Melyik probiotikum a legjobb?
Nem értem miért lenne vényköteles, ha nagy eltérés lenne. Az vényköteles, aminek kockázatosabb a szedése és meg akarják előzni azt, hogy öndiagnózis alapján elkezdjék szedni az emberek.
Az, hogy eljut-e a bélig, az nem a márkától függ, hanem attól, hogy beszedtél-e egyszerre minimum 2x10"9 azaz kétszer tíz a kilencediken csírát. Csakis ettől függ, hogy lesz-e kellő számú túlélő.
Plusz emellett azt kell tudni, hogy a probiotikumok (egyelőre) nem kolonizálnak a bélben, azaz nem telepednek meg, csak áthaladásuk ideje alatt beszállnak a kajafeldolgozásba és így tehermentesítik időlegesen a bennszülött bélflórát, ami tud regenerálódni addig. Vannak olyan baktérium törzsek, amikről már bizonyítottak jótékony hatást, meg vannak olyanok, amikről nem. Érdemes olyan probiotikumot választani, amiben az előbbiek vannak többen. Ezen felül pedig ha van valamilyen betegség már az emberben, kutatások szerint különféle baktériumcsoportok beváltak egyes kórtörténetekben. Meg még valami, amiről csak tudnak, de nincs róla elég infó: hogy egyes fajok más fajokkal együttműködnek, mások meg ellenségesek, még akár ki is irtják egymást. Szóval nem biztos, hogy a gyártó pont olyanokat csomagolt össze, amik együttműködnek, hiszen erről még nincs kellő számú kutatás, hogy melyek ezek. Úgyhogy nem feltétlen az a jó, amiben van 15 különböző baktériumfajta.
Koszonom a sok valaszt :)
Eleg sulyos etelallergia alakult ki nalam az elmult idoszakban, azert akarok P.-ot szedni. Semmifele tejtermeket nem ehetek, mert azonnal kijon a boromon, langol es viszket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!