Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Állandóan visszatérő cérnagili...

Állandóan visszatérő cérnagilisztát mi okozhatja? Évek óta tart.

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt mikor kb ovis lett a legkisebb fiam, akkor lett először gilisztás. Aztan éveken át egymás után lettek a középsőmmel gilisztásak. Minden alkalommal kaptak rá gyógyszert. Persze mi is.Mindig minden tisztítva, fertőtlenítve volt. Fél évente mégis előjön. Már a kicsi is 9 éves múlt. Sőt 3 éve már új helyre költöztünk, új ház, úgy bernedezés, nyilván azóta már a játékok és ruhák is lecserélődtek. Szóval semmi sem a régi már. Csak a giliszta, ami állandóan jön.

Épp most jelezte a kicsi, hogy megint érzi. Így ma már kértem is neki receptet újfent. Elvagyok már keseredve, hogy ez egész életében végig kíséri.


jan. 22. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Épp most jelezte a kicsi, hogy megint érzi"


Mit érez?


Amúgy más baja nincs?

jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A "giliszta" nem magától lesz, hanem valahonnan visszafertözödik, vagy háziállat, vagy más valakitöl elkapja, vagy a nem kellöen fertötlenített ruhák-környezet az, ahol megmarad.

Másrészt meg tényleg gilisztás - az "úgy érzi" nem bizonyítja -, vagy csak viszketö érzése van? AZ ugyanis lehet több mástól is, csak érzésre gyógyszerezni nem szabad, mindenképpen széklettenyésztésre van szükség elötte.

jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de mint mondtam évek óta benne vagyunk. Ismerjük már sajnos. A gyerekek is felimseik a székletben, mivel volt benne tapasztalat bőven. Háziállat nincs, az orvos pedig évekkel ezelőtt mondta, hogy nem is tőlük jön. Emberről, emberre, illetve homokozóból, mosatlan gyümölcsről terjed.

Az előző orvosunk is ezt mondta, és hogy vannak akik hajlamosabbak rá. De ettől nekünk ne jobb, hisz mindig elkapja valahogy. Mivel itt tényleg évektől van szó, írtam is hogy nincs már semmi a házban amin megtudott tapadni, mert fél év alatt kb minden ruha alapból kimegy. Hisz kinövi. Játékok sincsenek amik anno voltak, hisz változik, telnek az évek.

Úgy látom akkor ebbe tényleg belekell törődni, hogy ő hajlamos bárhol elkapni.

Remélem felnőtt korban már nem fogja kínozni.

jan. 22. 10:55
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

1.

Vagyok szerettem volna segíteni de egyetlen kérdésemre sem kaptam választ!


Csak mondod a magadét!

Sok szerencsét!

jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Gilisztás, azt érzi.

Erre milyen választ vártál?

Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de ha a gyereknek cérnagilisztái vannak, akkor az már egy olyan tény, amit nem kell felderiteni, hogy valós vagy sem.

Nincs más baja, egészséges gyerek keveset beteg.

Glutenezekeny, így 3 éve abban is szigorú diétát tartunk, ami szerencsére jól működik, a laborja alapjan. :)

jan. 22. 13:22
 6/12 anonim ***** válasza:
A cérnagiliszta nem hirtelen odateremtödik, azt minden esetben fertözés okozza, ahhoz pedig egy fertözö személy vagy állat kell, önmagától nem lesz! Az okot kell megkeresni - meg egy normális orvost, aki nem mond olyat, hogy van, akinél ez van alapból.
jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%

5.

Mi bajod?

Ha semmi baja a kölyködnek?

Más emberek milliót fizetnének hogy megfertőződjenek.


[link]

jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem gyerekem van, a macskáknak viszont valóban kölyke. 😁
jan. 22. 18:13
 9/12 A kérdező kommentje:

6.

Az egész környezet átcserélődött már az évek alatt, tehát ez nem az itthoni környezetében gondolnám keresni

Az orvos azt mondta van akik hajlamosabbak a fertőzésre.

Sőt másik városban egy barátunk lánya is gyerekkorban többször szedte össze, így nekik is ezt mondta az ottani orvos.

Ha az össze féreghajtó mellett állandóan előjönnek, akkor vagy minden petét bevonz amerre jár, vagy a szervezetében valahol megbujank. Legalábbis most erre gondoltam.

2 fele féreghajtót kapott az évek alatt és vagyonokat költöttem természetes gyógynövényes féreghajto szirupokra is. Persze eredménytelenul.

jan. 22. 18:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanaz a giliszta? Nagy túlélő.
jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!