Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan fogorvos ahol lehet...

Van olyan fogorvos ahol lehet altatást kérni? Ha igen hol? Csak pesten van ilyen?

Figyelt kérdés
Nos rettegek az orvosoktól, főleg a fogorvostól, így nem is megyek amíg nincs halálos bajom. Viszont a fogaim rettenetesek már, több rossz van mint jó, enni sem bírok, már a legpuhább kenyér megrágása is fájdalmas. Emellett szép lánynak tartanak, de ha valakire rámosolygok biztos nem néz rám többé. Nagyon zavar, mit tehetnék? Nagyon félek:((
2008. aug. 22. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy féltem mint te, meg is lett az eredménye... Sok rossz tapasztalatom volt, mint pl. gyökérkezelés érzéstelenítés nélkül stb.. De pár hónapja rávettem magam, hogy elmenjek a fogorvoshoz, igaz hetekig alig aludtam előtte, de rászántam magam. Símán körzeti fogorvoshoz mentem, az 5 éves hiper-szuper bátor kislányom kísért el, és bátorított, és kellemesen csalódtam. Meg úgy voltam vele, hogy ha a lányom egy nyekkenés nélkül kibírja a fogtömést, akkor én a huszonéves fejemmel... Már én is gondolkodtam altatáson, de miután egyszer-kétszer voltam "símán", rájöttem, hogy semmi szükség rá. Szerintem először te is menj el a fogorvoshoz, altatás nélkül (az amúgy is egy csomó pénzbe kerül), és rájössz, hogy nem is olyan borzalmas a dolog. Én a múlt héten már úgy mentem, hogy aludtam előző éjszaka!!!! És a szuritól sem rémültem halálra. :) Most verem a fejem a falba, hogy hogy lehettem ilyen marha, hogy eddig nem mentem, most meg egy halom pénzem bánja a fogpótlást.
2008. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg van ilyen, de az rengeteg pénzedbe kerülne (altatóorvos, felszerelés, macera). Ezen kívül az altatás mindig veszélyes, felesleges kockázatnak tennéd ki magadat.


A félelmed teljesen érthető, ha eddig rossz tapasztalataid voltak. Gyerekkoromban olyan fogorvos kezelt, akit nem szerettem, mert érzéketlen volt, ügyetlen és bunkón viselkedett.


De azóta több olyan fogorvossal találkoztam, akinek a székébe - egy kis túlzással persze - "öröm volt beülni". Ha akarod, tudok ilyent mondani 1-et Hatvanban, 1-et Soltvadkerten. Persze ha az ország másik felén laksz, akkor ez nem segítség.


Ne félj, a helyi érzéstelenítéssel sem fáj, amit dolgozik a fogdoki.

2008. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg merre laksz? Akkor lehet, hogy tudnánk 1-2 nevet mondani...
2008. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Heves megyében lakom... Az a baj hogy voltam én már fogorvosnál többször is régebben, (mindig másnál de egyik sem vált be) az érzéstelenítő sosem használt mert éreztem mindent, és majd bele pusztultam egy egyszerű tömésbe is. Az altatástól nem félek, valahogy pénzt is kerítenék rá ha tudnám hol csinálják, meg hogy megy ez.
2008. aug. 22. 16:09
 5/5 anonim válasza:
Én a 12 éves fiamat nem tudom, sehogy rábeszélni, hogy betömesse a fogát. A nagyobbik gyerekem 14 vele nincs semmi ilyen gond. Másfél éve próbálkozom vele, hordom egy nagyon kedves fogorvoshoz, szinte barátok vagyunk. Én is járok. Látja, amikor tömik a fogamat, de egyszerűen annyira fél attól, hogy megszúrják az ínyét, hogy nem enged semmit. Közben tudja, hogy be kéne tömetni, de nem és nem. Már én is az altatásos fogorvoslásról gondolkozom. De én Tatabányán lakom, és itt vagy a közelben keresnék ilyet. Nem tud véletlenül valaki?
2010. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!