontot a csípőmből,tehát ,azért volt 3 órás műtét,mert a csípőmből kivettek egy tenyérnyi csontot,majd felvágtak belülről a számból,kivették a fogat,az óriáscisztát,kifertőtlenítették és beletették a csontot,majd összevarrtak,műtét után,mozdulni,nem tudtam,járókerettel mentem első nap,tisztítócső is lógott belőlem(csípőből)és végül 6-7 napot voltam kórházban.Itthon lábadoztam,aztán 2008 KARÁCSONYÁN megint elkezdett fájni 1 fogam jobb oldalt fent,ezis a bölcsességfogam volt,ezzel úgy,jártam,hogy kiműtötték simán,érzéstelenítővel,de akkor az orvos nem írt fel antibiotikumot,és 3 nap alatt nagyra és betonkeményre feldagadt az arcom,orrom,szám,szemem,hangsúlyozom BETONKEMÉNYre.Azt mondta a doki,hogy elfelejtett felírni gyógyszert,és ez a keménység a sok összegyűlt véres gennytől van.Gondolhatod KARÁCSONYKOR 24-én mentem kórházba megint,de nemakartam ottmaradni,saját felelősségemre hazajöttem,és minden nap mennem kellett,felszúrták a fogam gézt tömködtek fel és párakötést tettek az arcomra,tiszta múmia..ja és érzéstelenítő nélkül szúrták fel,folytak patakokba a könnyeim,szörnyű volt.Így telt el 2008 karácsonya...aztán 2009-re teljesen legyengitette a sok antibiotikum az immunrendszerem,úgyhogy bélerősítőt szedek,meg normaflort,lopediumot hasmenésre.Szinte mindenre érzékeny a gyomrom azóta..el se tudom mondani..

Szóval szerintem ne várjál ilyenekkel,nehogy nagyobb bajod legyen.

Bocsi ha kicsit sokat írtam és fárasztó lett a történetem

ÜDV

2009. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

14:47-es vagyok amit történetem elején írtam a 6-os fogról meg kiderült,hogy gócok vannak a gyökereken,most 2009.májusában húzták ki és a másik oldalon sincs meg a 6-os fogam azt áprilisba húzták.

A bal oldalt még megvan mind2 bölcsességfogam,az alsó vízszintesen nő a többivel szembe,a felső meg kifelé kanyarodva.

2009. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!