Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyitott fog hogyan tovább?

Nyitott fog hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nyitva van a foga 3 hónapja, gyökér kezelve lett, de még mindig érzékeny, mit lehet vele csinálni?

2016. márc. 31. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha gyökérkezelve LETT akkor az nem lenne nyitva, mivel azt lezárják, ha befejezték, akkor még nincs befejezve...
2016. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
valószínű, hogy ki kell húzni. Már régen be kellett volna tömi, gyógyszeres tömést szoktak beletenni, nemigen hagyják már nyitva manapság, mert könnyen befertőződik. Ha csak ráharapásra érzékeny, akkor szerintem meg kellene próbálni a tömést, de ha egyébként is fáj, főleg ha éjszaka is, akkor ki kellene húzni. Esetleg kellene egy röntgen, hogy nincs e ciszta a gyökérnél, mert akkor az műtéttel kivehető és a fog megmarad.
2016. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyszer betömték, belázasodtam, a számít pár centit tudtam kinyitni, ez 2 hónapja volt. Már nem megyek a fogorvoshoz se mert azt mondta akkor menjek vissza ha már nem fáj. Kihúzni meg nem nagyon akarja. Röntgenezte 2 szer is, semmit se mondott.
2016. márc. 31. 17:16
 4/8 A kérdező kommentje:
A fájdalom úgy értendő, éjjel harapásra érzékeny. Éjjel valóban rosszabb. Illetve mivel nyitva van, egy kis tű tompább végével megérintem és úgy érzékeny. Meg vízsugárral mosom ki, egyébként meg vatta van benne ha eszek.
2016. márc. 31. 17:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Szedtél antibiotikumot? Valami gyulladás lehet, vagy a gyökérvégekben megmaradt az ideg. Ha onnan nem lehetett rendesen kitépni a gyökérkezelő tűkkel, akkor idegölő oldattal kell kezelni.
2016. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szedtem igen. Már jól vagyok ki tudom nyitni a számat és nincs lázam. :)
2016. márc. 31. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Amint jobban vagy menj vissza, kérj időpontot, különben gondok lehetnek belőle és húzás a vége. Amikor elmúlt a nagy fájdalom (azért hagyják nyitva néha hogy a genny távozzon) vissza kellett volna menned egyből, teljesen fájdalommentes nem lesz beavatkozás nélkül. Az éjszakai fájdalom gyökérkezelésben lévő fognál természetesnek mondható, gondolom felnyitotta csak és még nem lett az összes idegszál eltávolítva.
2016. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én visszamentem egyből, minden úgy csinálok ahogy az orvos mondta. Rengetegszer bökdöste már tűvel amióta oda járok.
2016. márc. 31. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!