Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az éjszakai fogszabályzó...

Az éjszakai fogszabályzó mennyi idő után mutat jelentős változást?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és fogszabályzót akarok csináltatni, mert az első két fogam rettentően csálé. Már csak az érdekelne, hogy az éjszakai fogszabályzóról milyen tapasztalatok vannak? (Állandót nem szeretnék... sulis gondok. :S) Mennyi idő után hat?
2008. szept. 24. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Én három éve használom, de nagyon minimális változás van. Ha újra kezdhetném állandót kérnék, mert ez nem használ. Ha 13 vagy, jövőre úgyis új suli, és akkor nem lesz gond. Most már nem ciki a fogszabályzó, mint régen, sőt!

Jól gondold meg, mert esetleg 18 évesen meggondolod magad, mint én, akkor már nehéz lesz érettségi, ballagás, felvételi mellett bevállalni a dolgokat.

2008. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon sokban függ attól, hogy mennyire csálék a fogaid. Az biztos, hogy a fogszabályzód évekig fogod hordani, de nehéz megmondani, hogy mikortól lesz már látható...pl. ha nagy rés van közöttük, az hamarabb el fog tűnni, mint amikor egymáson vannak. Amúgy eleinte,meg minden meghúzás után fájni fog, nem vészes, csak reggel fáj, miután kiveszed...vagyis nem fáj, hanem gyengének érzed. Amúgy praktikus, kicsit hosszadalmas.
2008. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem szörnyen mondhatni ijesztően csámpás fogaim voltak... a fogszabályozás egy folyamat és nem úgy működik, hogy Te mondod meg mit szeretnél, mert anatómiailag az orvos tudja, mi kell!!! Amúgy annek ellenére, hogy harcoltak a fogaim a számban, csak másfél évet hordtam állandót, de én szerettem. arról nem is beszélve, ogy ma már kérheted, hogy hátúl rögzítsék vagy, hogy átlátszó legyen...nekem 12 éve rakták fel, nekem még vasszám volt, amit szerettem!!! Mert én úgy fogtam fel, hogy más vagyok, mint a többiek :o)

Mai napig gyönyörűek a fogaim :o)és mindig teli szájjal vigyorgok :o)

Szóval ne félj tőle.Menj el fgodokihoz, s ő majd megmondja mi kell :o)

2008. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szakorvos nekem előre megmondta, hogy csak akkor használ az "éjszakai" hogyha nem csak éjszaka hordod.

Ha hazamész, felrakod háziírás, tévénézés, stb. közben, tehát amikor nem mész emberek közé, akkor talán valami kis változás lesz, de ez elenyésző az állandóhoz képest.

2009. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
12 éves vagyok én egy fél éve használom a kivehetős fogszabájzót eleinte nagyon gyűlöltem de hozzá lehet szokni. Én állandót szerettem volna hogy minél hamarabb szépek legyenek a fogaim de nem! Ez nem úgy megy ahogy te akarod úgy ahogy az orvos szerint jó bár igaz hogy evvel a kivehetős fogszabájzóval nagyon lassan igazodnak a fogaim nekem kapafogaim vannak azaz kiáll az első kettő még mindig sajnos csunyácska de az a lényeg hogy bízd magad a fogorvosodra ő tudja mi a jó neked.
2010. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
am még valami naponta 16 órát kell hordani a kivehetősset
2010. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!