Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átvert a fogorvos, mert nem...

Átvert a fogorvos, mert nem mondta, hogy magánrendelés és fizetni kell? Üllő

Figyelt kérdés
Úgy érzem, megüt a guta. A lányom időpontot kért fogkőleszedésre a városunk honlapján lévő fogászat telefonszámán. Üllőn 3 fogászati rendelő van, és egyiknél sincs kiírva, hogy melyik magán és melyik nem. Egyszerűen nem is lehet tudni, hogy kihez tartozunk, ki az aki köteles ellátni minket. Na valahogy sokadik telefonálásra kapott egy időpontot a doktornőtől (aki a honlapon szerepel, mint szakrendelő), elment és a doktornő ott sem volt csak az asszisztens, aki dentálhigiánikus, ő leszedte a fogkövét és utána közölte, hogy 12ezer Ft lesz. A lányomnál csak 5000 Ft volt, azt odaadta neki, és mondta, hogy holnap visszamegy a maradék pénzzel, mert ő azt hitte, ez ingyen lesz. Amikor mondta lányom, hogy azt hitte, ez ingyenes, azt mondta a nő, hogy ez nem lenne ingyenes TB-re sem szerinte. Én most ki vagyok borulva, mert ha maszekhoz akart volna menni, akkor veszünk egy kupont és még akkor is megússza 5000 Ft alatt. Ráadásul nem adott blokkot, bizonylatot sem erről az 5000 Ft-ról sem. Most nem tudom mit csináljunk. Holnap elmenjünk kifizetni még a maradék 7000-et vagy elmenjünk visszakérni azt az 5000 Ft-ot is vagy ne menjünk oda többet? Annyira elkeserítő. Nem kellett volna ennek a nőnek közölni az árat mielőtt belekezdett a dologba?

2013. szept. 18. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A fogkőleszedés TB-re ingyen van. Biztos nem volt kiirva? Mindig ki szokták írni, ha magánrendelő.
2013. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kívülről nincs kiírva, csak annyi hogy Fogorvos, Szájsebészet, fogszabályzás. Sajnos én nem voltam bent, de a lányom azt mondja, nem látott ilyen kifüggesztett árlistát sem a rendelőben.
2013. szept. 18. 12:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Itt valami nagyon nem korrekt! Én töméssel együtt fizettem maszeknál 8000 Ft-ot, úgy, hogy a doktornő szedte le a fogkövet. Én a helyetekben beszélnék az orvossal is, mert ez így gyanús. Nagyon drága. Ennyibe egy gyökérkezelés kerül per gyökér. Nem egy öt perces rutinmunka.
2013. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Hát nincs kizárva, hogy nem vert át jól titeket...! Mindenképpen menj vissza a lányoddal és tisztázzátok ezt az egászet! Szerintem látta, hogy a lányod egyedűl van és így simán átverheti! Még jó, hogy nem fizette ki az egészet! Itt gyanús valami vagyis gyanús ez az egész! Túl sok pénzt vett el a lányodtól! Ezek a hülyék mindig a gyengéket támadják! De hát mit is várhatunk ettől a csaló világtól?

Majd írj, hogy mi lett aztán!

2013. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


Hát a franc tudja. Lehet, hogy csak baromi drágák.

2013. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát van ahol tényleg ennyibe kerül, de hát ő is fizeti a TB-t (már betöltötte a 18-at), és még én mondtam neki, hogy menjen el ide helybe nyugodtan. Mert a múltkor az én magánorvosom aki Pesten van felajánlotta, hogy megcsinálja neki ingyen, de csak ezért nem akartunk külön Pestre utazni. És én is úgy tudom, hogy a fogkőeltávolítás felnőtteknek is ingyenes a területi dokinál, csak ezek szerint nem ő volt a területi orvos.
2013. szept. 18. 14:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem ingyenes a fogorvosnál, még a kerületi szakrendelőben sem, pár éve 8.000 Ft-ért szedte volna le az SZTK-s fogorvos, de van szájhigiénia rendelés, ott ingyenes.
2013. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, máshol ez hogy működik, az én fogorvosomnál úgy volt, hogy vagy lekaparja a fogkövet, egy alkalommal maximum x. db fogról, ez ingyenes, vagy pedig ultrahangos géppel szedi le, ez fogsoronként 2500 Ft.

Amúgy a minimum az lenne, hogy előre közölje a fogorvos az árakat, aminek tükrében eldöntheti a páciens, hogy mit akar és mit nem.

2013. szept. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi van veletek? Megoldottátok?
2013. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem ment vissza a lányom. Ráadásul nem jól csinálták meg a fogkőleszedést, két hét múlva ment másik fogorvoshoz, és az azt mondta, még maradt fogkő. Közben kiderítettük, ki lenne a tb-s fogorvosunk, de ő csak decemberre tudott volna időpontot adni. Hát ez őrület ami ebben az országban van. Nem értem minek fizetjük a tb-t.
2013. okt. 31. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!