Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik a legjobb probiotikum?

Melyik a legjobb probiotikum?

Figyelt kérdés
Belflorat kell tamigatni! 2 antibiotikumos kura utan! Sumetrolim 10 nap! Elotte masik 7 nap. Normaflore egy vicc! Amugy,nem ertem ezeket az arakat /3000 Ft 10db/ sem. Dragabb a probiotikum mint a gyogyszer! Olyanoktol szeretnek tanacsot kapni, akik maguk is csinaltak ilyen kurat es mukodott!

2022. aug. 19. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Én Protexint szoktam venni, de bátran kérdezd meg az orvosodat, gyógyszerészedet.
2022. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Nálatok még nem mondták, hogy a legjobb probiotikum a natúr joghurt? Én ezt már gyógyszerésztől és a háziorvosi asszisztensnőmtől is tudom.
2022. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Attól, mert egészségügyi dolgozókra hivatkozol, nem leszel hitelesebb. Mondott már nekem gyógyszerész és háziorvosi asszisztens is olyat, hogy allergiára szedjek kalciumot, meg hogy akármilyen magnézium jó magnéziumhiányra, ami nettó baromság, mert az oxidos nem szívódik fel, a kalciumos tanács meg az ember életébe kerülhet.

Egy ilyen kúra után hónapokig kell helyreállítani, ha biztosra akarsz menni és jó kiiktatni a gyorsan felszívódó szénhidrátokat addig, mert azok felszaporíthatják a rossz bélbaktériumokat és a candida gombafajokat. A jó probiotikum lényege, hogy lehetőleg több fajt és nagyobb mennyiségben tartalmaz, ami minimum 10 milliárd egyed (CFU), hogy ne emészd meg az összeset. A megemésztéstől csak a mikrokapszulázottság véd. Szerintem a jobbak közül a Yiya LGG van a legjobb ár-érték arányban.

2022. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

#3

Csak hogy ma is tanulj valamit:

[link]

[link]

[link]

[link]


Pl. mikor kihúzták a bölcsességfogamat 3 hétig szedtem fájdalomcsillapítót és antibiotikumot és után csak natúr joghurtot ettem, és láss csodát, semmi bajom nem lett.


Nem kell mindig a gyógyszergyártókra hagyatkozni.

2022. aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj az élőflórás joghurttal, hogy önmagában már a tej sem barátja az emberi emésztőrendszernek (nem véletlenül jelölésköteles allergén). Gasztroenterológiai állapotokban kb.a tejtermék az első, amiről letiltják az embert.

Azt te nem tudod meg most, hogy hagyott-e maradandó károsodást az antibiotikum, mert a test egy darabig nagyon jól kompenzál. És azt te nem veszed észre, hogy egy gyógyszeres kúra után 60%-ra legyalult bélflóra nem 100, hanem csak 97%-ra áll vissza. Csakhogy a következő “gyógyi” a 97-et már nem 60, hanem 55%-ra fogja bedönteni és 90-re fog visszaállni és szépen így tovább, amíg majd úgy 80 körül már majd kezd gyanússá válni, hogy nem oké a dolog. A kialakuló krónikus problémákból (lásd áteresztő bél szindróma) meg már egyértelmű lesz.

Bulvársajtó helyett meg ajánlanám a klasszikus Bélügyek c. könyvet, ami szakmai tudást tálal számodra is érthetően.

2022. nov. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#5

Mint már először a 2. kommentemben említettem SZAKEMBEREKTŐL hallottam ezt, ők tanácsolták! Remélem odáig is terjedt az olvasásod és nemcsak a 4. válaszban leírtakig.

2022. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Savanyúkáposzta és natúr joghurt.
2022. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MTamas2 válasza:
50%
Linex!
2023. ápr. 7. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!